Ünlü ailenin 3 çocuğu hayatını kaybetti

Ünlü ailenin 3 çocuğu hayatını kaybetti

Sri Lanka'da 8 ayrı noktaya düzenlenen terör saldırılarında 2'si Türk 39 yabancı uyruklu kişinin öldüğü bildirildi.

Sri Lankalı yetkililer, aralarında İngiltere, Danimarka, Hollanda, Portekiz Hindistan, Çin, Avustralya ve Türkiye'nin olduğu ülkeler saldırıda vatandaşlarının hayatını kaybettiğini doğruladı.

Saldırılarda hayatını kaybedenler arasında Danimarka'nın multimilyarder ailelerinden Anders Holch Povlsen ve eşi Anne Holch Povlsen'in 3 çocuğunun da olduğu ortaya çıktı.

Türkiye'de de Vero Moda ile Jack&Jones giyim mağazaları zincirlerinin sahibi olan Bestseller Şirketi İletişim Müdürü Jesper Stubkier yerel medyaya gönderdiği yazıda, "Ailenin Sri Lanka'da bulunan 4 çocuğundan üçünün hayatını kaybettiğini maalesef doğrulamak zorunda olduklarını, özel hayata saygıdan ötürü daha fazla yorum yapamayacaklarını" belirtti. Başkent Colombo'da Kieran Arasaratnam adında bir görgü tanığı önceki gün BBC News'e yaptığı açıklamada, bombalı saldırıya uğrayan Hotel Shangri-La'da bir Danimarkalı kadının 3 çocuğunu kaybettiğini gördüğünü söylemiş, kadının kendisine "Pray for me" (Benim için dua et) dediğini belirtmişti. Dünya genelinde 70 ülkede mağazaları ve 17 bin işçisi bulunan ailenin, Paskalya tatili nedeniyle Sri Lanka'da olduğu ve 4 çocuğundan üçünün hayatlarını kaybettiği haberin dün sabah verilmesi Danimarka'da büyük üzüntü yarattı. Bestseller A/S şirketi sahibi Anders Holch Povlsen, 53 milyar kron (42 milyar TL) servetiyle ülkenin en zengin aileleri arasında yer alıyor.

Bursa'da devrilen vincin operatörü gözaltına alındı Bursa'da devrilen vincin operatörü gözaltına alındı

Meteoroloji duyurdu! Bursa 35 dereceyi görecek Meteoroloji duyurdu! Bursa 35 dereceyi görecek

Bursa'da ''kafa keseceğim'' diyen Suriyeli gözaltına alındı Bursa'da "kafa keseceğim" diyen Suriyeli gözaltına alındı

Muğla'da üst üste 3 deprem Muğla'da üst üste 3 deprem

3 gün boyunca dehşeti yaşattı! 'Kolları yorulduğunda tekmeliyordu' 3 gün boyunca dehşeti yaşattı! 'Kolları yorulduğunda tekmeliyordu'

'Sarhoş kafa ile eşime temas ediyorsun' dedi, sonrası dehşet! 'Sarhoş kafa ile eşime temas ediyorsun' dedi, sonrası dehşet!

Bursa'da kıraathane ve derneklerde kumar uygulaması Bursa'da kıraathane ve derneklerde kumar uygulaması

Genç kız 'neden fotoğrafımı çekiyorsun' diye bağırınca ortalık karıştı! Genç kız 'neden fotoğrafımı çekiyorsun' diye bağırınca ortalık karıştı!

Abdulkadir Nişancı'nın çektiği son görüntüler Abdulkadir Nişancı'nın çektiği son görüntüler

Bursa'da bayram telaşı başladı Bursa'da bayram telaşı başladı

Bursa'da cam silen işçilerin vinci devrildi: 2 ölü Bursa'da cam silen işçilerin vinci devrildi: 2 ölü

İstanbul'dan Kudüs'e yürüyen öğretmen Bursa'da mola verdi İstanbul'dan Kudüs'e yürüyen öğretmen Bursa'da mola verdi

Bursa'da yılanların dansı büyüledi Bursa'da yılanların dansı büyüledi

Geleceğin uçak bakım teknisyenleri Bursa'daki bu okulda yetişiyor Geleceğin uçak bakım teknisyenleri Bursa'daki bu okulda yetişiyor

Bursa'da para kazanmak için yapmıyor: ''Hastalıklarıma iyi geliyor'' Bursa'da para kazanmak için yapmıyor: "Hastalıklarıma iyi geliyor"

Yargıtay'dan BES birikimleriyle ilgili çok önemli karar Yargıtay'dan BES birikimleriyle ilgili çok önemli karar

Peru'da şiddetli deprem Peru'da şiddetli deprem