19 Mayıs'ta Samsun'da rekor kırılacak

19 Mayıs'ta Samsun'da rekor kırılacak

Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde 19 bin 1919 sporcu aynı anda oryantiring yarışı yaparak dünya rekoru kıracak.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, 19 Mayıs'ın 100. yılına kısa bir süre kala göreve geldiği günden bu zamana yaptıkları ve bundan sonra yapacakları sportif aktiviteler hakkında açıklamalarda bulundu. Eylül ayında Samsun'da Dünya Okçuluk Şampiyonası finallerinin oynanacağını belirten Karayılmaz, 19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde 19 bin 1919 sporcunun aynı anda oryantiring yarışı yaparak dünya rekoru kıracağını söyledi.

ORYANTİRİNG HEYECANI

19 Mayıs'ın 100. yılı kutlamalarının dünyada ses getireceğini ifade eden Ahmet Güral Karayılmaz, "19 Mayıs'ın 100. yılı münasebetiyle bütün federasyonlara müracaat ettik. İlk cevap Üniversite Sporları Federasyonundan geldi. Bütün finaller Samsun'da yapılacak. 2019 10 Mayıs ile 18 Mayıs arasında 8 gün 5 bini aşkın sporcu burada yarışacaklar. Bunun bir benzerini de Oryantiring Federasyonu ile yapacağız. Bir dünya rekoru kırmayı düşünüyoruz. Aynı anda 19 bin 1919 sporcu ile Samsun'da yarışma yapacağız. Bunun alt yapısını Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptık. Herkes takımlarını oluşturuyor. Yaklaşık 200'ün üzerinde antrenör ile eğitimler verildi. Samsun 19 Mayıs'ı kültürel, sanatsal ve sporsal açıdan çok farklı yaşayacak. 19 Mayıs'ın 100. Yıl dönümü etkinlikleri çok güzel olacak. O dönemki otellerin rezervasyonları bile dolmuş durumda. Bu etkinliklerden de alnımızın akıyla çıkmayı düşünüyoruz" dedi.

Muavin şoför, yolcular rezil oldu (ÖZEL HABER) Muavin şoför, yolcular rezil oldu (ÖZEL HABER)

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Bursa'da kiralara zam yapması isyan ettirdi Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Bursa'da kiralara zam yapması isyan ettirdi

Bursa'da feci kaza! Facianın eşiğinden dönüldü Bursa'da feci kaza! Facianın eşiğinden dönüldü

Bursa'da EYT izdihamı! Bursa'da EYT izdihamı!

Denizli'de eğitim uçağı düştü Denizli'de eğitim uçağı düştü

Bursa'da 81 yaşındaki görme engelli, tuhafiye ürünleri satıyor Bursa'da 81 yaşındaki görme engelli, tuhafiye ürünleri satıyor

Kız arkadaşına tecavüz edip çıplak fotoğraflarını... Kız arkadaşına tecavüz edip çıplak fotoğraflarını...

Bursa'da doğumundan 11 yıl öncesine ait evlilik kaydı çıktı Bursa'da doğumundan 11 yıl öncesine ait evlilik kaydı çıktı

Hamburger yiyen hamile kadının hayatı kabusa döndü Hamburger yiyen hamile kadının hayatı kabusa döndü

Yunan taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı yaktı Yunan taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı yaktı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı