VAR olay çıkartabilir

VAR olay çıkartabilir

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Mustafa Kemal Ulusu, VAR sisteminin olaylara yol açacağı endişesi taşıdığını açıkladı.

1984-1985 yıllarında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı yapan Ulusu, tatilini geçirdiği Erdek'te bu yıl hayata geçen VAR sisteminin olaylara yol açmasından endişe ettiğinin belitti. Türkiye'de birçok yabancı yaşlı futbolcunun forma giydiğini de sözlerine ekleyen Ulusu, "Profesyonel 3. Türkiye Ligi'ni ilk kez biz, bir altyapı projesi olarak kurmuştuk. Şimdi bu lig şeklen var ama amacından çok uzaklaştı. Yaşlı birçok yabancı futbolcu bu ligde forma giyiyor. Futbol Federasyonu ve kulüpler, altyapılarını yok ettiler. Avrupa ve dünya futbolunda hiçbir yerimiz yok. Federasyon, üç büyük kulübün ve Kulüpler Birliği'nin baskısı altında. Hakemlerimizin ciddi bir eğitimden geçtiğini düşünmüyorum. Onlar da kulüp başkanlarının, taraftarların ve federasyonun baskısı altında maçlara, korkarak çıkıyorlar. Süper Lig'de sadece 25 hakemimiz var. Onlardan da sadece 3-4'ü derbi maçlarını yönetiyorlar. Oysa futbolun en önemli unsuru hakemdir. Mutlaka kaliteli hakem yetiştirmek zorundayız. Bunun yolu da, hakemlik olayını sil baştan yeniden ele almaktan geçer. Türkiye'de uygulanmaya başlayan VAR'ın büyük olaylara yol açabileceğinden endişeliyim. Bir derbi maçının son dakikasında VAR'a dayalı bir kararın, önemli olaylara yol açabileceğini düşünüyorum. Kaldı ki futbolun içinde hakem hataları da vardır. Bu hataları azaltmaya çalışmak ise futbolun zevkini ortadan kaldırır" dedi.

Ulusu, Futbol Federasyonu Başkanlığı döneminde, 20 dolayında reform niteliğinde kararı uygulamaya soktuklarını, 'Devlet-Millet El Ele' sloganıyla 40 kentte çim saha yaptıklarını, galibiyete 3 puan verilmesi uygulamasının kararını da İngiltere'den sonra ilk kez kendilerinin aldıklarını vurgularken, "Bu karara o zaman Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor kulüpleri karşı çıkmıştı" dedi.
(HT-BD-BM-S)

BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması! BDDK Başkanı'ndan çok kritik 'kredi' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları'' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bay Kemal bizim kuyruklarımız yokluk değil, varlık kuyrukları"

Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı Bursa'da DEAŞ'lı 2 kadın terörist tutuklandı

Çalıştığı inşaatta intihar etti Çalıştığı inşaatta intihar etti

Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı Sosyal medya dolandırıcısı tutuklandı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Kelesli yerinde mutlu ve huzurlu olacak

Kadın sürücü dehşet saçtı! Kadın sürücü dehşet saçtı!

Akıl almaz kaza: 1 yaralı Akıl almaz kaza: 1 yaralı

Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı Kurum: Plastik poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı! Bursa Valiliği'nden kuvvetli fırtına uyarısı!

Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı Bursa'da balıkçı kendini bıçakladı

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı