Trump'tan Kaşıkçı açıklaması

Trump'tan Kaşıkçı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı konusunda haftaya Kongre ile görüşeceğini ve Türkiye ve Suudi Arabistan'la bu konuda yakın çalıştıklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal  Kaşıkçı cinayeti konusunda gelecek hafta Kongre ile görüşeceğini, konuya ilişkin  Türkiye ve Suudi Arabistan'la yakın çalıştığını belirterek, "Bu konuda güçlü bir  fikir oluşturuyorum." dedi. 

ABD Başkanı Trump, ABD'de yapılan Kongre seçimleri sonrası Beyaz  Saray'da düzenlediği ilk basın toplantısında, gazeteci Cemal Kaşıkçı konusunda  kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı.

Trump, "Bu konu üzerine gelecek hafta çalışacağız, Kongre'yle yakın  bir çalışma içerisindeyiz. Birlikte çalışıyoruz, hepsi yetenekli insanlar.  Türkiye ve Suudi Arabistan'la birlikte çalışıyoruz. Bu konuda güçlü bir fikir oluşturuyorum." diye konuştu.

İRAN YAPTIRIMLARINDA TÜRKİYE MUAFİYETİ

Trump ayrıca, Türkiye'nin de dahil olduğu 8 ülkeye, İran'a yönelik  yaptırım paketinde petrol ithalatı konusunda muafiyet tanınmasına ilişkin de  açıklamalar yaptı.

Bir soru üzerine Trump, "ABD tarihindeki en büyük yaptırımları  uyguladık." değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Fakat bazı ülkelere süre verdim, çünkü talepte bulundular. Bunu  yaptım, çünkü petrol fiyatlarının varil başına 100 veya 150 dolara çıkmasını  istemiyorum. Çünkü fiyatları aşağı çekiyorum. Eğer bakarsanız, petrol  fiyatlarının aşağı düştüğünü görürsünüz."

Trump petrol fiyatlarının son aylarda düşüşte olduğunu vurgulayarak,  "Yaptırım konusunda çok sert olmak yerine, petrolün bazı ülkelere gitmesinde  sorun görmedik. Petrol fiyatlarının yükselmesini istemiyorum. Çok hassas bir  pazar. Zaman içerisinde belki daha sert bir pozisyon alacaklar. Fakat dünya  genelinde petrol fiyatlarının yükselmesini istemiyorum." diye konuştu.

MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu MHP'de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu

Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm Bursa'da ailesini katleden çiftçi: Gafletle hepsini öldürdüm

Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı Kemal Türkün, Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı

Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi Bursa Nilüfer'de 'Canlı Torbacı' yakayı ele verdi

Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde... Bodrum katta korkunç olay! Yarı çıplak halde...

Bursa'da kar yağışı! Bursa'da kar yağışı!

Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye Bursa'da kalaşnikofla işlenen cinayette 2 sanıktan birine tahliye

Mesut Demir; <br /> Emirsultan siyasi arenaya döndü Mesut Demir;
Emirsultan siyasi arenaya döndü

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)

Aysın Komitgan; <br /> Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur? Aysın Komitgan;
Tatlıoğlu ile Aydın rekabeti olursa kazanan hangisi olur?

Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER) Komisyoncular giderse meydan tüccarlara mı kalacak? (ÖZEL HABER)

Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam Bursa İnegöl'de toplu taşımaya zam

500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi 500 fitte tanıştığı Mısırlı sevgilisini, Bursa'ya gelin getirdi

Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü Bursa'da 1 lira yüzünden ölüyordu! Hayata böyle döndü

Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti Murat Göğebakan'ın kuzeni, annesini darp etti