Gürsu'da tarihi yapı için büyük restorasyon hamlesi! İhale tarihi belli oldu

Bursa Bölge, 2026.08.31 13:54

Gürsu Belediyesi, İstiklal Mahallesi'ndeki Gastro Binası'nın restorasyonu için 22 Eylül'de ihaleye çıkıyor. 350 günde tamamlanacak projede tarihi yapının özgün dokusu korunarak yeniden işlevlendirilmesi hedefleniyor.

Bursa'nın Gürsu ilçesinde geçmişten günümüze ulaşan bir yapının yeniden kent yaşamına kazandırılması için önemli bir adım atıldı. Gürsu Belediyesi, İstiklal Mahallesi Taşköprü Sokak'ta bulunan taşınmazdaki Gastro Binası'nın restorasyonu için ihaleye çıkıyor. Kültürel miras niteliğindeki yapının korunarak yenilenmesini kapsayan çalışma, bölgenin tarihi dokusunun yaşatılması açısından dikkat çekiyor.

Belediye tarafından hazırlanan ihale ilanına göre restorasyon çalışması, korunması gerekli kültür varlıklarının onarım ve restorasyonlarına ilişkin özel mevzuat kapsamında gerçekleştirilecek. Projenin tamamlanmasıyla birlikte mevcut yapının özgün karakterinin korunması ve daha işlevsel hale getirilmesi hedefleniyor.

İhale kapsamında yapılacak çalışmaların yalnızca standart bir bina yenilemesi olmadığı, restorasyon uygulamasının kültür varlıklarının korunmasına yönelik teknik şartlara uygun biçimde yürütüleceği belirtildi. Bu nedenle ihaleye katılacak firmalardan belirli mesleki deneyim ve teknik personel şartlarını karşılamaları isteniyor.

Gürsu Gastro Binası restorasyonu için ihale düzenlenecek

Gürsu Belediyesi'nin mülkiyetindeki İstiklal Mahallesi, Taşköprü Sokak, 212 ada 17 parselde yer alan taşınmaz, restorasyon çalışmasının merkezinde bulunuyor. İhale kapsamında 1 adet restorasyon uygulama işi gerçekleştirilecek.

Çalışmanın ihale kayıt numarası 2026/1546236 olarak açıklandı. Açık ihale usulüyle yapılacak süreçte, ihaleye katılacak firmaların gerekli yeterlilik belgelerini sunması gerekecek.

Restorasyonun gerçekleştirileceği alanın Gürsu'nun tarihi dokusu açısından taşıdığı önem nedeniyle projede teknik yeterlilik öne çıkıyor. İhaleye katılacak isteklilerin, yalnızca teklif sunmaları yeterli olmayacak; şartnamede belirtilen mesleki ve teknik kriterleri de karşılamaları gerekecek.

İhale 22 Eylül'de yapılacak

Gürsu Belediyesi tarafından duyurulan takvime göre Gastro Binası restorasyon ihalesi 22 Eylül 2026 Salı günü saat 11.00'de gerçekleştirilecek. İhale, Gürsu Belediyesi Satın Alma Birimi'nde yapılacak.

İhale dokümanının belediyenin ilgili biriminde incelenebileceği ve 1.500 lira karşılığında satın alınabileceği bildirildi. İhaleye teklif sunmak isteyenlerin, onaylı ihale dokümanını ihale tarihinden en az üç gün önce temin etmesi gerekiyor.

Tekliflerin ihale günü ve saatine kadar Gürsu Belediye Başkanlığı Satın Alma ve İhale Birimi'ne elden teslim edilmesi mümkün olacak. İstekliler ayrıca tekliflerini iadeli taahhütlü posta yoluyla da aynı adrese gönderebilecek.

Restorasyon 350 takvim gününde tamamlanacak

İhaleyi kazanan yüklenici açısından işin başlangıç süreci de ilanda açıklandı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından beş gün içerisinde yer teslimi yapılacak ve restorasyon çalışmalarına başlanacak.

Projenin toplam süresi ise yer tesliminden itibaren 350 takvim günü olarak belirlendi. Buna göre yüklenici firmanın, kendisine teslim edilen alandaki restorasyon uygulamalarını belirtilen süre içerisinde tamamlaması gerekecek.

İhale sonucunda işi üstlenecek firma ile birim fiyat sözleşmesi imzalanacak. Teklifler de iş kalemlerinin miktarları ile bu kalemlere ilişkin birim fiyatların çarpılması sonucu ortaya çıkan toplam bedel üzerinden hazırlanacak.

İhaleye katılacak firmalar için deneyim şartı

Gürsu Belediyesi, restorasyon işinin niteliği nedeniyle ihaleye katılacak istekliler için belirli mesleki ve teknik yeterlilik kriterleri belirledi. Buna göre firmaların, teklif ettikleri bedelin en az yüzde 60'ı oranında ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin tek sözleşmeye dayalı iş deneyim belgesi sunması gerekiyor.

Benzer iş kapsamında ise "Üstyapı (Bina) Grubu İşler I. Grup İşleri" kabul edilecek. İhale ilanında, yalnızca mühendislik veya mimarlık bölümlerine ait diplomaların benzer iş kapsamında değerlendirilmeyeceği de özellikle belirtildi.

Restorasyonun uzmanlık gerektiren yapısı nedeniyle projede görev alacak teknik personel için de deneyim şartı getirildi. Yüklenici tarafından en az beş yıl restorasyon deneyimine sahip bir restoratör ile yine en az beş yıl deneyimli bir mimar veya inşaat mühendisi görevlendirilmesi gerekiyor.

Bu şartlar, tarihi ve kültürel niteliği bulunan yapıların restorasyonunda uzman personel çalıştırılmasına verilen önemi ortaya koyuyor.

Geçici teminat ve teklif süresi belli oldu

İhaleye katılacak isteklilerin, teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere belirleyecekleri tutarda geçici teminat sunmaları gerekiyor. Tekliflerin geçerlilik süresi ise ihale tarihinden itibaren 90 takvim günü olarak belirlendi.

İhalede ekonomik açıdan en avantajlı teklif, yalnızca fiyat esasına göre değerlendirilecek. Bununla birlikte belediye, sunulan tekliflerin tamamını reddetme ve ihaleyi iptal etme yetkisini saklı tutuyor.

İhaleye yalnızca yerli istekliler katılabilecek. Ortak girişim şeklinde teklif verilmesine izin verilirken, konsorsiyumların ihaleye teklif sunamayacağı bildirildi. İşin tamamının ya da herhangi bir bölümünün alt yüklenicilere yaptırılması da mümkün olmayacak.

Gürsu'nun tarihi dokusuna yönelik çalışma

Gürsu'da gerçekleştirilecek Gastro Binası restorasyonu, ilçedeki mevcut yapıların korunması ve yeniden işlevlendirilmesi açısından dikkat çeken projeler arasında yer alıyor. Restorasyon uygulamasında yapının mevcut özelliklerinin korunması, gerekli onarımların yapılması ve çevresinin düzenlenmesi hedefleniyor.

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından yüklenici firmanın belirlenmesiyle birlikte bölgede restorasyon çalışmalarının başlaması bekleniyor. 350 günlük uygulama sürecinin ardından Gastro Binası'nın yenilenerek yeniden kullanılabilir hale getirilmesi planlanıyor.

Gürsu Belediyesi'nin açtığı ihale, ilçenin tarihi yapılarının korunması ve gelecek dönemlerde kullanılabilecek nitelikte yeniden düzenlenmesi açısından da önem taşıyor. İhale sürecinde teknik yeterliliklerin yanı sıra kültür varlıklarının restorasyonuna ilişkin özel mevzuat hükümleri esas alınacak.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Bursa Bölge, 2026.08.31 13:54

Bursa'da kaza sonrası ortalık gerildi! Basın mensupları...

Bursa'da sabah işe gidenler dikkat! Trafiğin en çok sık...

Bursa'da korkutan ev yangını! Alevler dakikalar içinde ...

Samsung Galaxy S26 FE tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellik...

Bursa'da balıkçıları nefes nefese bırakan anlar! Suyun ...

Bursa'da 30 Ağustos alarmı! Bazı yollar trafiğe kapatıl...

Bursa'da korkutan yangın! Ev alev alev yandı

Bursa'da bölge müdürlüğü bulunan dev firma hakkında sor...

Ev sahibi ve kiracılar dikkat! Kira sözleşmelerinde yen...

Silüeti görünce tetiğe bastı! Gerçeği fark ettiğinde ço...

Netanyahu'dan Türkiye ile çatışma riskine ilişkin ilk s...

1999 öncesi ve sonrası SGK'lılar arasında büyük fark! E...

Fidan Hoca tutuklandı

Bursaspor, Kayseri'de 3 puan peşinde!

İETT otobüsü duvara çarptı: Ölü ve yaralılar var

BURULAŞ duyurdu: Ulaşım ücretsiz...Tek şart var

Bursa'da saniyelik kararsızlık kazayla bitti! Otomobil ...

Bursaspor Başkanı Çelik'ten önemli mesajlar! "Eksikleri...

Bursa'da trafik kazasında vefat eden gencin tabutunu ar...

12 Dev Adam Dünya Kupası yoluna namağlup devam ediyor! ...

Cem Küçük'ü yakacak isim teslim oldu: "Bildiklerimi anl...

7 gizli kamera, 14 bin video: Güzellik merkezindeki ska...

Kan donduran olay! Annesini öldürüp çöpe attı

Bursa'da bu güzergahı kullanacaklar dikkat!

Alabora olan geminin kaptanından ilk ifade!

Bursa'da feci kaza! Kamyonet motosikleti böyle biçti, o...

Yıllar sonra bile araca el konulabilir: Fark etmesi zor...

Bursa'da nişanlanan kızın başkasına attığı mesaj vahşet...

Şahin Biba'dan Bursaspor'a Kayseri deplasmanı öncesi de...

Bursa'da cadde savaş alanına döndü! Çok sayıda yaralı var

Üniversite öğrencilerini ilgilendiriyor! Artık o ücret ...

Bursa'da ilginç kaza! Köpekten kaçarken devrildi, köpek...

Bursa'da düğün yemeği sonrası rahatsızlananlarla ilgili...

Yeni dönemin 7 altın kuralı! Velilerin dert yandığı uyg...

Babasının kullandığı minibüsün altında kalan 1,5 yaşınd...

Bursa'da yaşamak için en çok tercih edilen ilçeler bell...

Ehliyet alacaklar dikkat! Sınav sistemi değişiyor, ezbe...

Manifest'in kurucusu Tolga Akış'a tutuklama talebi! İfa...

Cem Yılmaz hastaneye kaldırıldı

Bursa'nın "Şampiyon"u milyonluk rekorun ardından ilk ku...

Bursa'da geceyi hareketlendiren 'Huzur' uygulaması! 3 a...

Bursa haftaya bunaltıcı başlayacak! İşte 5 günlük rapor...

İsrail ateşle oynuyor! Başkente önce topçu ateşi, ardın...

Bursaspor'dan muhteşem geri dönüş! 3 puanı aldık...

Bursaspor'a aile dostundan dev destek!

BTSO'da seçim tarihi belli oldu: Burkay 1 Ekim'i işaret...

Bursa'da üniversite okuyanları ilgilendiriyor! Eğitim v...

Milyonları ilgilendiriyordu! Emeklilikte yeni dönem çık...

Bir tartışma iki can aldı! Olayın detayları ortaya çıktı

Bursa'nın unutulan ipek mirası yeniden hayat bulacak mı...

Türk marketlerinde satılan yağda kanserojen madde tespi...

Şahin Biba'dan 30 Ağustos'ta güçlü mesaj: "Bu millet es...

Çocuğunu okula götüren anneyi çıldırtan olay: "Yarı çıp...

Bursa'da üretiliyor! Togg'un yeni modeli yarı fiyatına ...

Bursa'da kırmızı ışık kazası kamerada! Ehliyetine 2 ay ...

Bursa'da maaşlar ne kadar? 2026'da en çok kazandıran me...

Bursa'da odun keserken dehşeti yaşadı: 3 parmağı koptu

Bursa yolunda korkutan kaza! Otomobil bariyerlere saplandı

Batman'da spor salonunda yangın: Ölü ve yaralılar var...

Bursa'da binlerce çiftçiyi ilgilendiren değişiklik! ÇKS...

Kanadalı turist Karaköy'de taksiye bindi, dehşeti yaşadı!

Bursa'nın 153 yıllık düğün modası gün yüzüne çıktı!

Bursa'da feci kaza! İki otomobil çarpıştı, 9 kişi yaral...

8 yıldır bindiği Mercedes'le ilgili gerçeği öğrenince ş...

Bursa'da sünnet düğünü kabusa döndü! Çok sayıda kişi ha...

Altın yatırımcısı bugün bu saati bekliyor! Yön değişebilir

Bir anda saldırabilirler! Kabus başladı: Görürseniz yak...

Erhan Çelik'ten Özlem Gültekin'in ölümüyle ilgili dikka...

Girne açıklarında gemi faciası: Kaptan ve 7 görevli göz...

İstanbul'da tramvaylar kafa kafaya çarpıştı! Yaralılar var

Acun Ilıcalı'dan yıllar sonra gelen itiraf!

8 can gitti, 18 kişi hala kayıp! Şirketin yaptığı tepki...

Otlatmak için araziye çıkardı! Hepsini birden kaybetti...

Bursa'da 2 milyon TL'ye bu mahallelerde hala ev var!

Bulgaristan'da pasaport krizi! 10 yıllık pasaport başvu...

Bursaspor'dan kardeş kulüp Ankaragücü'ne anlamlı kutlama

Kredi çekeceklere müjde! Bankalardan haber geldi

Bursa'da faciadan dönüldü! Tır ile otomobil kafa kafaya...

Gülistan Doku soruşturmasının seyrini değiştirecek bulgu!

Türkiye'yi ayağa kaldıran video! Herkes Bakan Çiftçi'yi...

Çalışanları da işvereni de ilgilendiriyor! Bildirmeyene...

Bursa'da feci motosiklet kazası: 20 yaşındaki sürücü ku...

Gemi faciasında acı bekleyiş! Anne, kayıp çocuklarının ...

Manifest soruşturmasında yeni detay! Tolga Akış'ın aylı...

Süresiz nafakada yeni dönem kapıda! Boşananları ilgilen...

Bursa'da ilk kez düzenlendi! Herkes başını gökyüzüne çe...

Bursaspor'da önemli isim maç kadrosuna alınmadı!

469 kişi öldü, şimdi de baraj patladı! Halka "kaçın" uy...

Bursa'da milyonluk araziler satışa çıkıyor! 3 ilçede di...

Bursa'da 5 gün sürecek su kesintisi! BUSKİ saat verdi

Nikah şahidi Bilal Erdoğan'dan genç çifte dikkat çeken ...

Milyonluk kariyeri bırakıp tarlaya gittiler! Nedeni çok...

Yaptığı manevrayla otobüsteki 2 kişinin ölümüne sebep o...

Caminin yanında bambaşka bir atölye! Bursa'da imam çocu...

Mustafa Er'e PFDK'dan ağır ceza!

Gece yarısı facia! 600 metrelik uçuruma yuvarlandı: Çok...

TOGG'da ortaklık yapısı sil baştan! Yüzde 46'lık pay iç...

3 kişilik ailenin felaketin ortasında kaldığı an!

Bursa'da trafik kurnazlığı! Bir tek onun aklına geldi...

Bursa'da yatırım bahanesiyle vatandaşı böyle kandırdılar!

Kartlar yeniden dağıtılıyor: Trump "Dünya tarihinin en ...

Bursa'da gören bir daha bakıyor! Kirli araçları sahiple...

Bursa'da 103 şehidin ismi Şehitler Anıtı'nda ölümsüzleş...

28 Ağustos fındık fiyatları belli oldu! Giresun, Ordu, ...

"Masöz aranıyor" diyerek kadınları fuhuş ağına çekmişle...

BTSO Başkan adayı Özer Matlı duyurdu! Şehrin doğusu bat...

Bursa'da esnaf odası başkanı ölümden döndü! Meyve yüklü...

Batman'da spor salonunda yangın! Bakan Şimşek'in yeğeni...

Bursa'da sıcaklıklar yükseliyor! Pazar günü plan yapark...

Alevleri gören telefona koştu! Bursa'da korku dolu gece...

Bursa'da yol kenarında başlayan tartışma bir anda kavga...

Emekliliğine yıllar kalanlar dikkat! Bu detay çok öneml...

Nuh'un Gemisi bulundu mu? Gözler Ağrı Dağı'nda

Bursa'da toplu ulaşımda yeni dönem! O uygulama kaldırıl...

Bir garip olay! Benzin aldı sonra sızdı: Uyandığında ce...

Bursaspor'dan ayrılmaya hazırlanan futbolcu için flaş i...

Bursa'da acil servis doldu taştı! Hastanelik olanların ...

Bursa'da ev yangını: Dumanda mahsur kalan 2 kişi itfaiy...

Freni patlayan tır dehşet saçtı! 2 kişi hayatını kaybetti

Bursa'da 9 arsa satışa çıkıyor! En ucuzu 120 bin TL

İznik Gölü'nde can pazarı! Bottan suya düşen 3 kişiyi v...

Bursa'da sokak ortasında pompalı tüfekli saldırı! 1 kiş...

Bursa'da araç alım satımı silahlı kavgaya dönüştü! Yara...

Bursa'da hafta sonu 'Bu ne soğuk' dedirtecek hava geliyor!

Ağustos'ta kış sürprizi! Geçit bir anda beyaza büründü

Bursa ekibinin dönüşü kabusa döndü! Arazöz devrildi, 5 ...

Askeri araç ve polis aracı zincirleme kazaya karıştı! Y...

Bursa'da o hizmet geçici olarak duruyor! Tarihi belli oldu

Ziraat Bankası'ndan Serdar Ortaç açıklaması

Bursaspor, Kayseri deplasmanında 3 puan arayacak!

Alabora olan gemiden dehşet verici görüntüler! Batıyoru...

Manifest'in kurucusu Tolga Akış gözaltına alındı!

İki ilimizde orman yangını! Alevler evlere sıçradı

Bursa'da dehşet! Kiracısını balkondan vurdu, nedeni ort...

Acilen tahliye istendi! O ilimizde alarm verildi: "Bölg...

Mehmet Akif Ersoy'dan "tahliye ve beraat" vaadiyle para...

Bursa'da 5 mahalleyi ilgilendiriyor! 7 bin 600 metrelik...

Şehir dışında çalışırken eşini arayan adam hayatının şo...

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde büyük değişiklik! Araç gi...

Mustafa Er'den eleştirilere net yanıt: "Bu takım günün ...

Bursa'da kaybolan minik, polislerin oyuncak sürpriziyle...

Mersin'de trafikte gerilim: Tırın çarptığı sürücü camı ...

Özer Matlı'dan Bursaspor için dikkat çeken model: "Üyey...

Bursa'nın 58 yıllık meyve suyu şirketi için kritik tari...

Bursa'da Kurtuluş Savaşı'ndan kalma el bombaları bulundu!

Girne açıklarında batan gemiden kurtulan yolcudan vahim...

Bursa'daki orman yangınından sevindiren haber! Kontrol ...

Sosyal medya fenomeni 'müstehcenlik' suçlamasıyla gözal...

Günlerdir konuşuluyordu resmen açıklandı! Her şey değişti

Fethiye'de yerleşim yerine yakın orman yangını: Ekipler...

Bursa'da şaşırtan tabela: Etkinlik yapmak yasak

Trabzon'da kaydedilen bu görüntü büyük tartışma yarattı!

Güzellik merkezinde büyük skandal! 14 bin gizli kayıt b...

Bursa'da yakıtı biten sürücünün acı ölümü!

Çeşmeye yaklaştı, gördüğüne inanamadı!

Nepal'de felaket büyüyor: Selde can kaybı 389 oldu

Bursa'da kayıp kadın bulundu!

Bursa'da 3,5 milyon liralık hırsızlık! 250 saatlik görü...

Eşinin cebinde bulduğu kağıdın hesabını soran kadın ald...

Bursa'da 30 Ağustos Ulaşım Kararı: BursaRay Bedava mı, ...

Bursa'da evden 13 kişi çıktı! Polis kontrolünde şoke ed...

Kiraya çıkacaklar dikkat! 'Kentsel Dönüşüm' tuzağı başladı

Bursa'da 1 kovanla başladı, şimdi 1 milyon 200 bin arıy...

Ölümün kıyısından döndü! FSM Köprüsü'nden Boğaz'a atladı

Bursa'da kaza 'geliyorum' dedi! Yan yoldan öyle bir çık...

Bursa'da tamirhaneye giren adam böyle hırsızlık yaptı! ...

Görüntüler kutsal topraklardan! Kaçacak yer aradılar...

Araç sahiplerine kötü haber! Akaryakıt tabelaları yine ...

Ömer Koç'un evinden çalınmıştı! Bursa toprağından çıkan...

Bursa'da iki araç çarpıştı! Trafik yoğunluğu yaşandı..

Sağanak İstanbul'u etkisi altına aldı! Peş peşe zincirl...

Bursa metrosunda ağızları açık bırakan görüntü!

Karadeniz'de tansiyonu yükselten saldırılar! Ukrayna Bü...

Çalıntı araçla Orhangazi'ye geldi, ikinci aracı çalıp k...

Bursa'da gece yarısı kaza! İki otomobil çarpıştı, 4 kiş...

Bursa'da bir seçim ateşi daha yakıldı! Yönetimdeki isim...

Alacak verecek kavgasında ortalık savaş alanına döndü! ...

Bursa'da sürücüler dikkat! O yolda 15 günlük düzenleme

Bursa'da yangın alarmı! Keles yolunda ormandan dumanlar...

Bursa'da yolculuk kabusa döndü! Kamyonet saniyeler için...

Kilitli kapıyı kırıp içeri girdi! Hepsi tek gecede tele...

28 Ağustos günlük tarot falı: 28 Ağustos Cuma günü seni...

Bakan Yumaklı'dan uyarı geldi! Orman yangınları için k...

Bursa'da çalıntı araç kovalamacası! Kilometrelerce kaçt...

Bursa'da hava tepetaklak oluyor! Hafta sonu etkisini hi...

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi rakipler...

KKTC'deki gemi faciasında ihmal zinciri! Felaket göz gö...

Bakan Gürlek duyurdu! "Alo Adalet 135" dönemi başlıyor

iPhone için kritik viraj! Katlanabilir versiyonu geliyo...

Bursa'da barınak iddiaları karşı karşıya getirdi! "Bu y...

"Vatandaşlık" itirafı: Düsseldorf'taki bina mercek alt...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 30 Ağustos mesajı: "Türkiye C...

Baraj kenarında aracı bulundu, ardından acı gerçek orta...

Marmara'daki 185 deprem için dikkat çeken analiz!

"Haksız yere ihraç edildim" diyen eski hakimin dosyasın...

Trabzonspor'da Fatih Tekke dönemi sona erdi!

Aile vahşeti! 72 yaşındaki baba, eşini ve kızını katlet...

Bursa'da 46 yıllık gelenek! Hırsızların bile almadığı k...

Trafikte yeni dönem yarın başlıyor: Tüm araç sahiplerin...

Bursa'da bir yangın daha! Müdahale sürüyor...

Milyonlarca vatandaş için kritik saatler! Bugün sona er...

Bursa'nın merakla beklediği lise için tarih belli oldu!...

Bursa'da 9,5 milyon liralık geri dönüşüm yatırımı: Tesi...

Masum görünen mesaj büyük şok yaşattı! Kredi kartından ...

Salah Trabzon'u karıştırdı!

Bir milletin zaferi! Bursa sokaklarında 30 Ağustos coşk...

O ülkede isyan çıktı! Rusya'dan yardım istediler, Türki...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Girne'deki gemi faciasına ili...

Yarın 3 ilde başlıyor! Telefonunuza SMS gönderilecek...

Aralarında muhtarlar da var! Devlet malına çöken 10 har...

Nilüfer'de ücretsiz sağlık günleri başlıyor: Taramalard...

Bursa'da mahallenin sevilen muhtarı hayatını kaybetti!

Savaştan kaçan gemiler Trabzon'a sığındı!

Bursa'da 1 Eylül akşamı için özel program! Tarihi İpek ...

Hollanda'da Türk çalışanın başına gelenler pes dedirtti

Bursa'da yolun karşısına geçmeye çalışan kadın can verdi!

Bursa'da yerleşim yerinin dibinde orman yangını! Alevle...

Bursa'da ormana sıçrayan yangın kontrol altına alındı

Cinsel saldırıya uğradı borçlu çıktı

Bursa'da 30 Ağustos'ta ulaşım ücretsiz mi?

Ankara Polatlı'da yem karma makinesine düşen işçi hayat...

Bursa'da kentsel dönüşüm hangi mahallelerde yapılacak? ...

Bursalılar 30 Ağustos'u kutluyor! Bayraklar sokakları b...

Rojin dosyasında yeni detay! Ailenin avukatı "hocam" de...

Bursa basınının acı kaybı! Ömer Demiral hayatını kaybetti

Ortalığı karıştıran Torreira paylaşımı! İşin aslı çok b...

Bursa'da akılalmaz sigara hırsızlığı! 440 paketi çantas...

Bursa'da mahalleliye uykuyu zehir eden olay! Yatağından...

Bursa'da Suriyeli şahsın protez bacağından yüklü miktar...

Bakan Bayraktar BTSO Meclisi'nde: Bursa sanayicisine en...

Bursa'da takvimler 10 Eylül'ü gösteriyor! Bakın neler h...

Bursalılar Heykel'de buluştu! 30 Ağustos'ta duygu dolu ...

Vatandaşlık maaşında tarih belli oldu! Geliri düşük ola...

Mustafa Er'in cezasıyla ilgili flaş gelişme! Tahkim Kur...

Bursa'nın bu sokağı Türkiye'nin gündeminde!

Bursa'da genç şahıs canına kıymaya kalktı! Ekipler olay...

Kiracılar dikkat! Evden çıkarken paranızın erimemesi iç...

Bursa'da üretiliyor, 2028'de bambaşka olacak!

Bursa'da Ne Yenir? İşte En Meşhur 10 Bursa Yemeği

Girne açıklarında korku dolu anlar! Mersin'e giden, 270...

Son 3 yılın rekoru kırıldı! Milyonlarca gurbetçi giriş ...

Bursa'da hayvan bakımevi iddiaları tartışılıyor! "Kesin...

Bursa'da bir anlık dalgınlık faciaya dönüştü! İki kişi ...

Bu görüntü Bursa'dan! Binalar kırmızı beyaz bayraklar i...

Kayınpederi tarafından dolandırıldı!

Melih Gökçek hakkında soruşturma açıldı!

Batan gemiden acı haber! Can kayıpları var...

Bursa'da ölümden döndüler! Viraja böyle girdi, kaza kaç...

Popüler özellik başa bela oldu! Milyonlarca araç geri ç...

3 kişiyi kurtarmak için denize giren emekli imam canınd...

Bursa'da bir sektör kan ağlıyor! Esnaf çıkış yolu arıyor

Memurlara yeni eğitim yılı öncesi izin müjdesi

Bu nasıl bir rezillik! Tesettürlü genç kızdan infial ya...

Garsonların bahşiş hesabını değiştirecek karar! Yargıta...

Bursa'da hafta sonu planı yapanlar dikkat! Meteoroloji ...

Dilara Aksüyek bikinili pozlarıyla sosyal medyayı salladı!

Yağmura hazırlıksız yakalandılar

Bursa'da ormanlık alanda yangın! Dumanlar sardı...

Yeni felaket riski kapıda! Hastane önlerinde acı bekley...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'de! At...

Bursa'da ormanda yürüyüş kabusa döndü! Kayalıklardan de...

Mağaraya ibadet için girdi, çıkamayınca ekipler hareket...

Vicdanları yaralayan görüntü! Neyse ki gereken yapıldı

Girne'deki gemi faciası ile ilgili flaş gelişme! 3 günl...

Beşiktaş Avrupa Ligi'nde! Deplasmanda avantajı korudu...

Cem Yılmaz yoğun bakımda! Doktorundan sağlık durumuna i...

Bursa tehlikede mi? Barajlardaki rakam her şeyi anlattı!

Özen Gross'ta "Bugünü Kaçıran Yarın Arar" kampanyası ba...

Bursa'nın otomotiv devinden müjde! Yarı fiyatına geliyo...

Bursa'da binlerce kişiyi ilgilendiriyor! 8 saat su kesi...

FETÖ'nün darbe planlayıcılarından Kemal Batmaz'ın kızı ...