Vezirköprü 11. Uzunçayır Festivali sona erdi

Vezirköprü 11. Uzunçayır Festivali sona erdi

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 11. Esenköy Uzunçayır Yayla Festivali 2. gün yapılan etkinliklerle sona erdi. Festivalin vazgeçilmezi milli güreşçi Erol Fidan'ın organizatörlüğünde gerçekleşen güreşlere 30'u başpehlivan olmak üzere toplam 150 güreşçi katıldı. Festivalin ilk gününde çok sayıda güreşseverin izlediği güreşler kıran kırana geçerken başpehlivanlığı Ömer Faruk kalender aldı. Başpehlivanlıkta Ahmet Serbest ikinci, Fatih Kambur ve Atilla Balcı üçüncü oldu.

Festivalde konuşan Tertip Komitesi Başkanı Yakup İba, festivalin amaçları konusunda bilgi vererek amaçlarının, yöreye ait kültürün gelecek nesillere aktarmak, ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmek olduğunu söyledi. İba, tarih ve kültür kokan Vezirköprü ilçesinin, huzur veren bir ilçe olması için çalışılması gerektiğine vurgu yaptı. 

Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Altıner tüm sporculara başarılar diledi. 55 bin lira ile açılan ağalık ihalesini 220 bin lira ile Ahmet Emeç aldı. Festivalin ikinci gününde ise sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde yarışmalar yapıldı, 250 çocuk sünnet ettirildi. İkinci günkü etkinliklere AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı. İlçenin tanıtımına katkı sağlayan ve çeşitli etkinliklerde yer alanlara ve basın mensuplarına plaketler verildi. 

Festivale ayrıca Vezirköprü İlçe Jandarma Komutanı Muharrem Davulcu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, siyasi parti başkan ve temsilcileri ve çok sayıda güreşşever katıldı. 

Bursa'da Tır devrildi tonlarca zeytinyağı yola saçıldı Bursa'da Tır devrildi tonlarca zeytinyağı yola saçıldı

Sri Lanka'da kilise ve otellerde patlama Sri Lanka'da kilise ve otellerde patlama

Oğlunun acısını unutamayan Eşref Kolçak, 3 aydır Bursa'da tedavi görüyor Oğlunun acısını unutamayan Eşref Kolçak, 3 aydır Bursa'da tedavi görüyor

Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar! Avukatlar artık ''Ödemezsen evine haciz gelecek'' diyemeyecek Yargıtay'dan Bursa'da emsal karar! Avukatlar artık "Ödemezsen evine haciz gelecek" diyemeyecek

Bursa'da düğün yapan aileye hırsız şoku Bursa'da düğün yapan aileye hırsız şoku

Bursa'da muhtarı bıçaklayan şahıs tutuklandı Bursa'da muhtarı bıçaklayan şahıs tutuklandı

Bursa'da hayal sattı, buna inanan 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi Bursa'da hayal sattı, buna inanan 1 kişi öldü, 6 kişi de zehirlendi

Bursa'da yerli tohum almak için birbirleriyle yarıştılar Bursa'da yerli tohum almak için birbirleriyle yarıştılar

Bursa'da her gün 10 kilometre yürümekten bıktı, öyle bir yöntem buldu ki! Bursa'da her gün 10 kilometre yürümekten bıktı, öyle bir yöntem buldu ki!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Metroyu biraz daha ucuzlatacağız Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: Metroyu biraz daha ucuzlatacağız

Taksiye binen genç kadına tecavüz şoku! Taksiye binen genç kadına tecavüz şoku!

Kız arkadaşına mesaj attı diye dehşet saçtı! Kız arkadaşına mesaj attı diye dehşet saçtı!

Bursa'da kazadan kurtulanlara arkadan gelen otomobil çarptı Bursa'da kazadan kurtulanlara arkadan gelen otomobil çarptı

''Einstein'ın Görelilik Teorisi'ni 103 yıl sonra ispatladık'' "Einstein'ın Görelilik Teorisi'ni 103 yıl sonra ispatladık"

Bursa'da seyir halindeki kamyona arkadan çarptı Bursa'da seyir halindeki kamyona arkadan çarptı

İşte Adli Tıp raporu: Ölümü trafik kazasına bağlı değil İşte Adli Tıp raporu: Ölümü trafik kazasına bağlı değil