Türkiye'deki pasaport fiyatlarını görünce rahatladılar!

 Türkiye'deki pasaport fiyatlarını görünce rahatladılar!

İngiltere'de pasaport ücretlerinin 85 pound (448 TL) ile 177 pound (934 TL) olarak düzenlenmesi ülkede tartışma yarattı. Fakat ülkenin çok satan gazetelerinden Daily Telegraph, dünyanın en pahalı pasaport ücretlerini sıralayınca, Avustralya ve Türkiye'de pasaportun daha pahalı olduğunun görülmesi dikkat çekti.

İngiltere'de Mart ayının sonunda pasaport harçlarına zam yapılacağının iddia edilmesi ülkede tartışma yarattı. İngiltere'nin çok okunan gazetelerinden Daily Telegraph, pasaport ücretlerinin 85 pound ile 177 pound olabileceğini duyurdu.

Öyle ki yetişkin bir İngiliz vatandaşı pasaport çıkarmak isterse minimum 85, eğer hızlı bir şekilde pasaport isterse 177 pound (934 TL) ödemek zorunda. İçişleri Bakanlığı'nın teklifi parlamentoda onaylanırsa, pasaport ücretleri Mart ayının sonunda zamlanacak. Telegraph haberi, "Zamlarla birlikte en pahalı pasaport İngiltere'nin mi? Hiç de değil" başlığıyla duyururken başta Türkiye, Suriye ve Avustralya olmak üzere birçok ülkenin İngiliz pasaportundan daha pahalı olduğu belirtildi.

Haberde, "İngiltere'deki 85 poundluk pasaport ücreti dünyanın en makul fiyatlarından biri. Avustralya'da pasaport fiyatları yaklaşık 158 pound (831 TL) seviyesinde ve bu sayede en pahalı pasaport Avustralyalıların oluyor" ifadesi kullanıldı. Daily Telegraph, Türkiye'de de pasaport ücretlerinin çok yüksek olduğunu belirtirken, "Türk pasaportu uzun zamandır pahalı olmasıyla biliniyor. Pasaport fiyatları 142 pounda (760 TL) çıkabiliyor" dedi.

İsviçre ile birlikte Yeni Zelanda, Kanada ve ABD'nin pasaport ücretlerinin yüksek olduğu belirtilirken, İngiltere'nin yeni rakamlarıyla bu seviyeyi yakaladığı kaydedildi.

Öte yandan 7 yıldır iç savaşın devam ettiği Suriye pasaportunun yaşanan krizle birlikte 400 dolar (1523 TL) ile 800 dolar (3046 TL) arasında değiştiği kaydedildi.

Bursa'da kaza sonrası sıkışan sürücü böyle bekledi! Bursa'da kaza sonrası sıkışan sürücü böyle bekledi!

ATM'den para çekecekler dikkat! 2 lira 30 kuruş sınırı... ATM'den para çekecekler dikkat! 2 lira 30 kuruş sınırı...

Bursa'da 'memleketim insanı' dedirten görüntü! Bursa'da 'memleketim insanı' dedirten görüntü!

Osmanlı paşasının torunundan 95 yıl sonra kesin dönüş! Osmanlı paşasının torunundan 95 yıl sonra kesin dönüş!

Bursa'da drone ile evlenme teklifi  Bursa'da drone ile evlenme teklifi

Bursa'da yarın metro ücretsiz! Bursa'da yarın metro ücretsiz!

'Dayak kreşi'nden yeni görüntüler 'Dayak kreşi'nden yeni görüntüler

Seri katil diye tuttu, sivil polis çıktı! Seri katil diye tuttu, sivil polis çıktı!

150 gram saç binlerce lira alıcı buluyor 150 gram saç binlerce lira alıcı buluyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Şubat 2018 Cumartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Şubat 2018 Cumartesi)

Yalova karantina altına alındı! Hayvan giriş çıkışları yasaklandı Yalova karantina altına alındı! Hayvan giriş çıkışları yasaklandı

Yıllardır bebekleri olmayan çift Bursa'ya geldi! 1.5 yıl sonraya randevu... Yıllardır bebekleri olmayan çift Bursa'ya geldi! 1.5 yıl sonraya randevu...

Bursa'da anneler askerlere bere ve atkı örmeye başladı, yün iplik satışları patladı Bursa'da anneler askerlere bere ve atkı örmeye başladı, yün iplik satışları patladı

Bursa'da '300 koyun' için başvuruları başladı! Bursa'da '300 koyun' için başvuruları başladı!

ABD Başkanı Donald Trump itiraf etti, kendini alaya aldı! ABD Başkanı Donald Trump itiraf etti, kendini alaya aldı!

Arap turistlere 'İstanbul turu' attıran taksici konuştu! Arap turistlere 'İstanbul turu' attıran taksici konuştu!

11 yaşındaki kıza üvey baba tacizi! ''Artık dayanamıyorum'' 11 yaşındaki kıza üvey baba tacizi! "Artık dayanamıyorum"

Özel hastanelerde aynı ameliyata 3 farklı tarife! Özel hastanelerde aynı ameliyata 3 farklı tarife!