Türkiye'deki pasaport fiyatlarını görünce rahatladılar!

 Türkiye'deki pasaport fiyatlarını görünce rahatladılar!

İngiltere'de pasaport ücretlerinin 85 pound (448 TL) ile 177 pound (934 TL) olarak düzenlenmesi ülkede tartışma yarattı. Fakat ülkenin çok satan gazetelerinden Daily Telegraph, dünyanın en pahalı pasaport ücretlerini sıralayınca, Avustralya ve Türkiye'de pasaportun daha pahalı olduğunun görülmesi dikkat çekti.

İngiltere'de Mart ayının sonunda pasaport harçlarına zam yapılacağının iddia edilmesi ülkede tartışma yarattı. İngiltere'nin çok okunan gazetelerinden Daily Telegraph, pasaport ücretlerinin 85 pound ile 177 pound olabileceğini duyurdu.

Öyle ki yetişkin bir İngiliz vatandaşı pasaport çıkarmak isterse minimum 85, eğer hızlı bir şekilde pasaport isterse 177 pound (934 TL) ödemek zorunda. İçişleri Bakanlığı'nın teklifi parlamentoda onaylanırsa, pasaport ücretleri Mart ayının sonunda zamlanacak. Telegraph haberi, "Zamlarla birlikte en pahalı pasaport İngiltere'nin mi? Hiç de değil" başlığıyla duyururken başta Türkiye, Suriye ve Avustralya olmak üzere birçok ülkenin İngiliz pasaportundan daha pahalı olduğu belirtildi.

Haberde, "İngiltere'deki 85 poundluk pasaport ücreti dünyanın en makul fiyatlarından biri. Avustralya'da pasaport fiyatları yaklaşık 158 pound (831 TL) seviyesinde ve bu sayede en pahalı pasaport Avustralyalıların oluyor" ifadesi kullanıldı. Daily Telegraph, Türkiye'de de pasaport ücretlerinin çok yüksek olduğunu belirtirken, "Türk pasaportu uzun zamandır pahalı olmasıyla biliniyor. Pasaport fiyatları 142 pounda (760 TL) çıkabiliyor" dedi.

İsviçre ile birlikte Yeni Zelanda, Kanada ve ABD'nin pasaport ücretlerinin yüksek olduğu belirtilirken, İngiltere'nin yeni rakamlarıyla bu seviyeyi yakaladığı kaydedildi.

Öte yandan 7 yıldır iç savaşın devam ettiği Suriye pasaportunun yaşanan krizle birlikte 400 dolar (1523 TL) ile 800 dolar (3046 TL) arasında değiştiği kaydedildi.

Bursa yaşanan can pazarı kameralara böyle yansıdı Bursa yaşanan can pazarı kameralara böyle yansıdı

Güngör Uras hayatını kaybetti Güngör Uras hayatını kaybetti

Annesini çekyat içinde bu halde buldu Annesini çekyat içinde bu halde buldu

ABD'li senatörden çok konuşulacak Trump açıklaması! ABD'li senatörden çok konuşulacak Trump açıklaması!

Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem! Kahramanmaraş'ta 4.8 büyüklüğünde deprem!

Bartın'da yolcu midibüsü uçuruma yuvarlandı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Bartın'da yolcu midibüsü uçuruma yuvarlandı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Bursa İznik'te sazlık yangını Bursa İznik'te sazlık yangını

Bursa'da annesiyle babası kavga ederken araya girdi, boğazından bıçaklandı Bursa'da annesiyle babası kavga ederken araya girdi, boğazından bıçaklandı

Bursa'da bazı pazarlarda kurbanlıklar bitti Bursa'da bazı pazarlarda kurbanlıklar bitti

Bursa'da şehit kardeşi yalnız bırakılmadı Bursa'da şehit kardeşi yalnız bırakılmadı

Bursa Nilüfer'de orman yangını Bursa Nilüfer'de orman yangını

Korkunç olay! 4 kişi boğularak can verdi Korkunç olay! 4 kişi boğularak can verdi

Sokak ortasında gündüz vakti adam kaçırdılar! Sokak ortasında gündüz vakti adam kaçırdılar!

Bursa'da faciaya ramak kaldı! Bursa'da faciaya ramak kaldı!

Bursa'daki evine dönmek için yola çıkmıştı, cesedi bulundu! Bursa'daki evine dönmek için yola çıkmıştı, cesedi bulundu!

Şişko Nuri'nin cenazesinde büyük vefasızlık Şişko Nuri'nin cenazesinde büyük vefasızlık

HDP'li başkanın cebinden çıktı! Kızı da operasyonda öldürülmüş HDP'li başkanın cebinden çıktı! Kızı da operasyonda öldürülmüş

Fuhuş pazarlığı yaptığı adamlara 'şok'lu tuzak! Fuhuş pazarlığı yaptığı adamlara 'şok'lu tuzak!