Vesely: NBA kapısını asla kapatmadım!

Vesely: NBA kapısını asla kapatmadım!

Fenerbahçe Beko'nun Çek yıldızı Jan Vesely, NBA hakkında konuştu.

Fenerbahçe Beko'nun Çek yıldızı Jan Vesely, NBA hakkında konuştu. NBA'e 2011 draft'ında 6. seçimi olarak gittikten sonra Fenerbahçe Beko'yla Avrupa'ya geri dönen Jan Vesely, sarı-lacivertli ekipte beşinci sezonunu geçiriyor.

Geride kalan yazlarda yıldız oyuncuya NBA'den teklifler gelse de Vesely kariyerini hep Fenerbahçe'de devam ettirme kararı aldı. Çek yıldız, bu sezon EuroLeague'deMVP ödülü için de en büyük aday olarak gösteriliyor. Doğal olarak da bu durum, bu yaz sözleşmesi bitecek olan Vesely için NBA dedikodularını çıkarıyor.

Daha önce yaptığı açıklamalarda NBA'e uzak gözüken Vesely, Litvanyalı gazeteci Jonas Miklovas'a bu konuyla ilgili konuştu:

Çek yıldız, "NBA kapısını asla kapatmadım. Uygun bir fırsat olursa NBA'e gitmeyi düşünebilirim ama şu an için tek odak noktam Fenerbahçe" ifadelerini kullandı.

NBA'deki ilk macerasının iyi geçmemesi sebebiyle Amerikan medyasının onu "fiyasko" olarak görmesine ise Vesely şu cevabı verdi: "Bu onların düşüncesi. Oraya genç bir yaşta gittim ve o sene lokavt oldu. Kolay değildi. Onlara kanıtlayabileceğim hiçbir şey yok. Zaten basketbol oynayabildiğimi burada kanıtlıyorum."

Bu sezon EuroLeague'de 16 maça çıkan 28 yaşındaki yıldız, 28 dakikada ortalamada 15.0 sayı, 5.4 ribaund, 2.8 asist ve 21.8 verimlilik puanı ortalamaları elde etti.

Düğün çıkışı silahlı satırlı kavga: 3 ağır yaralı Düğün çıkışı silahlı satırlı kavga: 3 ağır yaralı

Bursa'da şeftali tarlasında erkek cesedi bulundu Bursa'da şeftali tarlasında erkek cesedi bulundu

İstanbul'da taciz iddiası İstanbul'da taciz iddiası

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ın oğlu karnından bıçaklandı Ünlü sanatçı Orhan Gencebay'ın oğlu karnından bıçaklandı

Hayvan otlatmaya gitti, cesedi gölette bulundu Hayvan otlatmaya gitti, cesedi gölette bulundu

Macron Fransa'nın yeni yol haritasını açıkladı Macron Fransa'nın yeni yol haritasını açıkladı

Yozgat'ta trafik kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var Yozgat'ta trafik kazası: Çok sayıda ölü ve yaralı var

2 öğrencisini taciz eden öğretmen tutuklandı 2 öğrencisini taciz eden öğretmen tutuklandı

İstanbul'daki sandık kurullarının oluşumuyla ilgili iddialar İstanbul'daki sandık kurullarının oluşumuyla ilgili iddialar

Denizdeki turuncu renk tüm sahili sardı Denizdeki turuncu renk tüm sahili sardı

Acımasızca dövüştürülen köpeklerin görüntüleri yürekleri parçaladı Acımasızca dövüştürülen köpeklerin görüntüleri yürekleri parçaladı

117 suçtan aranan kişi Bayburt'ta yakalandı 117 suçtan aranan kişi Bayburt'ta yakalandı

Terör örgütü davasında yeni gelişme! Kiraz'ı şehit edenlerin avukatları çıktılar... Terör örgütü davasında yeni gelişme! Kiraz'ı şehit edenlerin avukatları çıktılar...

Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural davasında gerekçeli karar açıklandı Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural davasında gerekçeli karar açıklandı

TIR'a çarpan tankerin sürücüsü öldü TIR'a çarpan tankerin sürücüsü öldü