Ukrayna istihbaratı 206 kişilik listeyi açıkladı

Ukrayna istihbaratı 206 kişilik listeyi açıkladı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), Suriye'de savaşan Wagner isimli özel silahlı gruba mensup olduğunu öne sürdüğü çoğunluğu Rus vatandaşı 206 kişinin ismini yayımladı.

Ukrayna istihbaratının internet sitesinden yaptığı açıklamada, Rusya  ile dolaylı bağlantısı olduğu iddia edilen, Ukrayna ve Suriye'de savaşan Wagner  isimli yapılanmayla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Açıklamada, Rus vatandaşlarının yanı sıra, UkraynaBelarus,  Ermenistan, Moldova,Kazakistan ve Özbekistan vatandaşlarının da olduğu öne  sürülen 206 kişilik listede, 58 Wagner üyesinin şubat ayında Suriye'nin Deyrizor  bölgesinde öldüğü aktarıldı.

 Ayrıca açıklamada, Wagner özel grubunda paralı asker olarak çalışan  600'den fazla kişinin Ukrayna'nın doğusunda ve Suriye'de öldürüldüğü bilgisinin  daha önce paylaşıldığı hatırlatıldı.

Geçen yıllarda Kremlin ile dolaylı olarak bağlantılı, 3 bin civarında  Rus vatandaşından oluştuğu öne sürülen Wagner isimli özel bir silahlı grubun  Suriye'de ve Ukrayna'nın doğusundaki operasyonlarda kullanıldığı iddia edilmişti.

Kayınpederini öldürüp ormana attı Kayınpederini öldürüp ormana attı

İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! ''Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum...'' İki yıllık ilişki hayatını mahvetti! "Öldürülüp, öldürülmeyeceğimi ben bilmiyorum..."

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı Bursa Nilüfer'de şehitlerimiz unutulmadı

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı