Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Bursa İnegöl'de yapıldı

Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Bursa İnegöl'de yapıldı

Geçtiğimiz hafta sonu İnegöl'de gerçekleştirilen ve farklı şehirlerden 28 sporcunun katıldığı Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası ikinci etap yarışmalarında, İnegöl Belediyesi DOSTUM'u temsil eden 3 sporcumuz iki farklı kategoride birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde etti. Takım sıralamasında ise DOSTUM 1'inci oldu.

Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonasında 31 Mart-01 Nisan tarihleri arasında Kayseri'nin Talas ilçesinde yapılan birinci etap yarışmalarının ardından, şampiyonanın ikinci etap yarışmaları geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü İnegöl'de gerçekleştirildi. Cerrah Karaman tepede yapılan şampiyonada; Adana, Bursa, İstanbul, Eskişehir, Burdur, Mersin, İzmir, Manisa, Ankara ve Bilecik şehirlerinden 28 sporcu yarıştı. Müsabakalarda İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi'ni (DOSTUM) temsilen ise İbrahim Dinçer, Kerem Dinçer, Armağan Gözel, Anıl Doruk ve Elif Güleryüz yer aldı.

07.00'DAN İTİBAREN UÇUŞA BAŞLADILAR

Cumartesi sabahı 07.00'da Cerrah Karaman tepeden başlayan uçuşlar akşama kadar devam etti. Pazar günü de erken saatlerde başlayan uçuşlar, öğlen saatlerinde son buldu. Ardından sporcuların puan hesaplamaları gerçekleştirilerek dereceye giren sporcular ve takımlar belirlendi.

DOSTUM 1'İNCİ OLDU

Müsabakaların sona ermesinin ardından Yeniceköy'de bulunan DOSTUM merkezinde ödül töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı meclis üyeleri de katıldı. Açıklanan derecelerde genel klasmanda erkekler kategorisinde DOSTUM sporcusu Kerem Dinçer 1'inci olurken, yine DOSTUM sporcusu İbrahim Dinçer ise 2'nci oldu. Erol Aslantaş ise yarışmayı 3'üncü tamamladı. Kadınlar kategorisinde ise Burçak Usanmaz 1'inci olurken, Aleyna Özel müsabakaları 2'nci olarak tamamladı. DOSTUM sporcusu Elif Güleryüz de 3'üncü oldu. Takım sıralamasında da İnegöl Belediyesi DOSTUM 1'inci oldu. İkinciliği Nilüfer Belediye Spor Kulübü alırken, Gökyüzü Hava Sporları Kulübü de 3'üncü oldu.

DOSTUM'UN BAŞARILARINI GÖRMEK BİZLERİ MUTLU EDİYOR

Ödül töreninde kürsüye çıkarak bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, DOSTUM projesinin her geçen gün daha da iyi bir yere geliyor olmasının kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini kaydederek; "Tabi bunu dışardan ağırladığımız misafirlerin ağızlarından duymak daha da mutlu ediyor. Çünkü evet bir şeyler yapıyoruz belki ama yani bu işi ne kadar iyi yaptığımızı, ne kadar başarılı olduğumuzu aslında misafirlerimizin ağızından duymak bizi daha mutlu ediyor. Tabi bu arada bunu söylemişken bu organizasyonda eksik aksak bir şey varsa bunları da lütfen ilgili arkadaşlara aktarmanız bizi mutlu eder. Ben kendi şehrimle ilgilide vatandaşlarımıza katılımcı bir mantıkla gelin şehri beraber yönetelim diyorum. Bir Belediye Başkanı her şeyi bilemez, her konuda uzman olamaz ama sizlerle birlikte herkesin gözüyle bir İnegöl görmek istiyorsak, nasıl bir İnegöl hayal ediyorsak hep beraber bu İnegöl'ü hayata geçirelim istiyorum. Evet, bir Başkanın hayalleri olabilir, kendi vizyonu olabilir ama şehrin gerçekleri var. İnsanların ihtiyaçları ve beklentileri var. Bu şehre dışarıdan bakan ve buraya gelen insanların beklentilerinin de ne olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bizler bu şehri hep birlikte en güzel yerlere getirmek istiyoruz" dedi.

DOSTUM'U İYİ BİRTANITIM ARACI OLARAK GÖRÜYORUZ

DOSTUM projesini her geçen gün daha iyiye taşımak istediklerini de ifade ederek konuşmasını sürdüren Taban; "Şehrimizin köfte gibi, mobilya gibi, turizm gibi değerleri var, markaları var. Bununla alakalı olarak DOSTUM'u da yeni bir marka olarak görüyoruz. Bunun içerisinde 13 ayrı branşımız var. Her branşın geçtiğimiz günlerde sorumlusu olan teknik heyeti ile yöneticileri ile bir araya geldik. Orada da detay detay değerlendirdik, öngörüleriniz nelerdir, gelen sporcularımızın bizlere ilettikleri nelerdir, eksiğimizi görmek istiyoruz dedik. Fotoğrafını çekip sorunları tespit edip bununla ilgili üzerine ilaveler yapalım. İyileştirmeler yapmalıyız. Turizm ayağı olarak değerlendirdiğimiz DOSTUM'u iyi bir tanıtım aracı olarak görüyorum. Ben de gittiğim gördüğüm şehirlerde güzellikler varsa bunları paylaşıyorum. Kendi şehrimde de uygulamak istiyorum. Dolayısıyla sizleri de aynı zaman da gönüllü birer turizm elçisi olarak gördüğümüzü ifade etmek istiyorum. Burada olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Gittiğiniz yerlere de ailelerinize de bizlerden selam götürün inşallah. Her zaman sizleri burada ağırlamaktan keyif duyacağımızı, mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Başarılı olan arkadaşlarımız var, onları da tebrik ediyorum. Bizim gönlümüzde hepiniz başarılısınız" ifadelerinde bulundu.

Konuşmalar sonrası dereceye giren sporcu ve kulüpler protokol üyeleri tarafından kupa ve madalyaları takdim edildi.

Bursa'da döner ustası cinayetinde 2 sanığa beraat, 2 sanığa ceza Bursa'da döner ustası cinayetinde 2 sanığa beraat, 2 sanığa ceza

Bursa'da buzlanma nedeniyle meydana gelen kaza kameraya yansıdı Bursa'da buzlanma nedeniyle meydana gelen kaza kameraya yansıdı

Bursa'da Uludağ'ın karlı eteklerinde atla gezinti turizmi Bursa'da Uludağ'ın karlı eteklerinde atla gezinti turizmi

Üzerinden servet çıkan dilenciyle ilgili Anayasa Mahkemesi kararını verdi Üzerinden servet çıkan dilenciyle ilgili Anayasa Mahkemesi kararını verdi

Bursalıların 'bilim' aşkı Bursalıların 'bilim' aşkı

Bursa'da karda yiyecek bulamayan domuz ilçeye indi Bursa'da karda yiyecek bulamayan domuz ilçeye indi

Bursa'nın tarihi çarşı ve hanları için yeni proje Bursa'nın tarihi çarşı ve hanları için yeni proje

Bursa'da imamın cübbesini çaldı Bursa'da imamın cübbesini çaldı

Bu kadarına da pes! Bursa'da kamyonetle drift yaptı! (ÖZEL HABER) Bu kadarına da pes! Bursa'da kamyonetle drift yaptı! (ÖZEL HABER)

Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile kaldı Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile kaldı

Bursa'da 1 ay eğitim alıp modellik yapıyorlar Bursa'da 1 ay eğitim alıp modellik yapıyorlar

Nilüfer'de 20 yıl sonra ilk yaşanacak (ÖZEL HABER) Nilüfer'de 20 yıl sonra ilk yaşanacak (ÖZEL HABER)

2019'un yaşam kalitesi en yüksek şehirleri belli oldu! Bakın Bursa kaçıncı sırada
2019'un yaşam kalitesi en yüksek şehirleri belli oldu! Bakın Bursa kaçıncı sırada

Bursa'da trafik canavarına 1 yılda 100'den fazla kurban verildi Bursa'da trafik canavarına 1 yılda 100'den fazla kurban verildi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2019 Çarşamba)

Bursa'da diyabetli kedisini tedavi ettirmek için onlarca kilometre yol kat ediyor Bursa'da diyabetli kedisini tedavi ettirmek için onlarca kilometre yol kat ediyor