55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı!

55 otonom SUV, dünya rekoru kırdı!

Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti, izleyenleri adeta hipnotize eden ilginç bir dünya rekoru denemesine ev sahipliği yaptı. Rekor için hazırlanan 55 otonom SUV dünya rekoru kırmayı başardı.

55 otonom SUV ile dünya rekoru kırıldı!

Art arda sıralanan otonom araçlar, en öndekinin yaptığı fren ve gaz tepkilerine sensörler sayesinde anlık tepkiler vererek aralarındaki mesafeyi sürekli sabit bir noktada tutmayı başardı.

30 km/s sürat ile 3.2 km uzunluğundaki test bölgesinde başarıyla birbirini takip etmeyi başaran otonom otomobiller, bu sayede bir dünya rekor kırmış oldu.

9 dakika 7 saniye süren yolculuk boyunca otomobillerin arasındaki mesafe virajlarda dahi korundu.

Aslında bu ilginç rekor denemesi için hazırlanan 56 araç vardı fakat sürücülerden birisinin otomobile müdahale etmesi sonucunda diskalifiye edildi.

Fakat geriye kalan 55 otonom otomobille de hedeflenen dünya rekoru kırıldı.

Çin merkezli otomobil üreticisi Changan tarafından kırılan bu rekor, otonom otomobillerin hala tam potansiyeline ulaşmadığımızın bir göstergesi olabilir.

Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor Bursa'da eski belediye başkanı, çantasını çalanı sosyal medyadan arıyor

Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı Bursa'da parçalanan araçtan sağ çıktı

Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı Bursa'da dernekleşen köy kadınları bin kişiye istihdam sağladı

Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar: Kiracı eve yaptığı masrafları alamayacak

Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı Bursa'da iki kadının öldüğü kazada suçlu 'gaz pedalı' çıktı

Altın alacaklar dikkat! Altın alacaklar dikkat!

Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi Bursa'da önce hastane koridorundan kurtuldular, şimdi de bebekleri dünyaya geldi

Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek! Kılıçdaroğlu Bursa dahil o 4 kenti ilçe ilçe gezecek!

Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı Bursa'da telefon gaspçıları eğlence mekanında yakalandı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Şubat 2019 Cumartesi)

Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER) Büyükşehir Belediyespor'un gözü Efeler Ligi'nde( ÖZEL HABER)

Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası Bu hale getirdi... Sahte doktora hapis cezası

İlginç olay ''Bebeğim orada'' dedi otobüsün altına girdi İlginç olay "Bebeğim orada" dedi otobüsün altına girdi