AB'de otomobil satışları şubatta düştü

AB'de otomobil satışları şubatta düştü

Avrupa Birliği (AB) otomobil toplam pazarı, şubat ayında 2018'in aynı dönemine göre yüzde 1 daralarak 1 milyon 114 bin 692 adet seviyesine geriledi.

Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği (ACEA), bu yılın şubat ayı yeni  otomobil tescil verilerini yayımladı.

Buna göre, AB'de yeni otomobil satışları şubatta geçen yılın aynı  dönemine göre yüzde 1 oranında gerileyerek 1 milyon 114 bin 692 oldu.

Böylece, AB'de otomobil satışları eylül ayından şubat ayına kadar olan  6 ayda düşüş gösterdi. AB üyesi 28 ülke arasında şubat ayında en fazla yeni otomobil  Almanya'da trafiğe çıktı. Bu dönemde Almanya'da 268 bin 867, İtalya'da 177 bin  825, Fransa'da 172 bin 438, İspanya'da 100 bin 701 ve İngiltere'de 81 bin 969  yeni otomobil trafiğe tescil edildi.

Üreticilere göre, yılın ikinci ayında AB'de en fazla yeni otomobil  satışını 271 bin 477 ile VW Grubu gerçekleştirdi. AB'deki yeni araçlarda VW  Grubu'nu, PSA Grubu izledi. Grubun markaları toplam 195 bin 658 otomobil sattı.  Renault Grubu 120 bin 84 yeni otomobille 3'üncü sırada yer aldı.

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası

Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler Üniversiteli Berfin'in ölümüyle ilgili korkunç ifadeler

ABD'den Türkiye açıklaması ABD'den Türkiye açıklaması

Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü Bursa'da ticari araca çarpan motosiklet sürücüsü hastanede öldü

Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler Yine aynı rezalet! Dakikalarca tekme tokat dövdüler

Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var Kayseri Havaalanı'nda silah sesleri duyuldu, yaralı polisler var

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Soruyorum sayacağınız 10 tane proje var mı?

Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti Öpücük attığı adamın kendisini darp ettiğini iddia etti

Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı Bursa'da ziyarete açıldı denilen müze kapalı çıktı