Ünlü tarihçi Şimşirgil'den Bursa Gemlik'te konferans

Ünlü tarihçi Şimşirgil'den Bursa Gemlik'te konferans

Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Bursa'nın Gemlik ilçesinde verdiği konferansta, "Zeytin Dalı" operasyonunu değerlendirdi. 

Gemlik Belediyesi, Milli Türk Talebe Birliği ve UÜ Evrensel Hukuk Topluluğu iş birliği ile Asım Kocabıyık Kültür Merkezi'nde "Zeytin Dalı" operasyonu konulu konferans tertiplendi. Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Doç. Dr. Oğuz Sadık Aydos'un konuşmacı olarak katıldığı konferansa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. "Bu ülkede ilk defa bir adam savaşı seçti" diyerek sözlerine başlayan Şimşirgil, Amerika'nın ve terör örgütlerinin savunucuların, "4 bin TIR silahın orada ne işi var? Kimin için soktu Amerika bu silahları? Çünkü bir tek hedef var; o da Türkiye. Diğerlerinin işi bitti. Tek ayakta kalan ülke sensin, sana da diz çöktürmek istiyorlar" ifadelerini kullandı.

Ahmet Şimşirgil, "Kimsenin şüphesi olmasın, bu savaşı Türkiye kazanacaktır" dedi.

Sultan Abdülhamid Han döneminin siyasi çalkantılarına dikkat çeken Şimşirgil, "İçinde bulunduğumuz dönem, Abdülhamid döneminin aynısıdır. Dönemin insanları o büyük hakanı iyi anlayamadı. Ama şimdi halkımız Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ı çok iyi anlıyor ve her zaman onun yanında" dedi. Prof. Dr. Şimşirgil, Osmanlı Devleti'nin bu topraklara son derece önemli bir zenginlik bıraktığını, ancak bu zenginliklerin farkında olunmadığını ifade ederek, "Medeniyetimizin düşmanları 2. Abdülhamid Han'ı tahtan indirip bu zenginliklerin bize miras kalmaması için elinden geleni yaptı. 80 yıl bize kızıl sultan diye öğrettiler. Ama o anlıyoruz ki, o ulu hakandır" diye konuştu.

Doç. Dr. Oğuz Sadık Aydos ise, "Afrin'i bombalayarak YPG'den, PYD'den, PKK'dan temizlememiz iki gün sürmez. Sur tamamen kendi içimizde. Sur'u terör örgütlerinden temizlememiz bir gün sürmezdi, 80 gün sürdü. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet teşkilatı sivil kayıp olmaması için büyük bir hassasiyet gösteriyor. 7 tane PKK'lı yargılamış bir kişi olarak söylüyorum, bu örgüt propagandayı çok iyi bilir. Bu örgüt Amerika'nın en sadık köpeklerindendir. Milli bir mücadele verdiğimiz, Afrin'i çok iyi okumamız, çok iyi görmemiz ve tahlil etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı! Acılı babanın feryadı yürekleri dağladı!

Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler... Yeni dönem başlıyor! 2019'da tüm belediyeler...

Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı Pakistanlı bakan, uçuşu iptal edilince kıyafetlerini yaktı

Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti Ünlü sanayici Hasan Basri Bozkurt hayatını kaybetti

'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı 'Maceracı' programını yapan Murat Yeni FETÖ'den gözaltı

Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi Bursa'da tecavüz cinayeti sanığı: Ayaklarına ateş ettim, eğilince göğsüne geldi

Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama Kritik görüşme sonrası İnce'den açıklama

64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi 64 yıldır bu işi yapıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan da müşterisi

Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı! Bursa'yı şoke eden cinayetin ardından dram çıktı!

Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor! Bursa'daki tarihi İnkaya Çınarı'na 'abi' geliyor!

Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı Bursa'da flaş stokçu baskını! 80 ton patates çıktı