MMO Bursa Şubesi'nden yeni mezun ve çalışmayan üyelere yönelik eğitim

MMO Bursa Şubesi'nden yeni mezun ve çalışmayan üyelere yönelik eğitim

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından yeni mezun ve çalışmayan üyelere yönelik 20 farklı konuda ücretsiz eğitimin verildiği program başladı. 03 Ekim'de başlayan eğitimler, 05 Aralık'ta sona erecek.

"IATF16949:2016  Otomotiv Kalite Sistemi, Strateji ve Performans Yönetimi, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, 6 Sigma, MSA, Yalın Üretim, Proje Yönetimi / APQP &PPAP, Tedarikçi Geliştirme Uzmanlığı, Yaratıcılık, Girişimciler İçin Finansal Okur Yazarlık Eğitimi, FMEA, SPC Eğitimi, Temel İş Güvenliği Eğitimi, NDT Tahribatsız Muayene Teknikleri, POKE&YOKE, Toleranslandırma Gelişmeler, EFQM, Makina Tasarım Genel Bakış, 8D Eğitimi, Takım Çalışması" eğitimlerinin verileceği prgram Makina Mühendisi Erkin Güler tarafından verilen  IATF16949:2016  Otomotiv Kalite Sistemi eğitimi ile başladı.

Üyelerle bir araya gelen MMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Fikri Düşünceli, genç meslektaşları ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Makina Mühendisleri Odası'nın aynı zamanda bir eğitim kurumu olduğunu ve sürekli olarak eğitimler, seminerler, kurslar düzenlediklerini söyledi.

Düşünceli, yeni mezun ve çalışmayan üyelere yönelik eğitim programında mesleki teknik gelişimin yanı sıra kişisel gelişimleri de göz önüne aldıklarını belirtti.

Mesleki eğitim, sosyal sorumluluk ve bilgi güncellemenin önemine vurgu yapan Düşünceli, "Yeni Mezun ve Çalışmayan Üyelere Yönelik Eğitimler kapsamında katılımcıların, bilgi birikimlerinin artırılması ve iş bulmada kolaylık sağlayacak sertifikalara sahip olmaları hedefleniyor" dedi.

Eğitimcilerin çoğunluğunun sanayide çalışan, deneyimli, uygulayıcı düzeydeki kişiler olduğunu belirten Düşünceli, "Böylece katılımcılar sanayideki uygulamaları, bizzat uygulayıcılardan öğrenmekte ve bilgi sadece teoride kalmamaktadır." diye konuştu.

 

ABD'de 'tarihi' Rusya soruşturması tamamlandı! ABD'de 'tarihi' Rusya soruşturması tamamlandı!

Eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu Eski milletvekili Bursa'da ölü bulundu

Kuzenlerin bıçaklı kavgası can aldı Kuzenlerin bıçaklı kavgası can aldı

Bursa'da çarptığı bisiklet sürücüsünü yerde bırakıp kaçtı Bursa'da çarptığı bisiklet sürücüsünü yerde bırakıp kaçtı

2 çocuk babası inşaat işçisi 5 katlı binadan ölüme atladı 2 çocuk babası inşaat işçisi 5 katlı binadan ölüme atladı

Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız

İş yerinin tapusu için tartıştığı eşini zincirle boğdu İş yerinin tapusu için tartıştığı eşini zincirle boğdu

Engelli kıza cinsel istismar davasında karar Engelli kıza cinsel istismar davasında karar

''IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı'' "IŞİD'in Suriye'de elinde bulundurduğu toprak kalmadı"

Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu Bursa'da iki katlı binada çıkan yangın korkuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

 Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: ''Belediye başkanı değil gölge başkan'' Bursa Milletvekili Çavuşoğlu: "Belediye başkanı değil gölge başkan"

Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek Bakan Akar: Operasyonlar devam edecek

Bursa'da şoförsüz kaza Bursa'da şoförsüz kaza