Vücuttaki lekelerden kurtulmak mümkün!

Vücuttaki lekelerden kurtulmak mümkün!

Çeşitli sebeplerden dolayı vücutta oluşan lekelerden kurtulmak isteyenler tedavi için Eylül ayını seçiyor. Uzmanlar, güneşin etkisinin az olduğu zamanlarda bu tedavinin çok daha başarılı olacağını söylüyor.

Essplus Akademi Güzellik Uzmanlığı Bölümü Eğitmeni Reyhan Yalgın, ciltte lekelenmelerin çok sayıda faktörden dolayı meydana gelebileceğini aktardı. Yüz bölgesi başta olmak üzere vücudun hemen hemen her yerinde lekelerin görülebileceğini vurgulayan Eğitmen Reyhan Yalgın; "Leke problemleri görüntüde birbirine benzese de sebepleri ve tabiatları çok farklıdır. Leke tedavilerinde en önemli unsur lekenin ve cildin iyi analiz edilmesidir. Leke tedavisinde uygulanan yanlış yöntemler lekenin daha derinleşmesine ve hatta kalıcı duruma gelmesine neden olabilir" dedi.

SONBAHAR EN UYGUN ZAMAN

Lekenin meydana geliş durumuna göre farklı farklı tedavi yöntemlerinin uygulanabileceğini aktaran Reyhan Yalgın; "Cildin durumu uzmanlar tarafından incelenerek ve lekenin geçmişi sorgulanarak hangi uygulamanın yapılacağına karar verilir. Leke tedavileri 1 hafta veya 10 gün aralıklarla uygulanmakla birlikte lekenin durumuna ve cildin hassasiyetine göre seans aralıkları uzayabilir. Leke tedavileri sonbahar itibari ile uygulanmaya başlamasıyla birlikte yaz aylarında da enzim baskılayıcı yöntemlerle leke oluşumuna müdahale edilebilir. Zaten var olan lekelerin derinleşmesi ve genişlemesi engellenebilir" diye konuştu.

Essplus Güzellik Merkezi'nde uygulanan leke tedavileri yöntemleri hakkında da bilgiler veren Yalgın, leke çeşidine göre organik peeling, enzim peeling, snowceel enzim baskılama, PH formula asit tedavileri ve dermapen micro iğneleme yöntemleri ile leke tedavileri yapıldığını kaydetti.

Bursa'da muhtarlar korosu dinleyenleri coşturdu  Bursa'da muhtarlar korosu dinleyenleri coşturdu

Bursa'da kayıp engelli genç için ekipler seferber oldu Bursa'da kayıp engelli genç için ekipler seferber oldu

Bursa'da FETÖ soruşturmasında 10 kişi tutuklandı Bursa'da FETÖ soruşturmasında 10 kişi tutuklandı

Kayınvalidesini doktora götürürken kazada öldü Kayınvalidesini doktora götürürken kazada öldü

İşte PKK'nın gerçek yüzü İşte PKK'nın gerçek yüzü

Gözyaşı içinde kalan arkadaşlarının sözleri yürek dağladı Gözyaşı içinde kalan arkadaşlarının sözleri yürek dağladı

Bursa'da suya yüzde 10'luk üçüncü indirim Bursa'da suya yüzde 10'luk üçüncü indirim

Kızı ihbar etti, polis ipten aldı Kızı ihbar etti, polis ipten aldı

Levyeyle otomobilin camını kıran kişi kameraya yakalandı Levyeyle otomobilin camını kıran kişi kameraya yakalandı

Hasarlı kaza sonrası otomobilin çarptığı baba ve oğlu öldü Hasarlı kaza sonrası otomobilin çarptığı baba ve oğlu öldü

Bursa Mudanya Zeytin Kooperatifi Yıldız'ı yeniden başkan seçti Bursa Mudanya Zeytin Kooperatifi Yıldız'ı yeniden başkan seçti

Bursa'da yıkama yağlamacıdan kaçak akaryakıt çıktı Bursa'da yıkama yağlamacıdan kaçak akaryakıt çıktı

Bursa miğferle ölüm sanığı astsubay, FETÖ üyeliğinden de tutuklandı Bursa miğferle ölüm sanığı astsubay, FETÖ üyeliğinden de tutuklandı