Yüzen boğa 'Ferdinand'a yeni yuvasına alıştı

Yüzen boğa 'Ferdinand'a yeni yuvasına alıştı

Rize'nin İyidere ilçesinde, Kurban Bayramı'nın birinci günü kaçan, bayramın dördüncü günü de Trabzon'un Sürmene ilçesi sahilinde bulunup, 'Ferdinand' ismi verilen boğa, getirildiği İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na alışmaya başladı.

Barınak kurucusu Sibel Çağlar, 'Ferdinand'ın, kendisi gibi Kurban Bayramı'nda kesilmek üzereyken satın alınan 'Patrick' adlı boğa ile arkadaş olduğunu söyledi.

Kurban Bayramı'nın birinci günü Rize'nin İyidere ilçesindeki hayvan pazarından kaçan, bayramın dördüncü günü de Trabzon'un Sürmene ilçesi sahilinde denizde bulunup, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılan boğayı, sanatçı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Platformu satın aldı. Haluk Levent, 'Kara Şahin' adlı boğanın adını, 80'li yılların çizgi film kahramanı 'Ferdinand' olarak değiştirdi. 'Ferdinand', dün Trabzon'dan İzmir'deki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na gönderildi. Bir kargo şirketine ait kamyona bindirilen 'Ferdinand', 3 bin kilometre yol katettikten sonra Kemalpaşa'daki barınağa ulaştı.'Ferdinand'ın yeni yuvasına alışmaya başladığı gözlendi. Barınak kurucusu Sibel Çağlar, 'Ferdinand'ın, geçen yıl Kurban Bayramı'nda Menderes Kısıkköy hayvan pazarında kesilmek üzereyken satın alınan 'Patrick' adlı boğa ile arkadaş olduğunu söyledi. Başka hayvanı almak için gittikleri kurban pazarında, 'Patrick'i bulduğunu anlatan Sibel Çağlar, "Beni gördüğünde sanki adımı haykırdı. O görüntüsünden çok etkilendim ve mezbahada kesilmek üzereyken satın aldık" dedi. Ücretin çoğunu ödeyen bir arkadaşının eşinin adı 'Patrick'i boğaya verdiklerini söyleyen Çağlar, ona da diğerleri gibi barınakta baktıklarını kaydetti.

'FERDİNAND SAKİNLEŞTİ'

Sibel Çağlar, barınakta herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için 'Patrick' ile 'Ferdinand'ın kalacağı bölmeyi ayıracaklarını belirtti. Boğaların birbirlerine zarar vermemeleri için aralarında sadece bir  tahtanın bulunduğunu söyleyen Çağlar, "Ferdinand alıştı, sakinleşti. Yemeğini yiyor. Burada onun da rahat bir ortamda yaşaması için güzel bir alan yaratacağız. Hayatının sonuna kadar bizimle yaşayacak" diye konuştu.

Bursa'da genç kadına, evden sonra adliyede cinayet keşfi Bursa'da genç kadına, evden sonra adliyede cinayet keşfi

Neslişah'tan müjdeli haber gelmişti ama... Neslişah'tan müjdeli haber gelmişti ama...

Özel güvenlikçiyi öldüren 'seri katil'in cezası belli oldu Özel güvenlikçiyi öldüren 'seri katil'in cezası belli oldu

Uçakta bir anda onlarca yolcunun burnu kanadı ve... Uçakta bir anda onlarca yolcunun burnu kanadı ve...

Türkiye'nin iade ettiği DEAŞ liderlerinden El İtavi'ye idam kararı Türkiye'nin iade ettiği DEAŞ liderlerinden El İtavi'ye idam kararı

Bursa'da FETÖ'nün hücre evlerine operasyon Bursa'da FETÖ'nün hücre evlerine operasyon

Bursa'da silahlı kavganın nedeninin miras olduğu ortaya çıktı Bursa'da silahlı kavganın nedeninin miras olduğu ortaya çıktı

Bursa'da müdür ve muhtar okulu boyadı Bursa'da müdür ve muhtar okulu boyadı

Sedanur Güzel'in kaybolması olayında flaş gelişme! Sedanur Güzel'in kaybolması olayında flaş gelişme!

Bursa'da domates doları solladı Bursa'da domates doları solladı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Eylül 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Eylül 2018 Perşembe)

Kredi kartlarındaki yeni faiz kararı yürürlüğe girdi Kredi kartlarındaki yeni faiz kararı yürürlüğe girdi

Odadaki düzenek pes dedirtti! ''Çilek yetiştirecektim'' deyip... Odadaki düzenek pes dedirtti! "Çilek yetiştirecektim" deyip...

Amazon Türkiye'ye ilk günden şikayet yağdı Amazon Türkiye'ye ilk günden şikayet yağdı

İtalya'da Sivas Kangal çağrısı yapıldı! İtalya'da Sivas Kangal çağrısı yapıldı!

Bunu tekrar çiz akımı sosyal medyayı sallıyor Bunu tekrar çiz akımı sosyal medyayı sallıyor

MEB'den liseler için yeni yaş düzenlemesi MEB'den liseler için yeni yaş düzenlemesi

O rektör konuştu: Evlenmeyin mi diyeyim O rektör konuştu: Evlenmeyin mi diyeyim