VAR olay çıkartabilir

VAR olay çıkartabilir

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mustafa Kemal Ulusu, VAR sisteminin olaylara yol açacağı endişesi taşıdığını açıkladı.

1984-1985 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yapan Ulusu, tatilini geçirdiği Erdek'te bu yıl hayata geçen VAR sisteminin olaylara yol açmasından endişe ettiğinin belitti. Türkiye'de birçok yabancı yaşlı futbolcunun forma giydiğini de sözlerine ekleyen Ulusu, "Profesyonel 3. Türkiye Ligi'ni ilk kez biz, bir altyapı projesi olarak kurmuştuk. Şimdi bu lig şeklen var ama amacından çok uzaklaştı. Yaşlı birçok yabancı futbolcu bu ligde forma giyiyor. Futbol Federasyonu ve kulüpler, altyapılarını yok ettiler. Avrupa ve dünya futbolunda hiçbir yerimiz yok. Federasyon, üç büyük kulübün ve Kulüpler Birliği'nin baskısı altında. Hakemlerimizin ciddi bir eğitimden geçtiğini düşünmüyorum. Onlar da kulüp başkanlarının, taraftarların ve federasyonun baskısı altında maçlara, korkarak çıkıyorlar. Süper Lig'de sadece 25 hakemimiz var. Onlardan da sadece 3-4'ü derbi maçlarını yönetiyorlar. Oysa futbolun en önemli unsuru hakemdir. Mutlaka kaliteli hakem yetiştirmek zorundayız. Bunun yolu da, hakemlik olayını sil baştan yeniden ele almaktan geçer. Türkiye'de uygulanmaya başlayan VAR'ın büyük olaylara yol açabileceğinden endişeliyim. Bir derbi maçının son dakikasında VAR'a dayalı bir kararın, önemli olaylara yol açabileceğini düşünüyorum. Kaldı ki futbolun içinde hakem hataları da vardır. Bu hataları azaltmaya çalışmak ise futbolun zevkini ortadan kaldırır" dedi.

Ulusu, Futbol Federasyonu Başkanlığı döneminde, 20 dolayında reform niteliğinde kararı uygulamaya soktuklarını, 'Devlet-Millet El Ele' sloganıyla 40 kentte çim saha yaptıklarını, galibiyete 3 puan verilmesi uygulamasının kararını da İngiltere'den sonra ilk kez kendilerinin aldıklarını vurgularken, "Bu karara o zaman Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri karşı çıkmıştı" dedi.
(HT-BD-BM-S)

Tarih merakı Bursa'nın 700 yıllık Osmanlı köyüne yatırım yaptırdı Tarih merakı Bursa'nın 700 yıllık Osmanlı köyüne yatırım yaptırdı

Akşener: Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek Akşener: Millete sırtını dönene millet de sırtını dönecek

Bursa'da hastanın karnında havlu büyüklüğünde sargı bezi unutmuşlar Bursa'da hastanın karnında havlu büyüklüğünde sargı bezi unutmuşlar

Bursa'da yeni keşfedildi! 600 yaşında olduğu düşünülüyor... Bursa'da yeni keşfedildi! 600 yaşında olduğu düşünülüyor...

İç çamaşırlarıyla buz tutmuş göle atladı! İç çamaşırlarıyla buz tutmuş göle atladı!

Bursa'da silah imalathanesine şok baskın Bursa'da silah imalathanesine şok baskın

Aysın Komitgan; <br /> İbre Alinur Aktaş'a döndü Aysın Komitgan;
İbre Alinur Aktaş'a döndü

Günlük kiralık evde rezalet! İlişkiye girip canlı yayınladı Günlük kiralık evde rezalet! İlişkiye girip canlı yayınladı

Katarlı koleksiyoner iş adamı Trump'a Bursa'dan hediye aldı Katarlı koleksiyoner iş adamı Trump'a Bursa'dan hediye aldı

Bursa'da bisikletli ulaşıma destek devam ediyor Bursa'da bisikletli ulaşıma destek devam ediyor

Önce selfie çekti sonra polise teslim etti Önce selfie çekti sonra polise teslim etti

Kadın izleyiciden aldatma itirafı! ''AVM'de tanıştığım kişiyle...'' Kadın izleyiciden aldatma itirafı! "AVM'de tanıştığım kişiyle..."

Organ bağış rekortmeni Bursa'dan yeni rekor geldi Organ bağış rekortmeni Bursa'dan yeni rekor geldi

Bursa'da metamfetamin üretirken yakalandı, 'Otizm ilaçları bunlar' dedi Bursa'da metamfetamin üretirken yakalandı, 'Otizm ilaçları bunlar' dedi

Kibariye hakkında şoke eden iddia! Kibariye hakkında şoke eden iddia!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Kasım 2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Kasım 2018 Salı)