Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerinden örnek davranış

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerinden örnek davranış

Gençlik ve Spor Bakanlığının "Gençlik Projeleri Destek Programı" kapsamında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Farkındalık Topluluğunca desteklenen "Gezici Kütüphane" projesi sayesinde Van'daki 20 kırsal mahalledeki öğrencileri kitaplarla buluştu.

Dr. Öğretim Üyesi Sanem Şehribanoğlu önderliğindeki Farkındalık Topluluğu üyeleri, proje dahilinde Van'a bağlı köy okullarına hem kitap götürüyor hem de köy okulu öğrencileriyle çeşitli etkinlikler yaparak mutlu bir gün geçirmelerini sağlıyor. 5 gönüllü ile başlayan ve 70 gönüllü sayısına ulaşan projeye her geçen gün destekler de gelmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan bir grup gönüllü de, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Farkındalık Topluluğu üyeleriyle birlikte 26 öğrencili Esenpınar Mahallesi'ni ziyarette bulundu. Bostaniçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Seçkin, mezun olduğu okulda yıllar sonra tekrar bulunmaktan mutlu olduğunu belirtti. Bu okulda böyle bir çalışma yapılmasından dolayı üniversite öğrencilerini tebrik eden İbrahim Seçkin, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen gençleri, Van'ın her köşesine ulaşma çabalarından onur duyduğunu ifade etti. 

Mahalle Köy halkının çay ikramının ardından öğretmenler, öğrenciler ve gençler birlikte kitaplar okudu, oyunlar oynadı. 

Proje Koordinatörü Muhammed Yıldız ise, kırsal mahallelere ziyarette bulundukça çocukların gözlerindeki ışıltıyı gördüklerini ve bunun kendilerini daha fazla mahalleye ulaşma konusunda teşvik ettiğini belirtti. Yıldız, "Gönüllülerin artması ve çeşitli kurum ve kuruluşlardaki yardımlar sayesinde projemizi devam ettirmeyi ve ilerletmeyi hedefliyoruz" dedi. 
 

Skandal kararı yarın imzalıyor Skandal kararı yarın imzalıyor

Bursa'da bir araya geldiler: ''Kadın dostu şehir konusunda çok iddialıyız'' Bursa'da bir araya geldiler: "Kadın dostu şehir konusunda çok iddialıyız"

Güneş Sistemi dışında keşfedilen gezegen sayısı 4 bine yaklaştı Güneş Sistemi dışında keşfedilen gezegen sayısı 4 bine yaklaştı

İzmir'de feci kaza: 2 ölü, 6 yaralı İzmir'de feci kaza: 2 ölü, 6 yaralı

Erdoğan ve Bahçeli'den Yenikapı'da önemli açıklamalar! Erdoğan ve Bahçeli'den Yenikapı'da önemli açıklamalar!

Bursa'da kimse yüzüne bakmıyordu, en turistik mekan oldu Bursa'da kimse yüzüne bakmıyordu, en turistik mekan oldu

Bursa'da kamyonet devrildi: Yaralılar var Bursa'da kamyonet devrildi: Yaralılar var

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, gençleri askere uğurladı Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar, gençleri askere uğurladı

Bursa'da hırsızlık şüphelileri kaza yapınca yakalandı Bursa'da hırsızlık şüphelileri kaza yapınca yakalandı

Bursa'da çiftlik kuran genç girişimci, tavuklarına Mozart dinletiyor Bursa'da çiftlik kuran genç girişimci, tavuklarına Mozart dinletiyor

Bursa'daki ölüm yoluna bariyerli önlem Bursa'daki ölüm yoluna bariyerli önlem

Bursa'daki otomotiv devinin işçileri yemekten zehirlendi Bursa'daki otomotiv devinin işçileri yemekten zehirlendi