Uşak'ın ilk kadın valisi göreve başladı

Uşak'ın ilk kadın valisi göreve başladı

Valiler Kararnamesi ile Uşak Valiliği'ne atanan Funda Kocabıyık göreve başladı.

Kentin ilk kadın valisi olan Kocabıyık için valilik önünde karşılama  töreni düzenlendi. Kocabıyık törende polis mangasını selamladı, protokol üyeleri  ile tek tek tokalaştı.

Funda Kocabıyık, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Uşak Valisi olarak göreve başlamanın gurur ve heyecanını yaşadığını belirtti.

Kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  şükranlarını ifade eden Vali Kocabıyık şunları kaydetti: 

"Kadim bir şehir olan Uşak'a ve kıymetli Uşaklı kardeşlerime hizmet  edecek olmanın kıvancını ve heyecanını yaşıyorum. Bu şehre hizmet etmek,  şehrimizi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan daha da kalkındırabilmek için mesai  mefhumu gözetmeksizin hep birlikte çalışacağız. Eğitim, öğretimde, sağlıkta,  ulaştırmada, şehircilikte, sosyal yardımlarda devletimiz tarafından  gerçekleştirilen reform niteliğindeki çalışmalardan, ortaya konulan imkanlardan  herkesin faydalanabilmesini, hiç kimsenin kimsesiz ve sahipsiz kalmamasını  hedefliyorum. Kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetini sağlamak birinci  önceliğimizdir. Kamu hizmetlerini etkin, verimli ve süratli bir şekilde sunarken  hukuka bağlı kalacağım. Bize güvenenleri mahçup etmemek için tüm bilgi ve  tecrübemle, var gücümle çalışacağım."

Kenti tanıdığını, Uşak'ın turizm potansiyelinin gelişmesi için özel  çaba harcayacağını dile getiren Kocabıyık, kadın istihdamının artırılmasını de  hedeflediğini söyledi.

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 7 santimetre

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak?

Bursa'da ahşap ev alevlere teslim! Bursa'da ahşap ev alevlere teslim!

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk

Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler! Cesedi çamaşır makinesinin içine koymuşlardı... Korkunç ifadeler!

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL Milli Piyangonun yılbaşı büyük ikramiyesi 70 milyon TL

Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi Bursa'da sobayı yakarken halıya düşen ateş evi küle çevirdi

Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı Bursa'da her geçen gün dünyası daha da kararan çocuğun yardım çığlığı

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Kasım 2018 Perşembe)