7 yıldır engellileri sevindiren site

7 yıldır engellileri sevindiren site

Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan Konya Kültür Sitesi sakinlerinin 7 yıl önce engelliler yararına başlattığı kermes bu yıl da düzenledi. Kermesten elde edilen gelirle alınan üç akülü sandalye engelli vatandaşlara teslim edildi.

Didim Altınkum Mahallesi Konya Kültür Sitesinde bu yıl yedincisi düzenlenen yaz kermesinden elde edilen gelirle ve yardımlarla alınan 3 akülü araç üç engelliye teslim edildi. Ağustos ayı boyunca devam eden kermesin sonunda düzenlenen etkinliğe Didim Belediye Başkan yardımcıları Salih Bankoğlu ve Ahmet Yılmaz, Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş, Site Başkanı Ergun Ünüvar ile site sakinleri katıldı. 

Etkinlikte konuşan Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, "Sitemizin sosyal dayanışma örneğiyle güzel işler yapıyorsunuz. Sizlerle övünüyoruz ve takdir ediyoruz. Burada engelli vatandaşlarımızı sevindiriyoruz. Bu knonuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum."dedi. 

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş Konya Kültür Sitesinin bu zamana kadar 25 Engelliyi sevindirdiğini ifade ederek "Kendilerinin yeri bizim yanımızda çok ayrı ne söylesek az. Onlar adına sizlere teşekkür ediyorum. Bu yıl da 17 bin 800 TL bir para teslim edildi. Bunun 14 bin 300 TL'si ile 3 akülü sandalye aldık. Bunları teslim edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 

Konuşmaların ardından Söke'nin Bağarası mahallesinde yaşayan Gülümser Kemikli'ye, Didim Balat mahallesinde yaşayan Fatma Acar'a ve Efeler Mahallesinde yaşayan Özgür Pekediz'e akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. 

Çocukların kavgasına aileler karıştı Çocukların kavgasına aileler karıştı

Meteoroloji bir kez daha uyardı: Bu gece başlıyor Meteoroloji bir kez daha uyardı: Bu gece başlıyor

ABD Adalet Bakan Yardımcısı Rosenstien istifa etti mi? ABD Adalet Bakan Yardımcısı Rosenstien istifa etti mi?

Hurdaya dönen araçtan burnu kanamadan çıktı Hurdaya dönen araçtan burnu kanamadan çıktı

Miss Turkey 2018 birincisi belli oldu Miss Turkey 2018 birincisi belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres ile görüştü

Bursa Balkan Festivali'nde neler oldu neler? Bursa Balkan Festivali'nde neler oldu neler?

Otomobiliyle trafiğe kapalı sokağa giren sürücü dehşet saçtı Otomobiliyle trafiğe kapalı sokağa giren sürücü dehşet saçtı

Yıkılma tehlikesi olan 2 apartman tahliye edildi Yıkılma tehlikesi olan 2 apartman tahliye edildi

Belçika elektriksiz kalabilir Belçika elektriksiz kalabilir

Bursa'da kedi kurtaran itfaiye ekiplerine sağlıkçılardan sürpriz ziyaret Bursa'da kedi kurtaran itfaiye ekiplerine sağlıkçılardan sürpriz ziyaret

Fuhuş operasyonundan kaçarken düştüler Fuhuş operasyonundan kaçarken düştüler

Bursa'da deprem oldu! Bursa'da deprem oldu!

Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı

3 kişiyi öldürmekten cezaevine giren şahıs, bu kez karısını ve çocuğunu katletti  3 kişiyi öldürmekten cezaevine giren şahıs, bu kez karısını ve çocuğunu katletti