Ukraynalı çift Polonya'nın en küçük kafeteryasını açtı

Ukraynalı çift Polonya'nın en küçük kafeteryasını açtı

Ukraynalı Oleg-İnna Yarovyi çifti 6 metrekarelik kafeterya ile Polonya'nın en küçük kafeteryasını açtı. Minik kafeteryayla Polonya'nın en küçük kafeteryası olduğunu tescilleyen Ukraynalı çift, dükkanlarında yenilebilen fincanda kahve servisi de yapıyor.

Ukraynalı Oleg-İnna Yarovyi çifti, Polonya'nın başkenti Varşova'da ülkenin en küçük kafeteryası Dobro Dobro Kafe'yi açtı. Kiev'de hukuk ve muhasebe eğitiminin ardından yeni bir hayatı denemek için 3 yıl önce eşiyle birlikte Varşova'ya gelen Oleg Yarovyi bir dönem reklamcılık alanında çalıştıktan sonra her geçen gün popülaritesi artan kafeterya sektörüne girmeye karar vermiş.

Bir süre mekan arayışlarını sürdürdükten sonra iyi bir muhitte ancak küçücük bir dükkan bulabilen Ukraynalı çift, Kiev'deki küçük kafeteryalardan esinlenerek Dobro Dobro Kafe'yi açtı. Sonrasında gelen hemen her müşteriden kafeteryanın çok küçük olduğunu duyan Yarovyi çifti yaptıkları araştırmalar neticesinde Polonya'nın en küçük kafeteryasını açtıklarını fark etti. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen çift, Polonya Rekorlar ve Özgünlükler Servisi'ne başvurdu.

Kurumdan gelen yetkililer 6 metrekarelik kafeteryada yaptıkları inceleme neticesinde Dobro Dobro Kafe'nin ülkenin en küçük kafeteryası olduğunu tescil etti. Kurum buna ilişkin olarak Yarovyi çiftine sertifika da verdi.

Küçüklüğünün tescillenmesinin ardından kafe adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Oleg Yarovyi yaptığı açıklamada müşterilerin ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirtirken, menülerinde en çok rağbet gören seçeneğin ise "İç kahveyi ye fincanı" seçeneği olduğunu söyledi. "Gofretten oluşan fincanımızın içi çikolata kaplı. Bu fincana koyduğumuz sıcak kahve çikolatayı eritmeden, gofret fincanı ıslatmadan yarım saat dayanıyor. Yani müşterinin kahveyi içmesi için yarım saati var" diyen Oleg Yarovyi küçük kafeteryalarında bir de askıda kahve uygulaması olduğunu aktardı. Canı kahve çeken ancak durumu olmayan kişilerin bir başka müşterinin ücretini ödeyip askıya astığı kahveyi içebildiklerini aktaran Yarovyi, bu uygulamanın da epey rağbet gördüğünü söyledi. Kısa süre önce Lublin ve Wroclaw şehirlerinde de şube açtıklarını belirten Yarovyi çifti, gelecekte Polonya'nın en küçük kafeteryalar zincirini kurmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Ünlü şair Bahaettin Karakoç hayatını kaybetti... Ünlü şair Bahaettin Karakoç hayatını kaybetti...

Venezuela artık 'Dolar' kullanmayacak Venezuela artık 'Dolar' kullanmayacak

Trump: Fed benim için en büyük tehdit Trump: Fed benim için en büyük tehdit

BMMYK: Türkiye'nin mültecilere yaklaşımı örnek olarak gösteriliyor BMMYK: Türkiye'nin mültecilere yaklaşımı örnek olarak gösteriliyor

CNN'den flaş iddia... Türk yetkili korkunç haberi doğruladı CNN'den flaş iddia... Türk yetkili korkunç haberi doğruladı

Kızılırmak'ta dev yayın balığı yakaladı Kızılırmak'ta dev yayın balığı yakaladı

Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'DNA' ve 'kuyu' detayı Konsolosluk konutunda dikkat çeken 'DNA' ve 'kuyu' detayı

Tezkere kabul edildi! Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı Tezkere kabul edildi! Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı

AK Parti'den son dakika 'Cumhur İttifakı' açıklaması AK Parti'den son dakika 'Cumhur İttifakı' açıklaması

CNN International: Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı CNN International: Cemal Kaşıkçı öldürüldü, cesedi parçalara ayrıldı

Şanlıurfa'da başı kesilmiş kedi bulundu Şanlıurfa'da başı kesilmiş kedi bulundu

Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava Bursa'da bu kıraathanede kitap okuyana çay bedava

Baro Başkanından centilmenlik mesajı Baro Başkanından centilmenlik mesajı

Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Taşkent'te Diriliş Ertuğrul yapımcısı Mehmet Bozdağ, Taşkent'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan o pankartı açan ODTÜ'lülerle görüştü

Samsun'da şüpheli ölüm Samsun'da şüpheli ölüm

Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim Bursa pazar esnafından yüzde 30'luk indirim