Ünlü aktöre 'tecavüz' soruşturması

Ünlü aktöre 'tecavüz' soruşturması

Fransız aktör Gerard Depardieu hakkında "tecavüz" ve "cinsel taciz" suçlamalarıyla ön soruşturma açıldı.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Savcılığı, 69  yaşındaki Depardieu hakkında "tecavüz" ve "cinsel taciz" suçlamalarıyla ön  soruşturma başlattı.

Haberlerde, soruşturmanın Depardieu tarafından tecavüze ve cinsel  tacize uğradığını öne süren 22 yaşındaki komedyen kadınının 27 Ağustos'ta  Aix-en-Provence Savcılığına suç duyurusunda bulunmasıyla açıldığı belirtildi.

Depardieu'nün avukatı Herve Temime, basına yaptığı açıklamada,  müvekkilinin masum olduğunu savunarak basının ön soruşturmadan haberdar olmasını  inanılmaz bulduğunu kaydetti. Temime, "Gerard Depardieu ile uzun uzun görüştüm.  Onun masum olduğunun ortaya çıkacağına kesinlikle inanıyorum." diye konuştu.

Kamu yayıncısı France Info'nun haberinde, olayın Fransız aktörün  Paris'teki evinde gerçekleştiği iddia edildi.

Fransa'da varlık vergisinin yükselmesi nedeniyle geçmişte Belçika'ya  taşınan Depardieu, 2013 yılında da Rusya vatandaşlığını almıştı. Depardieu, bir  süre önce yaptığı açıklamada, Cezayir'e taşınma kararı aldığını söylemişti.

Depardieu, küçük bir gezici tiyatroyla başladığı oyunculuk kariyerinde  Bertrand Blier'nin "Les Valseuses (1971)" filmiyle başrole yerleşti. Bundan sonra  ise dramadan maceraya, komediden tarihi filmlere tüm türlerde performansını  sergiledi.

Yalnız Fransız sinemasında değil İtalyan, Rus, Alman ve Orta Asya  sinemalarında da boy gösteren Depardieu sanat filmlerinde yer aldığı kadar gişe  filmlerinin sevilen karakterlerini canlandırdı. Depardieu, sinema tarihine adını  yazdırmış ustalarla çalıştı. Truffaut'nun yönettiği "Son Metro" (Le Derniere  Metro-1980) Oscar ve Altın Küre'de Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü'ne aday  gösterilirken, Depardieu'ya En İyi Erkek Oyuncu Cesar'ını getirmişti.

Oyunculuğun yanı sıra kamera arkasına da geçen Depardieu, Moliere'in  Tartüf'ünü sinemaya aktarmış ve ortak yönetmenliğini üstlendiği iki film  çekmişti.

ABD'den flaş Türkiye açıklaması ABD'den flaş Türkiye açıklaması

Pompalı tüfek kahvehaneyi bastı, bir kişiyi öldürdü Pompalı tüfek kahvehaneyi bastı, bir kişiyi öldürdü

Kosova, Sırbistan'a uyguladığı gümrük vergisini yüzde 100'e çıkardı Kosova, Sırbistan'a uyguladığı gümrük vergisini yüzde 100'e çıkardı

İYİ Parti'den ittifak açıklaması İYİ Parti'den ittifak açıklaması

Siirt'te Karadeniz rüzgarı esti Siirt'te Karadeniz rüzgarı esti

Bursa'da İnegöllülerin yatacak yeri yok Bursa'da İnegöllülerin yatacak yeri yok

'Kadın adaya oy vermeyeceğim' demişti, istifa etti!
'Kadın adaya oy vermeyeceğim' demişti, istifa etti!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Bursa'da masaj salonlarına baskın Bursa'da masaj salonlarına baskın

PKK'da kadın teröristler 'cinsel meta' olarak görülüyor!
PKK'da kadın teröristler 'cinsel meta' olarak görülüyor!