Türk öğrenci Viyana'da öldürülmüştü! Katil eski polis çıktı

Türk öğrenci Viyana'da öldürülmüştü! Katil eski polis çıktı

Olay geçen yıl Avusturya'da yaşandı. Üniversite öğrencisi Ali Rıza Sağnak öldürüldü, ülkeye göç etmesine yardımcı olduğu eski polis Oktay Şener ise İzmir'de yakalanarak 'cinayet'ten tutuklandı. Viyana savcılığı, cesedin altındaki bir yara bandında ve suç aleti kanlı bıçakta Şener'in DNA'sına rastlandığını açıkladı.

Ali Rıza Sağnak (32), Adıyaman'da yaşıyordu. 2011'de Avusturya'ya gitti. Viyana Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü'nde son sınıfta okuyor, giderlerini karşılamak için de taksicilik yapıyordu. Liseden beri tanıdığı polis Oktay Şener ise 2017'nin temmuz ayında dilekçe vererek polislikten istifa etti. Şener'in ısrarlarına dayanamayan Sağnak, Avusturya'ya yerleşmesine yardımcı oldu.

'ONA ULAŞAMADIM'

Şener, 21 Mayıs 2018'de Sağnak'ın ABD'de yaşayan ablası Aysun Sağnak Başoğlu'na Instagram'dan mesaj gönderdi. Mesajda, Sağnak ile Almanya'ya kursa gideceklerinden ve şirket kuracaklarından bahsediyordu. Abla Başoğlu, bunun üzerine kardeşini aradı ancak telefonu açan yoktu. Yeniden Şener'i aradı. Şener, 20 Mayıs'ta Ali Rıza Sağnak'ı gördüğünü, iyi olduğunu söyledi. 2 arkadaşı ise polise giderek Sağnak'a ulaşamadıklarını söyledi.

Viyana polisi, aynı gün Sağnak'ın evine giderek kapıyı kırdı. Manzara korkunçtu. Ali Rıza Sağnak, bıçaklanarak öldürülmüştü. Elleri ve kollarındaki yaralar saldırgana direndiğini gösteriyordu.

Ali Rıza Sağnak

Abla Başoğlu, Şener'den şüphelenmişti. Araştırdığında da kardeşiyle sıklıkla kavga ettiklerini öğrendi. Viyana polisini arayarak kardeşini Şener'in öldürdüğünden şüphelendiğini söyledi. Şener'in ailesini olaydan bir hafta önce Türkiye'ye göndermesi de şüphelerini iyice arttırdı. Şener, cesedin bulunmasından sonra Türkiye'ye dönmüştü. Viyana polisinin başvurusu üzerine Interpol, Şener hakkında uluslararası arama kararı çıkardı. Aramalar sürerken Viyana savcılığı olayla ilgili rapor hazırladı. Raporda, cesedin altındaki bir yara bandı ve olayda kullanılan kanlı bıçakta Şener'in DNA'sının bulunduğu belirtiliyordu.

SİNYALİ DE BÖLGEDE

20 Mayıs saat 21.54 ile 21 Mayıs 03.05 arasında olay bölgesinden Şener'in cep telefonundan sinyal de alınmıştı. Şener, Interpol'ün uluslararası arama kararı üzerine 5 Ekim'de İzmir'de gözaltına alındı ve 9 Ekim'de tutuklandı. Abla Başoğlu, "Kaçarken bir hikâye uydurdu. Katilin bir polis olduğunu söyledi. Cinayeti planlayarak işledi" dedi. 

MHP'li belediye başkanı bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybetti MHP'li belediye başkanı bıçaklı saldırı sonrası hayatını kaybetti

Pentagon açıkladı... Korkutan o iddia masada Pentagon açıkladı... Korkutan o iddia masada

Bursa'da elektrik kontağından çıkan yangın ahşap evi kül etti Bursa'da elektrik kontağından çıkan yangın ahşap evi kül etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı

Askerlik teklifi Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi Askerlik teklifi Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi

69 yıl sonra Türkiye'ye geldi ve ilk sözü '' Sanki rüya görüyorum'' oldu 69 yıl sonra Türkiye'ye geldi ve ilk sözü " Sanki rüya görüyorum" oldu

Kiraladıkları araç sonları oldu... 2 öğrenciden acı haber Kiraladıkları araç sonları oldu... 2 öğrenciden acı haber

Bakanlık kadro dağılımını açıkladı Bakanlık kadro dağılımını açıkladı

Antalya Düden Şelalesi'nde polisi alarma geçiren olay Antalya Düden Şelalesi'nde polisi alarma geçiren olay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yunanistan'dan 'Türkiye' açıklaması Yunanistan'dan 'Türkiye' açıklaması

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Tofaş gözdağı verdi! Serkan Yetişmişoğlu;
Tofaş gözdağı verdi!

Kazada yaralanan kadın, ölen eşi araçtan çıkarılmadan hastaneye gitmedi Kazada yaralanan kadın, ölen eşi araçtan çıkarılmadan hastaneye gitmedi

Tarım ve Orman Bakanlığından süt üreticilerine müjde Tarım ve Orman Bakanlığından süt üreticilerine müjde

15 yaşındaki çocuğa sosyal medyadan tacize tutuklama 15 yaşındaki çocuğa sosyal medyadan tacize tutuklama