19 Mayıs'ta Samsun'da rekor kırılacak

19 Mayıs'ta Samsun'da rekor kırılacak

Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde 19 bin 1919 sporcu aynı anda oryantiring yarışı yaparak dünya rekoru kıracak.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, 19 Mayıs'ın 100. yılına kısa bir süre kala göreve geldiği günden bu zamana yaptıkları ve bundan sonra yapacakları sportif aktiviteler hakkında açıklamalarda bulundu. Eylül ayında Samsun'da Dünya Okçuluk Şampiyonası finallerinin oynanacağını belirten Karayılmaz, 19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde 19 bin 1919 sporcunun aynı anda oryantiring yarışı yaparak dünya rekoru kıracağını söyledi.

ORYANTİRİNG HEYECANI

19 Mayıs'ın 100. yılı kutlamalarının dünyada ses getireceğini ifade eden Ahmet Güral Karayılmaz, "19 Mayıs'ın 100. yılı münasebetiyle bütün federasyonlara müracaat ettik. İlk cevap Üniversite Sporları Federasyonundan geldi. Bütün finaller Samsun'da yapılacak. 2019 10 Mayıs ile 18 Mayıs arasında 8 gün 5 bini aşkın sporcu burada yarışacaklar. Bunun bir benzerini de Oryantiring Federasyonu ile yapacağız. Bir dünya rekoru kırmayı düşünüyoruz. Aynı anda 19 bin 1919 sporcu ile Samsun'da yarışma yapacağız. Bunun alt yapısını Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptık. Herkes takımlarını oluşturuyor. Yaklaşık 200'ün üzerinde antrenör ile eğitimler verildi. Samsun 19 Mayıs'ı kültürel, sanatsal ve sporsal açıdan çok farklı yaşayacak. 19 Mayıs'ın 100. Yıl dönümü etkinlikleri çok güzel olacak. O dönemki otellerin rezervasyonları bile dolmuş durumda. Bu etkinliklerden de alnımızın akıyla çıkmayı düşünüyoruz" dedi.

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor"

MHP Bursa'dan Dündar'a destek! MHP Bursa'dan Dündar'a destek!

Ahmet Kural'a takipsizlik kararı! Ahmet Kural'a takipsizlik kararı!

Bekâretini 14 milyon liraya sattı! Bekâretini 14 milyon liraya sattı!

Bursa'da köpek ile kuzunun görüntüsü görenleri şaşırtıyor Bursa'da köpek ile kuzunun görüntüsü görenleri şaşırtıyor

Bursa'daki saat kulesinin şalteri yanmış Bursa'daki saat kulesinin şalteri yanmış

Bursa'da bekçi adayları yemin etti Bursa'da bekçi adayları yemin etti

Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı

Bursa Uludağ'ı hiç böyle görmediniz Bursa Uludağ'ı hiç böyle görmediniz

Bursa'da gözaltındaki DEAŞ'lı 2 kadın terörist adliyede Bursa'da gözaltındaki DEAŞ'lı 2 kadın terörist adliyede

Bursa'da Burak'ın ölümünde sanık polisler hakim karşısında Bursa'da Burak'ın ölümünde sanık polisler hakim karşısında