Uşak'ın ilk kadın valisi göreve başladı

Uşak'ın ilk kadın valisi göreve başladı

Valiler Kararnamesi ile Uşak Valiliği'ne atanan Funda Kocabıyık göreve başladı.

Kentin ilk kadın valisi olan Kocabıyık için valilik önünde karşılama  töreni düzenlendi. Kocabıyık törende polis mangasını selamladı, protokol üyeleri  ile tek tek tokalaştı.

Funda Kocabıyık, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Uşak Valisi olarak göreve başlamanın gurur ve heyecanını yaşadığını belirtti.

Kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  şükranlarını ifade eden Vali Kocabıyık şunları kaydetti: 

"Kadim bir şehir olan Uşak'a ve kıymetli Uşaklı kardeşlerime hizmet  edecek olmanın kıvancını ve heyecanını yaşıyorum. Bu şehre hizmet etmek,  şehrimizi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha da kalkındırabilmek için mesai  mefhumu gözetmeksizin hep birlikte çalışacağız. Eğitim, öğretimde, sağlıkta,  ulaştırmada, şehircilikte, sosyal yardımlarda devletimiz tarafından  gerçekleştirilen reform niteliğindeki çalışmalardan, ortaya konulan imkanlardan  herkesin faydalanabilmesini, hiç kimsenin kimsesiz ve sahipsiz kalmamasını  hedefliyorum. Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini sağlamak birinci  önceliğimizdir. Kamu hizmetlerini etkin, verimli ve süratli bir şekilde sunarken  hukuka bağlı kalacağım. Bize güvenenleri mahçup etmemek için tüm bilgi ve  tecrübemle, var gücümle çalışacağım."

Kenti tanıdığını, Uşak'ın turizm potansiyelinin gelişmesi için özel  çaba harcayacağını dile getiren Kocabıyık, kadın istihdamının artırılmasını de  hedeflediğini söyledi.

Türkiye'nin devinden rekor tahmin Türkiye'nin devinden rekor tahmin

Aile faciasını jandarma ortaya çıkardı! Aile faciasını jandarma ortaya çıkardı!

Bursa'da 100 milyonluk vurguna 33 yıl hapis, 677 bin lira para cezası Bursa'da 100 milyonluk vurguna 33 yıl hapis, 677 bin lira para cezası

Bursa'da 22 yıllık tren sevdasından vazgeçmedi Bursa'da 22 yıllık tren sevdasından vazgeçmedi

Bursa'da teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat Bursa'da teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat

Bursa  muhtarları sesini sahnede duyurdu Bursa  muhtarları sesini sahnede duyurdu

Aysın Komitgan; <br /> Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanmak üzere.. Aysın Komitgan;
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanmak üzere..

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba)

Halil Söyletmez doktoru tehdit edip 155 bin lira istedi iddiası Halil Söyletmez doktoru tehdit edip 155 bin lira istedi iddiası

Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi

5 milyon emekliye 300 TL! 5 milyon emekliye 300 TL!

Giyim devi konkordato ilan etti! Giyim devi konkordato ilan etti!