Yangın ardından dram çıktı

Yangın ardından dram çıktı

Umut yolculuğuna çıkarak Türkiye'ye gelen ve kağıt toplayıcılığı yapan göçmenlerin kaldığı konteynerlerde elektrikli ısıtıcıdan çıkan yangında üç kişi hayatını kaybetti. Yangından sağ kurtulan mülteciler "Geceleri soğuk olduğu için arkadaşlar ısıtıcıyı söndürmemiş. Kağıt toplayarak para kazanıp Avrupa'ya gitmeye çalışıyoruz" dedi.

Beylikdüzü'nde kağıt toplayıcılarının barındığı konteynerde dün sabah 05:00 sıralarında çıkan yangın sırasında büyük bir dram yaşandı. Afganistan ve Pakistan'dan kaçak yollarla gelen ve kağıt toplayıcılığı yapan 22 göçmen, havaların soğumasıyla elektrikli ısıtıcılar yakmaya başladı. Altı arkadaşı ile aynı konteynerde kalan Muhammet İslam (25) ise arkadaşlarının uyarısına rağmen gece elektrikli ısıtıcıyı kapatmadı. Konteynerin içerisinde yerde bulunan ısıtıcı, sabah saatlerinde battaniyeleri tutuşturdu. Çıkan yangında Muhammet İslam ve arkadaşı Tosif (20) ile Pakistanlı Asad (19) yanarak hayatını kaybetti. Yangın sırasında aynı odada bulunan diğer iç göçmen ise dışarı çıkarak arkadaşlarına haber verdi. Yangının büyümesinin ardından diğer konteynerlerde kalan göçmenler hemen uyanarak yangına müdahale etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaptıkları müdahalede çıkan yangını söndürdü. Alevler arasında kalan göçmenlerin cesetleri çıkarılarak Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yaralı kurtulan bir Pakistanlı ise ambulansla götürüldüğü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. 

BATTANİYEYİ TUTUŞTURDU

Alevlerin sıçradığı bir diğer konteynerde kalan göçmenler ise dumandan etkilendi. Eşyaları ve kıyafetleri yanan 17 göçmen yakınlarının evine gitti. Yaşadıkları korkunç geceyi anlatan göçmenlerden Afganistanlı Seyit İkram "Yaklaşık 22 göçmen arkadaşımız ile burada kağıt toplayıcılığı yapıyoruz. 7 konteyner var. Kaldığımız yere Afganistan veya Pakistanlı göçmenler geliyor. Buradan da Avrupa'ya gitmeye çalışıyorlar. Gidemeyenler burada kalıp kağıt topluyor. Para kazanmaya çalışıyorlar. Yeterli para toplayan tekrar sınırı geçmeye çalışıyor. Yangın çıktığında biz uyuyorduk. Ben alevlerin yükseldiği konteynerin yanındaki odada kalıyordum. Biz genellikle soba yakıyoruz. Elektrikli ısıtıcı geceleri yakmıyoruz. Arkadaşlar gece üşüdükleri için ısıtıcıyı kapatmamışlar. Battaniyenin kenarı ısıtıcıya değmiş. Sonrasında yanmış. Dumandan etkilenmişler. Sonrasında alevler çıkmış. O odada kalan üç arkadaş kendini dışarı atabilmiş. Diğerleri dumandan etkilendiği için çıkamamışlar" dedi.

Sevgili cinayetinde korkunç detaylar ortaya çıktı! Sevgili cinayetinde korkunç detaylar ortaya çıktı!

Erdoğan'dan AK Partililere önemli adaylık uyarısı Erdoğan'dan AK Partililere önemli adaylık uyarısı

Aracını vermek istemeyen sürücü bıçaklandı! Aracını vermek istemeyen sürücü bıçaklandı!

Ankara'da baş döndüren 24 Haziran trafiği! Ankara'da baş döndüren 24 Haziran trafiği!

Trump yine yapacağını yaptı! Macron'a ''kepek'' temizliği Trump yine yapacağını yaptı! Macron'a "kepek" temizliği

Ünlü iş adamı yapılandırma detaylarını açıkladı: Kovsalar gitmem! Ünlü iş adamı yapılandırma detaylarını açıkladı: Kovsalar gitmem!

Bürokrasiye 24 Haziran ayarı! 193 kurumda yüzlerce belge... Bürokrasiye 24 Haziran ayarı! 193 kurumda yüzlerce belge...

Bahçeli'den Abdullah Gül açıklaması Bahçeli'den Abdullah Gül açıklaması

Trump'tan skandal soykırım açıklaması Trump'tan skandal soykırım açıklaması

Feci kazada 3 kişi can verdi! İtfaiye müdürü... Feci kazada 3 kişi can verdi! İtfaiye müdürü...

Gül ve Karamollaoğlu salona birlikte girdi Gül ve Karamollaoğlu salona birlikte girdi

Anzak torunlarını taşıyan otobüs yandı! Anzak torunlarını taşıyan otobüs yandı!

CHP Parti Meclisi, Kılıçdaroğlu'na ittifak yetkisi verdi CHP Parti Meclisi, Kılıçdaroğlu'na ittifak yetkisi verdi

Bursa'da metroya ikinci indirim geliyor Bursa'da metroya ikinci indirim geliyor

Kuryeleri hedef alan gasp çetesi çökertildi Kuryeleri hedef alan gasp çetesi çökertildi

Bursa'da uyuşturucu satan 2 şahıs baskınla yakalandı Bursa'da uyuşturucu satan 2 şahıs baskınla yakalandı

Cem Karabay, 30 saat 20 dakika soğuk suda kaldı Cem Karabay, 30 saat 20 dakika soğuk suda kaldı

Ramazan pidesine zam geldi! Ramazan pidesine zam geldi!