Yaz tatillerinde sokak hayvanlarını beslediler

Yaz tatillerinde sokak hayvanlarını beslediler

Hatay'da, Hevesli İnsan Bilim Atölyesinin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bir araya gelen 8 genç, yaz tatillerinde mahalle mahalle gezerek sokak hayvanlarına yiyecek ve su ulaştırdı.

Hatay'da sosyal sorumluluk bilinciyle gönüllü olarak Defne Belediyesinin katkılarıyla faaliyet gösteren Hevesli İnsan Bilim Atölyesinin (HİBA) çalışmalarında yer alan yaklaşık 350 kişi bilim, sanat ve kültürel alanda etkinlikler düzenlerken, gruptaki 8 genç ise sokak hayvanlarına yönelik çalışma yaptı.

Günün erken saatlerinde HİBA merkezinde bir araya gelen gençler, temin ettiklerini mamaları Antakya'nın 13 farklı noktasındaki mama kutularına ulaştırdı.

Yaz tatillerini sokak hayvanlarının mama ihtiyacını karşılamakla geçiren gençler, hayvanların bakımına kış döneminde de devam edecek.

HİBA sorumlusu Timur Doğru, yaptığı açıklamada, Hevesli İnsan Bilim Atölyesinin toplumun her kesiminden kişileri bir araya getirdiğini söyledi.

Gönüllülük esasıyla projelerde yer alan kişilerin ellerinden geldiğince toplumsal sorunlara el uzattığına dikkati çeken Doğru, 8 gencin de sokak hayvanlarının bakımını üstlenerek, önemli bir görevi yerine getirdiğini aktardı.

"Hayırseverlerden mama desteği bekliyoruz"

Gençlerin adeta sokak hayvanlarının gönüllü bakıcıları olduklarını ifade eden Doğru, şöyle konuştu:

"Canlı odaklı bir sosyal sorumluluk projesi içinde sokak hayvanlarının yanında olmak bizleri ve arkadaşlarımızı çok mutlu ediyor. Temin edilen mamalar Antakya'da belirli noktalara arkadaşlarımız tarafından götürülüyor. Merkezimizde kurduğumuz gönüllü takımımız bu işi uzun süredir götürüyor. Haftanın belirli günlerinde mama bırakma işlemimiz oluyor, bu sayede ortalama 200 sokak hayvanının düzenli mama ihtiyacı karşılanıyor. Daha fazla sokak hayvanına ulaşmak için hayırseverlerden mama desteği bekliyoruz."

"Tedavi edilmelerini sağladık"

Gönüllü gençlerden Meryem Dilek Ertekin de haftanın belirli günleri sokak hayvanlarına mama götürdüklerini kaydetti.

Yaz tatilinde faydalı bir çalışma içerisinde yer almanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Ertekin, "Sokak hayvanlarına mamanın yanı sıra sıcak havalarda bulmakta zorlandıkları suları da götürdük ve yaralı olanları ilgili yerlere bildirerek tedavi edilmelerini sağladık. Daha fazla hayvana mama ulaştırmak istiyoruz." dedi.

Ertekin, çalışmalarını sadece yaz aylarıyla sınırlamak istemediklerini belirterek, okul döneminde de uygun vakitlerde hayvanların bakımıyla ilgileneceklerini sözlerine ekledi.

4 katlı binada korkutan yangın 4 katlı binada korkutan yangın

Suriyeli 2 aylık Cemal yanarak can verdi Suriyeli 2 aylık Cemal yanarak can verdi

Evin banyosunda 45 kilo eroin ele geçirildi Evin banyosunda 45 kilo eroin ele geçirildi

İngiltere'yi şoke eden gelişme! Kapatma kararı alındı... İngiltere'yi şoke eden gelişme! Kapatma kararı alındı...

Reina katliamı davası'nda hakimden tepki: Duruşmayı kapalı yaptık hiçbir şey anlatmadı Reina katliamı davası'nda hakimden tepki: Duruşmayı kapalı yaptık hiçbir şey anlatmadı

Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti Binali Yıldırım Meclis Başkanlığı'na veda etti

Oktay Babuna'nın annesi Kanal D habere konuştu! Oktay Babuna'nın annesi Kanal D habere konuştu!

Bursalı sürücünün feci sonu! Bursalı sürücünün feci sonu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayraklı halıya ilmek attı Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk bayraklı halıya ilmek attı

CHP Bursa Büyğkşehir Belediye Başak Adayı Bozbey: İnegöl'de yeni bir sayfa açacağız CHP Bursa Büyğkşehir Belediye Başak Adayı Bozbey: İnegöl'de yeni bir sayfa açacağız

İngilizlerden bomba Youtube iddiası İngilizlerden bomba Youtube iddiası

Okullarda hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı Okullarda hırsızlık yapan 4 kişi tutuklandı

Polisin 'dur' ihtarına uymayan 2 hırsız yakalandı Polisin 'dur' ihtarına uymayan 2 hırsız yakalandı

9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp delil kabul edilmedi 9 yıl önceki sır cinayette kanlı eşarp delil kabul edilmedi

Kızını 8 yıldır istismarla suçlanan baba tutuklandı Kızını 8 yıldır istismarla suçlanan baba tutuklandı