Türkiye'deki Arap yatırımları masaya yatırıldı

Türkiye'deki Arap yatırımları masaya yatırıldı

Arap yatırımlarının dünü, bugünü ve yarınının konuşulduğu seminerde ARTİAD Başkanı Cemalettin Kerim, Türkiye'de Arap yatırımlarının artacağını işaret ederek, "Mevcut durum gayet iyi. Yatırımcılarımıza daha fazla yatırım yapmaları amacıyla bir güvence verebilmek için bu organizasyonu düzenliyoruz. Yatırımcılar sormak istediklerini direkt soracaklar. Ekonomik olarak hiçbir sorun bizleri etkilemeyecek" dedi.

'Türkiye'deki Arap Yatırımlarının Dünü, Bugünü ve Yarını' İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) düzenlenen seminerle masaya yatırıldı. Arap İşadamları Derneği (ARTİAD) ve İTO iş birliği ile gerçekleştirilen seminerde Türkiye'deki Arap yatırımlarının geleceği konuşuldu. 

Mevcut yatırımların ele alındığı toplantıda Arap yatırımcıları Türk yetkililerle bir araya getirdiklerini söyleyen Arap İşadamları Derneği (ARTİAD) Cemalettin Kerim, Arap işadamlarının Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik süreçten aynı derecede etkilendiklerini belirterek "Arap yatırımcılar şu anda Türkiye'nin kaderini paylaşıyor" dedi. "Mevcut durum gayet iyi" 

Arap dünyası ile Türkiye arasındaki uzun zamanlı dostluğa değinen Kerim, mevcut durumun gayet iyi olduğunu belirterek, "Yatırımcılarımıza daha fazla yatırım yapmaları amacıyla bir güvence verebilmek için bu organizasyonu düzenliyoruz. Yatırımcılar sormak istediklerini direkt soracaklar. Ekonomik olarak hiçbir sorun bizleri etkilemeyecek" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'deki Arap yatırımlarının çoğunlukla inşaat sektöründe yoğunlaştığını ancak farklı sektörlere de gelecek dönemde yatırımların geleceğinin müjdesini verdi. kerim şöyle konuştu: "Türkiye'deki Arap yatırımları 20 yıllık, daha yeni diyebiliriz. Şu ana kadar 30 milyar dolar civarında bir yatırım yapılmış bunların büyük bir kısmı da inşaat alanında. İşadamları gayrimenkulü güvenli liman olarak görürler, son zamanlarda bu liman biraz sarsıldı. Diğer sektörlere de yönelmeler başladı. Bu sektörlerden bazıları enerji, tarım, hayvancılık ve sanayi olarak öne çıkıyor." 
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net mesajlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net mesajlar

Cemaate saldıran dilenci kadın, polisin belindeki tabancasını almaya kalkıştı Cemaate saldıran dilenci kadın, polisin belindeki tabancasını almaya kalkıştı

Bursa'da traktör kazası: 1 ölü Bursa'da traktör kazası: 1 ölü

Ankara merkezli 8 ilde 'sahte vize' operasyonu: 86 gözaltı Ankara merkezli 8 ilde 'sahte vize' operasyonu: 86 gözaltı

Ofis görünümlü kumarhaneye şok baskın Ofis görünümlü kumarhaneye şok baskın

Bursa'da hastaneler kapatılmasın eylemi Bursa'da hastaneler kapatılmasın eylemi

Trump'tan Ortadoğu'ya ilave asker gönderimine onay Trump'tan Ortadoğu'ya ilave asker gönderimine onay

Bursa'da yağmurdan kaçarken minibüs çarptı Bursa'da yağmurdan kaçarken minibüs çarptı

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan o habere tepki Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan o habere tepki

Bursa'da kız arkadaşından ayrılıp köprüye çıktı polis atlamadan kurtardı Bursa'da kız arkadaşından ayrılıp köprüye çıktı polis atlamadan kurtardı

Bursa İnegöl'de ceviz büyüklüğünde dolu yağdı Bursa İnegöl'de ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

İdare mahkemesinden Tunceli Belediyesi kararı İdare mahkemesinden Tunceli Belediyesi kararı

Bursa'da AK Parti'li yöneticinin kalp krizinden ölen oğlu, toprağa verildi Bursa'da AK Parti'li yöneticinin kalp krizinden ölen oğlu, toprağa verildi

Bursalı öğrenciden 'milli' mücadele Bursalı öğrenciden 'milli' mücadele

Kamyonun altında 40 metre sürüklendi! Kamyonun altında 40 metre sürüklendi!

Bursa'da uyuşturucu operasyonu! 7 kişi yakalandı Bursa'da uyuşturucu operasyonu! 7 kişi yakalandı

Suriyeliler sınırı koşarak geçiyor! Suriyeliler sınırı koşarak geçiyor!