Tumblr, cinsel içeriklere karşı savaş ilan etti!

Tumblr, cinsel içeriklere karşı savaş ilan etti!

Tumblr, cinsel içerikli toplulukları ortadan kaldırmak için yeni bir karar aldı. Bu karar aslında biraz şaşırtıcı gözükebilir. Çünkü bu platformda, benzer içeriklere sıkça rastlamak mümkün. Bu nedenle, hizmetin kullanımını temelden değiştirecek bir karar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu yeni kararla birlikte, 17 Aralık'ta yetişkinlere yönelik içeriklerin hepsi kalıcı olarak kaldırılacak ve yasaklanacak.

Bahsedilen yasak, birkaç istisna hariç müstehcen cinsel içerik ve çıplaklık konularını kapsıyor. Bu yeni yasağın koyulmasının asıl nedeni, Tumblr'ın birkaç gün önce App Store'dan kaldırılması. Geçtiğimiz günlerde platformda bulunan çocuklara ait bir cinsel içerikten dolayı, Apple uygulamayı App Store'dan kaldırma kararı almıştı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, her türlü cinsel içerikli medya yasaklandı. Bu medyalardan bazıları, istisna olarak belirlenmiş durumda. Örneğin çıplaklık içeren klasik heykeller ve politik protestolar, istisna olarak belirlenmiş medyalar arasında bulunuyor. 17 Aralık sonrası, bahsettiğimiz içerikler algoritmatarafından silinecek. Kullanıcılar, silinen gönderilerde bir yanlışlık olduğunu düşünürse, markaya itiraz etme şansı bulunuyor.

Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı

Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı

Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi

5 yaşındaki çocuk yangında can verdi 5 yaşındaki çocuk yangında can verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı

Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur

El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi

Bursa'da korkutan yangın Bursa'da korkutan yangın

Havaya rastgele ateş açtı! Havaya rastgele ateş açtı!

Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu

Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti

Skandal kararı yarın imzalıyor Skandal kararı yarın imzalıyor