Yangın ardından dram çıktı

Yangın ardından dram çıktı

Umut yolculuğuna çıkarak Türkiye'ye gelen ve kağıt toplayıcılığı yapan göçmenlerin kaldığı konteynerlerde elektrikli ısıtıcıdan çıkan yangında üç kişi hayatını kaybetti. Yangından sağ kurtulan mülteciler "Geceleri soğuk olduğu için arkadaşlar ısıtıcıyı söndürmemiş. Kağıt toplayarak para kazanıp Avrupa'ya gitmeye çalışıyoruz" dedi.

Beylikdüzü'nde kağıt toplayıcılarının barındığı konteynerde dün sabah 05:00 sıralarında çıkan yangın sırasında büyük bir dram yaşandı. Afganistan ve Pakistan'dan kaçak yollarla gelen ve kağıt toplayıcılığı yapan 22 göçmen, havaların soğumasıyla elektrikli ısıtıcılar yakmaya başladı. Altı arkadaşı ile aynı konteynerde kalan Muhammet İslam (25) ise arkadaşlarının uyarısına rağmen gece elektrikli ısıtıcıyı kapatmadı. Konteynerin içerisinde yerde bulunan ısıtıcı, sabah saatlerinde battaniyeleri tutuşturdu. Çıkan yangında Muhammet İslam ve arkadaşı Tosif (20) ile Pakistanlı Asad (19) yanarak hayatını kaybetti. Yangın sırasında aynı odada bulunan diğer iç göçmen ise dışarı çıkarak arkadaşlarına haber verdi. Yangının büyümesinin ardından diğer konteynerlerde kalan göçmenler hemen uyanarak yangına müdahale etti. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaptıkları müdahalede çıkan yangını söndürdü. Alevler arasında kalan göçmenlerin cesetleri çıkarılarak Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Yaralı kurtulan bir Pakistanlı ise ambulansla götürüldüğü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. 

BATTANİYEYİ TUTUŞTURDU

Alevlerin sıçradığı bir diğer konteynerde kalan göçmenler ise dumandan etkilendi. Eşyaları ve kıyafetleri yanan 17 göçmen yakınlarının evine gitti. Yaşadıkları korkunç geceyi anlatan göçmenlerden Afganistanlı Seyit İkram "Yaklaşık 22 göçmen arkadaşımız ile burada kağıt toplayıcılığı yapıyoruz. 7 konteyner var. Kaldığımız yere Afganistan veya Pakistanlı göçmenler geliyor. Buradan da Avrupa'ya gitmeye çalışıyorlar. Gidemeyenler burada kalıp kağıt topluyor. Para kazanmaya çalışıyorlar. Yeterli para toplayan tekrar sınırı geçmeye çalışıyor. Yangın çıktığında biz uyuyorduk. Ben alevlerin yükseldiği konteynerin yanındaki odada kalıyordum. Biz genellikle soba yakıyoruz. Elektrikli ısıtıcı geceleri yakmıyoruz. Arkadaşlar gece üşüdükleri için ısıtıcıyı kapatmamışlar. Battaniyenin kenarı ısıtıcıya değmiş. Sonrasında yanmış. Dumandan etkilenmişler. Sonrasında alevler çıkmış. O odada kalan üç arkadaş kendini dışarı atabilmiş. Diğerleri dumandan etkilendiği için çıkamamışlar" dedi.

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ekim 2018 Salı)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ekim 2018 Salı)

Bilirkişilik işiyle ayda yaklaşık 7 bin lira kazanç! Bilirkişilik işiyle ayda yaklaşık 7 bin lira kazanç!

Genç çift sokak ortasında tekme-tokat kavga etti Genç çift sokak ortasında tekme-tokat kavga etti

Milyonlara müjde! Öğrenci, emekli, engelli... Milyonlara müjde! Öğrenci, emekli, engelli...

Türkiye'deki 16 tuz markasında mikroplastik bulundu Türkiye'deki 16 tuz markasında mikroplastik bulundu

Emekliye en az 307 lira zam! Emekliye en az 307 lira zam!

En kritik ismin kimliği ve fotoğrafları ortaya çıktı... En kritik ismin kimliği ve fotoğrafları ortaya çıktı...

Dev operasyon: 40 gözaltı Dev operasyon: 40 gözaltı

Trans bireylerin alacak verecek kavgası kanlı bitti Trans bireylerin alacak verecek kavgası kanlı bitti

Korkunç kaza! Feci şekilde can verdiler... Korkunç kaza! Feci şekilde can verdiler...

Polis böyle yakaladı! Görüntüleri zorla sildirtti... Polis böyle yakaladı! Görüntüleri zorla sildirtti...

Korkunç olay! Kardeşini o halde görünce fenalık geçirdi Korkunç olay! Kardeşini o halde görünce fenalık geçirdi

'Barış' fırsatçılığı! 30 bin lira isteyen bile var 'Barış' fırsatçılığı! 30 bin lira isteyen bile var

İnce: İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım İnce: İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım

Ayrıldığı eşinin fotoğrafını ateşe verirken evini yaktı Ayrıldığı eşinin fotoğrafını ateşe verirken evini yaktı

Dehşet! Bir kişi önüne geleni bıçakladı: 11 yaralı Dehşet! Bir kişi önüne geleni bıçakladı: 11 yaralı

Yıllardır aradığı ailesine 21 yıl sonra kavuştu Yıllardır aradığı ailesine 21 yıl sonra kavuştu

Savcı babanın isyanı: Saldırganın tutuklanması için kızım illa tecavüze mi uğramalıydı Savcı babanın isyanı: Saldırganın tutuklanması için kızım illa tecavüze mi uğramalıydı