TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

TÜBİTAK tarafından bu yıl yapılacak olan 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışması ile 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmaları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, il genelinde bulunan ortaokul ve liselerden öğrenciler ile danışman öğretmenler katıldı. 

TÜBİTAK İstanbul Avrupa Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Özkol tarafından katılımcılara, yarışma süreci, yarışmanın amacı, yarışmanın içeriği, yarışmanın temel ilkeleri, başvuru koşulları, başvuru değerlendirmesi, yarışma takvimi, projenin neden yapılması gerektiği konularında bilgiler aktardı. 

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, konuşmasında, TÜBİTAK projelerinin ülke geleceği için son derece önemli olduğunu söyleyerek, TÜBİTAK'ın, projesi olan kişilerin önünde duran taşları kaldırmaya yardımcı olduğunu, yurt içinde yüksek öğretime geçişte katsayı desteği verdiği gibi, yurt dışında okuma hedefi olan birçok öğrenciye burs sağlayarak, eğitimlerine büyük katkı sağladığını söyledi. 
Büyük denizlerin küçük damlalardan oluştuğunu söyleyen Cırıt, çok küçük, önemsiz denen bir fikrin, buluşun insanlık için gelecek için çok faydalı bir çalışmaya ilham verebileceğini, bu yüzden TÜBİTAK tarafından öğrencilerin yapmış olduğu her çalışmanın değerlendirildiğini söyleyerek, öğrencilerin bu durumun farkında olmalarını ve fikirlerini cesaretle ortaya koymalarını istedi. 

Edirne olarak her yıl daha fazla proje ile TÜBİTAK'a başvuruda bulunulduğunun altını çizen Cırıt, bu durumun il adına gurur verici olduğunu ve başvuruların gelecek yıllarda da katlanarak artacağına inandığını söyledi. 

Edirne eğitim camiasının yöneticisiyle, öğretmeniyle ve öğrencileriyle büyük bir potansiyeli olduğunu belirten Cırıt, bu potansiyeli ortaya çıkarmaya yardımcı olacak çalışmalardan biri olan TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi bilgilendirme toplantısının eğitim camiasına ve şehre hayırlı olması temennisinde bulundu. 

TÜBİTAK 2204 Proje Hazırlama Atölyesi Bilgilendirme Toplantısı, soru-cevap kısmının ardından sona erdi. 

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri Rize Emniyet Müdürlüğü'nde silah sesleri

Uyuşturucu etkisindeki genç yolda yürüyen 4 kişiyi bıçakladı Uyuşturucu etkisindeki genç yolda yürüyen 4 kişiyi bıçakladı

Bursa'da mübaşire kafa atan sanık: Pişmanım Bursa'da mübaşire kafa atan sanık: Pişmanım

Bursa'da 74 yaşındaki kadın için ekipler seferber oldu Bursa'da 74 yaşındaki kadın için ekipler seferber oldu

Hababam'ın ünlü oyuncusuna hüzünlü veda Hababam'ın ünlü oyuncusuna hüzünlü veda

Bursa'nın dağ ilçeleri beyaza büründü Bursa'nın dağ ilçeleri beyaza büründü

Bursa'da iş kazasında hayatını kaybeden Ulu'ya veda Bursa'da iş kazasında hayatını kaybeden Ulu'ya veda

Bursa'da 19 madencinin öldüğü facianın davası Yargıtay'da Bursa'da 19 madencinin öldüğü facianın davası Yargıtay'da

3 yaşındaki Atakan yangında hayatını kaybetti 3 yaşındaki Atakan yangında hayatını kaybetti

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 2019'a 'Osmangazi Meydanı' damgasını vuracak Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: 2019'a 'Osmangazi Meydanı' damgasını vuracak

Turist şikayetinden vazgeçti, taksici tahliye edildi Turist şikayetinden vazgeçti, taksici tahliye edildi

Emrah Serbes'in cezası onandı Emrah Serbes'in cezası onandı