VAR'ın hayrını görmedik

VAR'ın hayrını görmedik

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da Bursaspor gibi VAR sisteminden dert yandı.

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımdaki herkesin iyi niyetle ve hırsla mücadele ettiğini belirterek, "Oyuncularımız iyi niyet, mücadele ve hırslarını sahaya yansıttığı sürece şartlar ne olursa olsun Trabzonspor zirve yarışının içerisinde olacak. Tabii ki taraftarların sabırla takımın yanında olmaları, futbolcularımıza destek vermeleri en büyük arzumuz. Süreç içerisinde de bu takım taraftarın yüzünü kara çıkarmayacak" dedi.

Ahmet Ağaoğlu, Ankaragücü maçının hakemi Mete Kalkavan, VAR sistemi, bu hafta oynayacakları Galatasaray maçı ve transfer çalışmalarına yönelik özel açıklamalarda bulundu. Ankaragücü maçında önemli bir kayıp yaşadıklarını, hakemlerin çok daha dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Ağaoğlu, "Aynı hakemler üst üste aynı hataları yapıyorlarsa bunların mesleki yeterliliklerinin gözden geçirilmesi lazım. MHK'nin kendisinin çözmek zorunda olduğu bir problem gibi görünüyor. Teknolojinin bu kadar geliştiği yerde aynı pozisyonlarda farklı verilen kararlar var. Burada ya art niyet var, ya da hakemin yetersizliği ortaya çıkıyor. Bu problemi de kaldıracak olan MHK'nin kendisi. Bunlar üst üste yapıldığı zaman, basit hakem hataları olarak görmek ve değerlendirmek deve kuşu gibi kafamızı kuma sokmaya benzer. Aynı pozisyonda bir hakem farklı diğeri farklı kararlar veriyorsa ya burada bir standart yok, ya da hakemlerin eğitim seviyeleri sıkıntılı. Son dakikada sizin vermiş olduğunuz yanlış karar bir takımın 2 puanına, maddi kaybına, oyuncuların motivasyonunun düşmesine, camianın huzursuzluğuna, bir çok olumsuz duruma yol açıyor. 1-2 olur bunları basit hakem hatası olarak değerlendirebilirsiniz ama sürekli olunca ben bunu kabul edemiyorum" dedi.

24 SAATTE KURAL DEĞİŞMEZ

Türkiye'de Spor Toto Süper Lig'de de yürürlüğe giren VAR sistemi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Ağaoğlu, "Biz bir hayrını görmedik. Yeterli olduğunu söylemem mümkün değil ama ilerleyen zamanda VAR ne şekilde kullanılacak göreceğiz. Bu da bir teknolojik yardım. Her kararda da VAR'a başvurulsun diye bir kural yok, bunu ilk çıktığı zaman biz de dile getirdik ancak bu kadar kritik zaman ve yerde böylesine bir karar verdiğiniz zaman bunu kullanmamak, bundan yararlanmamak demek ki verdiği karardan son derece emin. Ya onun verdiği karar ya da Beşiktaş maçında Halis Özkahya'nın Caner'in pozisyonunda çaldığı faul ve gösterdiği kart yanlış. İkisi de neredeyse aynı pozisyon. 24 saatte kuralların değiştiğini zannetmiyorum" ifadelerini kullandı.

"BU TAKIM TARAFTARIN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMAYACAK"

Ağaoğlu, hafta sonu ligin 4'üncü haftasında sahalarında konuk edecekleri Galatasaray maçına ilişkin ise şunları söyledi: "Elimizde olmayan nedenlerden dolayı puan kaybı söz konusu olabilir, takım tam hazır olmamış olabilir, sakatlarımız var doğrudur ama neresinden bakarsanız bakın sahada mücadele eden bir takım var. Bu takımın hedefi de belli. Trabzonspor her şekilde yarışın içerisinde olan bir takım. Taraftarlar daha ligin başında olumsuz 1-2 sonuçtan hayal kırıklığına kapılmamalarını istiyorum. Bu takım gerçekten mücadele ediyor ve herkes çok iyi niyetle mücadele ediyor. Geçen sene form düşüklüğü yaşayan oyuncularımızın da bu sene sahadaki mücadelesini ve iyi niyetini çok açık olarak görebiliyoruz. Bu oyuncularımız iyi niyet, mücadele ve hırslarını sahaya yansıttığı sürece şartlar ne olursa olsun Trabzonspor zirve yarışının içerisinde olacak. Tabii ki taraftarların sabırla takımın yanında olmaları, futbolcularımıza destek vermeleri en büyük arzumuz. Süreç içerisinde de bu takım taraftarın yüzünü kara çıkarmayacak."

"4 OYUNCU İLE GÖRÜŞÜYORUZ"

Ağaoğlu, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ise, "Şu anda 4 oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tabi bu transferin gerçekleşeceği anlamına gelmez. Daha önce de iki oyuncu ile görüşmüştük ama şartlarımız uyuşmadığı için, koşullar bizim istediğimiz doğrultuda olmadığı için transferler gerçekleşmemişti. İlerleyen süreçte gelişmeleri hep birlikte göreceğiz" diyerek açıklamalarını tamamladı.

Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti! Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti!

Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı

Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı

Sabah ezanı saatleri değişti Sabah ezanı saatleri değişti

Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar

70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!
70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!

Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet

Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı

Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER)

Milli Piyango biletlerinde yeni dönem Milli Piyango biletlerinde yeni dönem

Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti

Bursa'da feci TIR kazası! Bursa'da feci TIR kazası!