Uzman erbaşlar yemin etti

Uzman erbaşlar yemin etti

Isparta ve Burdur'da uzman erbaşlar için yemin töreni yapıldı.

Isparta ve Burdur'da uzman erbaşlar için yemin töreni yapıldı.

Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığında gerçekleştirilen yemin törenine, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir, Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Piyade Albay Ferat Vural ile askerlerin aileleri katıldı.

Temel eğitimlerini tamamlayan 556 komando uzman erbaş, silah ve Türk bayrağı üzerine el basarak yemin etti.

Tuğgeneral Bozdemir, daha önce Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığında vatani görevlerini tamamlayan, halen aynı yerde çocukları veya torunları askerlik yapan kişilere teşekkür belgesi ve hediye verdi.

Piyade Albay Vural, törende yaptığı konuşmada, uzman erbaşların Türk milletinin asil bayrağı önünde, aziz Türk sancağının gölgesinde ve kendilerinin şahitliğinde kutsal askerlik yeminini ederek mavi bere taktıklarını söyledi.

Kıymetli vatan evlatlarını Türk Silahlı Kuvvetlerine ve komando camiasına kazandırmanın mutluluğunu içlerinde hissettiklerini ifade eden Vural, şöyle devam etti:

"Komandonun mabedinde alacağınız eğitimlerle başta çelikleşmiş irade, sonsuz bir sabır, tükenmez fiziki kondisyon ve sorgulanmaz bir itaat anlayışı kazanacaksınız. Askerlik göreviniz süresince alacağınız her görevi başarıyla yerine getirmenizde sizlere yardımcı olacak en önemli eğitimleri burada alacaksınız. Ayrıca sizler de zaten var olan vatan ve millet sevgisi, fazilet, fedakarlık, disiplin ve özgüven duygularına katkı sağlayarak, iyi bir komando olmanın yolunu göstermiş olacağız. İyi bir komando olabilmeniz için temel koşulun önce iyi insan sonra ise iyi bir asker olmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. İyi bir insan ve yurttaş olmadan, iyi bir komando olmanız mümkün değildir."

Törenin sonunda askerler, bando eşliğinde tören geçişi yaptı. Daha sonra aileler, çocuklarıyla bir araya gelerek özlem giderdi. Asker aileleri kavuşma sırasında sevinç gözyaşı döktü.

Burdur

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Konferans salonundaki törende Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanlığında eğitim gören piyade tankçı 36. ve 38. dönem 116 uzman erbaş yemin etti.

Törende eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan uzman erbaşlara protokol üyeleri tarafından ödül verildi.

Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, törende, uzman erbaşların ettikleri yeminle millete sadakatle hizmet, emirlere ve amirlere mutlak itaat edeceklerini beyan ettiklerini dile getirdi.

Bu beyanın teminatının, şeref ve namus olduğunu aktaran Tokçalar, "Şeref ve namus, Türk ulusu için hava, su, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum." diye konuştu.

Tören, yemin eden uzman erbaşların Zırhlı Birlikler Marşı'nı okumasıyla sona erdi. Askerler aileleriyle hasret giderdi.

Törene, Burdur Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, gaziler ve uzman erbaşların yakınları katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İki aile birbirine girdi: 6 yaralı İki aile birbirine girdi: 6 yaralı

Erdoğan: ''Milletime sesleniyorum, lütfen kendi yerli paranızı dövize çevirmeyin'' Erdoğan: "Milletime sesleniyorum, lütfen kendi yerli paranızı dövize çevirmeyin"

Başbakan Yıldırım'dan flaş dolar açıklaması Başbakan Yıldırım'dan flaş dolar açıklaması

Alkollü turist çift ortalığı birbirine kattı! Alkollü turist çift ortalığı birbirine kattı!

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu olağanüstü toplandı Merkez Bankası Para Politikası Kurulu olağanüstü toplandı

Ünlü işadamına kanlı infazda flaş gelişme Ünlü işadamına kanlı infazda flaş gelişme

'Seda Tripkolic' ünlü ismi de dolandırmış! 'Seda Tripkolic' ünlü ismi de dolandırmış!

Kayıp Çağdaş'ın cesedi foseptik çukurunda bulundu Kayıp Çağdaş'ın cesedi foseptik çukurunda bulundu

Bursa'da maaş kartını bankamatikte unutan vatandaşın 700 lirası çalındı Bursa'da maaş kartını bankamatikte unutan vatandaşın 700 lirası çalındı

Esra Erol'un programında ihanet şoku! Esra Erol'un programında ihanet şoku!

Nihat Hatipoğlu'na sordu: Kaşlara şekil vermek caiz midir? Nihat Hatipoğlu'na sordu: Kaşlara şekil vermek caiz midir?

Hastane önündeki çifte infazda şok detay! Hastane önündeki çifte infazda şok detay!

Genç kadını araçtan aşağı atan taksici hakkında karar! Genç kadını araçtan aşağı atan taksici hakkında karar!

Eşini yaralı halde bırakıp, etek almaya gitti! Eşini yaralı halde bırakıp, etek almaya gitti!

Şerife Boz aday gösterilmeyince hayata küstü! Şerife Boz aday gösterilmeyince hayata küstü!

Çöp kamyonunun altında can verdi Çöp kamyonunun altında can verdi

Zeybekci'den bir döviz yorumu daha! Zeybekci'den bir döviz yorumu daha!