Üniversite-sanayi iş birliğine örnek hamle

Üniversite-sanayi iş birliğine örnek hamle

'Yenilikçi teknolojiler' sloganıyla, fizik tabanlı bilime dayalı teknoloji üretimine odaklanan Ermaksan, Türkiye ve dünya ölçeğindeki saygın üniversitelerle gerçekleştirdiği iş birliği çalışmalarına yeni bir halka daha ekledi.

Türkiye'nin ilk yerli lazer çipini, ilk lineer motorlu lazer kesim makinesini, Türkiye'nin ilk %100 yerli lazer rezonatörünü (lazer ışın kaynağı), ilk kayışlı servo abkant presini ve ilk 3D metal eklemeli imalat tezgâhını üretme başarısı gösteren Ermaksan, büyük önem verdiği üniversite-sanayi iş birliği kapsamında Gazi Üniversitesi ile önemli bir protokole imza attı.

Ermaksan ile Gazi Üniversitesi arasında yapılan iş birliği protokolü ile birlikte iki kurum, ülkemize katma değer sağlayacak yeni teknolojilerin birlikte üretilip geliştirilmesi konusunda, dirsek temasında bulunacak.

Ermaksan ev sahipliğinde yapılan protokol törenine; Ermaksan Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nizami Aktürk, Prof. Dr. Rahmi Ünal, Prof. Dr. Metin U. Salamcı ve Doç. Dr. Yusuf Usta katıldı.

Pek çok detayı kapsıyor

TÜBİTAK 1004 programı kapsamında yapılan protokolde; alanında yetkin personel yetiştirilmesi, cihazların teknik gelişimi ve AR-GE alanında ortak projeler geliştirilmesi gibi pek çok önemli detay yer aldı.

Ayrıca, yapılan anlaşma ile Ermaksan ve Gazi Üniversitesi laboratuvarı altyapılarının, 'ortak altyapı' olarak kullanımı da taraflarca imzalandı.

Rektör Uslan AR-GE Merkezini gezdi

Protokol törenin ardından, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Rektör Uslan ve beraberindeki heyete, tamamen yerli mühendislerin görev yaptığı ve ileri teknolojinin geliştirildiği Optoelektronik AR-GE Merkezi'ni gezdirerek, yapılan çalışmalarla ilgili kendilerine bilgiler verdi.

Güçlü olmak için teknoloji geliştirmeye mecburuz

Rektör Uslan ve beraberindeki heyeti Ermaksan bünyesinde ağırlamaktan ve Gazi Üniversitesi ile yapılan iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, şirket olarak yeni teknolojiler geliştirmeye devam edeceklerini belirterek, bu konuda üniversite-sanayi iş birliğinin de çok önemli olduğunu söyledi. Teknolojiye yatırım yapmayan ülkelerin geride kaldığını kaydeden Özkayan, "Güçlü olmak için teknolojiye yatırım yapmaya mecburuz" dedi.

Ermaksan ülkemize büyük değer katıyor

Ermaksan'ın yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek, tamamen yerli ve milli bir anlayışa yapılan bu çalışmaların ülkemizin kalkınma hedefleri açısından da son derece önemli olduğunun altını çizen Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan da sektörde pek çok ilke imza atan Ermaksan'ın yaptığı çalışmaların gurur verici olduğunu söyledi.

Yapılan iş birliğinin hayırlı olmasını dileyen Uslan, hep birlikte omuz omuza vererek Türkiye'yi daha güçlü bir şekilde geleceğe taşımak istediklerini de sözlerine ekledi.

 

Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje Bursa'daki Millet Bahçesi için yeni proje

Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok Bursa'da okulları hedef alan torbacılara rahat yok

Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı Bursa'da sadaka kutusunu böyle çaldı

Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı Bursa sahillerindeki tahlillerin birinci tur sonuçları açıklandı

Bursa'da antik kent üzerine AVM için ruhsatı aldılar, çalışmalara başladılar Bursa'da antik kent üzerine AVM için ruhsatı aldılar, çalışmalara başladılar

Anne ve babasının can verdiği korkunç saldırıda bakın nasıl hayatta kaldı! Anne ve babasının can verdiği korkunç saldırıda bakın nasıl hayatta kaldı!

Bursa'da şarjlı bisiklet otomobille çarpıştı: 2 ağır yaralı Bursa'da şarjlı bisiklet otomobille çarpıştı: 2 ağır yaralı

Bursa'da tutuksuz yargılandığı duruşmada Fethullah Gülen'i övünce tutuklandı Bursa'da tutuksuz yargılandığı duruşmada Fethullah Gülen'i övünce tutuklandı

MKP'ye Bursa'da ağır darbe! 11 gözaltı MKP'ye Bursa'da ağır darbe! 11 gözaltı

Bursa'da eşini düğün sabahı öldürmüştü, akli dengesi kontrol edilecek Bursa'da eşini düğün sabahı öldürmüştü, akli dengesi kontrol edilecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Birliğimiz tüm oyunları bozar'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Birliğimiz tüm oyunları bozar"

Bursa milletvekili Karabıyık: Aşure tenceresi bu yıl zamlı kaynıyor! Bursa milletvekili Karabıyık: Aşure tenceresi bu yıl zamlı kaynıyor!

Bursa'da annesinin elini bırakan çocuk, motosikletin altında kaldı Bursa'da annesinin elini bırakan çocuk, motosikletin altında kaldı

Engelli çocuğunu ayakkabıyla dövdü Engelli çocuğunu ayakkabıyla dövdü

Bursa'da ormanda kayboldu, ekipler saatlerdir onu arıyor Bursa'da ormanda kayboldu, ekipler saatlerdir onu arıyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Eylül 2018 Cuma) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Eylül 2018 Cuma)

Bursa'da trafikte darp edilen kadından zanlıları yakalayan polise teşekkür Bursa'da trafikte darp edilen kadından zanlıları yakalayan polise teşekkür

Veliler dikkat! Çocuğunuza ne yapması gerektiğini söylemeyin Veliler dikkat! Çocuğunuza ne yapması gerektiğini söylemeyin