Türk Telekom'da yönetime yeni üye seçildi

Türk Telekom'da yönetime yeni üye seçildi

Türk Telekom'un olağanüstü genel kurulunda 12 yönetim kurulu üyesinden 11'i yeniden seçildi. Tek değişiklik ise görev süresi dolan Fuat Oktay yerine cumhurbaşkanı danışmanı Sefer Turan'ın gelmesi oldu.

Bankaların yüzde 55 hissesini devralmaya hazırlandığı Türk Telekom'un bugün yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında 12 yönetim kurulu üyesinden biri hariç hepsi tekrar seçildi.

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamaya göre yönetim kurulunda ana hissedar Ojer Telekomünikasyon AŞ'nin (OTAŞ) tüm yönetim kurulu üyeleri tekrar seçildi.

Hazine adına Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Varlık Fonu'nun aday gösterdiği bağımsız yönetim kurulu üyelerinden cumhurbaşkanlığı genel sekreteri Fahri Kasırga, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut tekrar bu görevlere seçilirken, görev süresi dolan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yerine Cumhurbaşkanı Danışmanı Sefer Turan yönetim kurulu üyesi seçildi.

Hazine'nin sahip olduğu imtiyazlı hisseyi temsil eden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka da yönetim kurulu üyeliğine tekrar seçildi.

Türk Telekom'un yüzde 55'ine sahip olan OTAŞ, 2013 yılında aldığı 4.75 milyar dolar tutarındaki krediyi bankalara geri ödeyememesi üzerine hisselerini bankaların kuracağı özel amaçlı bir şirkete devredecek. Bu işlemin tamamlanması için gerekli onay ve izinlerin alınması gerekiyor.

Genel kurul toplantısı hisse devir işleminin tamamlanması öncesinde gerçekleşiyor. Tüm yönetim kurulu üyeleri üç yıl süreliğine seçildi.

Timsah ateşe düştü Timsah ateşe düştü

Çok büyük fırsat kaçırdık Çok büyük fırsat kaçırdık

Kars'ta arazi kavgası: 4 ölü, 7 yaralı Kars'ta arazi kavgası: 4 ölü, 7 yaralı

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> Bir ihtimal daha var... Mehmet Ali Ekmekçi;
Bir ihtimal daha var...

Erdoğan Samsun'da konuştu: ''Güvenlik ve ekonomide saldırı dalgası bitmiş değil'' Erdoğan Samsun'da konuştu: "Güvenlik ve ekonomide saldırı dalgası bitmiş değil"

Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı

Doktor koca dehşeti! Avukat eşine kurşun yağdırdı Doktor koca dehşeti! Avukat eşine kurşun yağdırdı

Sakarya'da silahlı kavga! 4 kişi hayatını kaybetti Sakarya'da silahlı kavga! 4 kişi hayatını kaybetti

Bursa'da belediye pazarı kamyonlarla kapattı, esnaf mallarını yaktı Bursa'da belediye pazarı kamyonlarla kapattı, esnaf mallarını yaktı

8 gündür aranan küçük Nurcan'dan acı haber 8 gündür aranan küçük Nurcan'dan acı haber

Çocukları izleyip mastürbasyon yaparken yakalandı Çocukları izleyip mastürbasyon yaparken yakalandı

Bursa'da 19 Mayıs coşkusu Bursa'da 19 Mayıs coşkusu

Bursa'da doğalgaz sızıntısı! Kükürtlü Caddesi trafiğe kapatıldı Bursa'da doğalgaz sızıntısı! Kükürtlü Caddesi trafiğe kapatıldı

Bursa'da 200 kişi seferber oldu, drone ile arandı, bulunduğu yer herkesi şok etti Bursa'da 200 kişi seferber oldu, drone ile arandı, bulunduğu yer herkesi şok etti

Bakan Varank'tan gençlere müjde! Bakan Varank'tan gençlere müjde!