Yüzden fazla kişinin üzerine çöken okulda arama çalışmaları bitti

Yüzden fazla kişinin üzerine çöken okulda arama çalışmaları bitti

Nijerya'nın Lagos şehrinde çarşamba günü çöken binada arama kurtarma çalışmaları sona erdi. İçinde bir anaokul ve ilkokulun da bulunduğu eski yapıda son açıklamalara göre toplam 10 kişi hayatını kaybetti.

Ülkenin ekonomik başketi Lagos'un en yoğun nüfuslu mahallelerinden birinde bulunan binadaki okulda 144 öğrencinin eğitim gördüğü belirtiliyor. Bu da molozlar altında hala öğrencilerin bulunma riskini artırıyor. Zemin kata ulaşılması nedeniyle çalışmaların durdurulduğunu belirten yetkililer, 37 kişinin canlı kurtarıldığını, ölü sayısının ise kısa sürede netleştirileceğini açıkladı.

Veliler: Suç hükümetin

Olayın ardından hastanelerde çocuklarını arayan velilerse kazadan hükümeti sorumlu tutuyor. Köhne ve eski binanın uzun zaman önce yıkılması gerektiğini belirten aileler, yetkililerin bina sakinlerine başka lojman seçenekleri sunmamalarından dolayı burada kaldıklarını belirtiyor.

Lagos valisi Akinwunmi Ambode ise okulun yasa dışı olduğunu ve bölgede bu bina ile birlikte birçok yapının yıkılması emrinin verilmesine rağmen bina sakinlerinin talimatlara uymadığını belirtti.

Uzmanlar Lagos'un merkezindeki birçok binanın en düşük inşaat normlarını dahi karşılamadığını boşaltılan binalarda ise insanların kaçak olarak yaşadığını belirtiyor.

Nijerya'da 2014'te çöken 6 katlı bir binada toplam 116 kişi hayatını kaybetmişti. Kaza sonrası açılan soruşturmada binanın inşa izninin bulunmadığı ve inşaatında sorunlar bulunduğunu ortaya çıkmıştı.

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı

Benzine zam geldi! Benzine zam geldi!

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu 92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu