Bursa'da İskender Efendi'nin 4. kuşak torunu oylamaya katıldı   

Bursa'da İskender Efendi'nin 4. kuşak torunu oylamaya katıldı   

Bursa'nın yaklaşık 1,5 asırlık tarihi İskender kebap işletmesi İskender Efendi'nin 4. kuşak torunu olan Oğuzhan İskenderoğlu, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı. 

Botanik Park'taki İskender Efendi Konağı'nda oylamaya katılan İskenderoğlu, fotoğrafların birçoğunu oylamadan önce de gördüğünü söyledi.

İskenderoğlu, fotoğraflara yurt dışındaki gazetelerde de rastladığını belirterek, "Fotoğraflar genel anlamda çok güzeller. İnsanların hafızası fotoğraflar oluyor çünkü bir fotoğraf bin kelimeye eşittir. Fotoğraf bir makalenin ya da yazının anlatamadığı şeyleri anlatabiliyor. O anlamda bazı fotoğraflar o görevi fazlasıyla yerine getiriyor. Oylama yaparken seçim yapmakta zorlandım çünkü hepsi birbirinden güzel." diye konuştu.

İskenderoğlu, Haber kategorisinde Emrah Yorulmaz'ın İstanbul'da çektiği "Kaşıkçı cinayeti" adlı fotoğrafa, Yaşam kategorisinde Ali Atmaca'nın Bursa'da çektiği "Metal Boğa" isimli fotoğrafa, Spor kategorisinde de Elif Öztürk'ün Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde çektiği "Pehlivanlar" isimli fotoğrafa oy verdi.

Vinç ve kepçe denize devrildi! Vinç ve kepçe denize devrildi!

Cadde ortasında pompalı tüfekle vuruldu. Cadde ortasında pompalı tüfekle vuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yolcu minibüsü kamyona çarptı: Ölüler ve yaralılar var Yolcu minibüsü kamyona çarptı: Ölüler ve yaralılar var

İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı

Düğün magandasını özel ekip yakaladı Düğün magandasını özel ekip yakaladı

Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü

ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası