Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulosi: "Bu karar ile yeni bir süreç başlıyor!"

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulosi: ''Bu karar ile yeni bir süreç başlıyor!''

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulosi "Silahlı kuvvetlerimizin iki mensubunun serbest kalması Türk makamları tarafından yapılan temel bir hukuki işlem. Biz inanıyoruz ki, bu karar ile yeni bir süreç başlıyor" dedi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Türkiye'de  tutuklu yargılanan iki Yunan askerin tahliye edilmesinin  "mutluluk verici bir  gelişme" olarak değerlendirdi. 

Pavlopulos, Yunanların ikinci büyük dini bayramı olan Meryem Ana'nın  yıl dönümüyle ilgili kutlamalar için gittiği Karpathos Adası'nda yaptığı  konuşmada, Edirne'de askeri bölgede yakalandıktan sonra tutuklu yargılanan Yunan  ordusuna mensup iki askerin tahliye edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu yılki Meryem Ana Bayramı'nın, 2 Yunan askerin tahliye edilmesine  denk geldiğinin altını çizen Pavlopulos, "Meryem Ana'nın ölüm yıl dönümü  bayramının silahlı kuvvetlerimizin iki mensubu Dimitris Kuklacis ve Aggelos  Mitredotis'in serbest bırakılmasına denk geldiğini vurgulamadan edemem. Bu  vesileyle, bu mutlu gelişmenin Türk makamları tarafından yapılan temel bir hukuki  işlem olduğunu bir kez daha vurguluyorum. Bu, aynı zamanda, Türkiye'nin, her  zaman bu yönde hareket ettiğini fiilen kanıtlayan, Yunanistan ile dostluk ve iyi  komşuluk atmosferini sağlayabilmesi için bundan sonra izleyebileceği ve izlemesi  gereken yolu gösteriyor." diye konuştu.

Pavlopulos, Yunanların Türk halkının sorunlarını bildiğini ve  dayanışma içerisinde olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Çünkü biz Yunanlar, Türk halkının sorunlarını biliyoruz. Onlar da zor  anlar yaşıyor, biz bunu biliyoruz ve bizim dayanışmamızdan daha fazlasını  bulamayacaktır. Yeter ki, bizim samimiyetimize ve dostluğumuza inansınlar. İlk  olarak biz inanıyoruz ki, bu karar ile yeni bir süreç başlıyor."

Bursa'da deprem oldu! Bursa'da deprem oldu!

Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı Ünlü oyuncu Melek Baykal hastaneye kaldırıldı

 Reyhanlı bombacısı Yusuf Nazik tutuklandı Reyhanlı bombacısı Yusuf Nazik tutuklandı

Mavi listedeki terörist öldürüldü Mavi listedeki terörist öldürüldü

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Bekliyoruz ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Bekliyoruz

3 kişiyi öldürmekten cezaevine giren şahıs, bu kez karısını ve çocuğunu katletti  3 kişiyi öldürmekten cezaevine giren şahıs, bu kez karısını ve çocuğunu katletti

Suriyelilerin yüzde 92'si ayrımcılığa uğradıklarını düşünüyor Suriyelilerin yüzde 92'si ayrımcılığa uğradıklarını düşünüyor

Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

Mesut Demir; <br /> Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi... Mesut Demir;
Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi...

Başkan Aktaş; ''Bursa'daki firmalarımızla gurur duyuyoruz'' Başkan Aktaş; "Bursa'daki firmalarımızla gurur duyuyoruz"

Sedanur Güzel soruşturmasında flaş gelişme! Sedanur Güzel soruşturmasında flaş gelişme!

Zamları böyle protesto etti Zamları böyle protesto etti

Ataşehir'de karı-koca birbirlerini bıçakladı Ataşehir'de karı-koca birbirlerini bıçakladı

İnternet randevusu kötü bitti! İnternet randevusu kötü bitti!

Dolmuşta taciz! ''Eve gidip ne yapacsaksın, gel...'' Dolmuşta taciz! "Eve gidip ne yapacsaksın, gel..."