Yaz sezonunun yangın bilançosu!

Yaz sezonunun yangın bilançosu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Türkiye çapında bu yangın sezonunda bin 250 civarında yangın çıkmış. Aşağı yukarı 3 bin hektar civarında bir alan yandı" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de Kemalpaşa Orman Yangınına İlk Yardım Merkezini ziyaret ederek, personelle bayramlaştı. Bayramlaşma programına oğlu Burak Pakdemirli ile katılan Bakan Pakdemirli'ye İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu eşlik etti. Bakan Pakdemirli personelle bayramlaşmasının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. 
Orman varlığının çok önemli olduğunu ve son 15 yılda orman varlığının yüzde 30 civarında arttığını belirten Bakan Pakdemirli, 2023 için 7 milyar fidanla Türkiye ile buluşturma hedefinde olduklarını ve bu yüzden her bir ağacın çok önemi olduğunu ifade etti. 

"YANGINA MÜDAHALEYİ 10 DAKİKAYA İNDİRDİLER" 
Orman teşkilatının yangına müdahale süresinde dünyada önde gelen ülkeler arasında olduğunu ifade eden Pakdemirli, "Zaten dünyada bu konuda birinci. 15 dakika olan müdahale süresini de son günlerde iftiharla izliyorum ki 10 dakika civarına indirmiş durumdalar. Yangın sezonu henüz kapanmadı, inşallah büyük yangınlarla karşılaşmayız. Bunların çoğu ihmal ve kaza sonucunda oluyor. Bu konuda milletimizin de vatandaşlarımız da çok daha dikkatli olacak şekilde yangın çıkmamasına azami ihtimam göstereceklerdir diye düşünüyorum" diye konuştu. 

ORMAN YANGINLARINA 'DRONE'LU MÜDAHALE 
Ormanlık alanları kontrol etme açısından insansız hava aracı dronelardan faydalanma çalışmaları olduğuna işaret eden Bakan Pakdemirli, "Her konuda olduğu gibi artık teknoloji ile her şey iç içe olmak zorunda, biz teknolojinin içinde olmamız gerekiyor. Her konuda teknolojiyi azami şekilde nasıl kullanacaksak bunu kullanmamız lazım. Teknolojiyi kullanmamızdaki ana şart işimizi daha kolaylaştırıyorsa daha rahatlaştırıyorsa daha çabuk yapmamızı sağlıyorsa her konuda biz teknolojiyi deneyeceğiz. Orman tarafından da bu tarz projelerimiz olacak" dedi. 

YAZ SEZONU BİLANÇOSU 
Yaz sezonunda çıkan yangınlarla ilgili rakamları da paylaşan Pakdemirli, "Türkiye çapında bu sezonda bin 250 civarında yangın çıkmış. Aşağı yukarı 3 bin hektar civarında bir alan yandı. Bu bölgede de 107 yangınız var, yangınlara çok hızlı müdahale ediyor. Teşkilatımız çok başarılı" ifadelerini kullandı. 

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)