Trump'tan Kaşıkçı açıklaması

Trump'tan Kaşıkçı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı konusunda haftaya Kongre ile görüşeceğini ve Türkiye ve Suudi Arabistan'la bu konuda yakın çalıştıklarını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi gazeteci Cemal  Kaşıkçı cinayeti konusunda gelecek hafta Kongre ile görüşeceğini, konuya ilişkin  Türkiye ve Suudi Arabistan'la yakın çalıştığını belirterek, "Bu konuda güçlü bir  fikir oluşturuyorum." dedi. 

ABD Başkanı Trump, ABD'de yapılan Kongre seçimleri sonrası Beyaz  Saray'da düzenlediği ilk basın toplantısında, gazeteci Cemal Kaşıkçı konusunda  kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı.

Trump, "Bu konu üzerine gelecek hafta çalışacağız, Kongre'yle yakın  bir çalışma içerisindeyiz. Birlikte çalışıyoruz, hepsi yetenekli insanlar.  Türkiye ve Suudi Arabistan'la birlikte çalışıyoruz. Bu konuda güçlü bir fikir oluşturuyorum." diye konuştu.

İRAN YAPTIRIMLARINDA TÜRKİYE MUAFİYETİ

Trump ayrıca, Türkiye'nin de dahil olduğu 8 ülkeye, İran'a yönelik  yaptırım paketinde petrol ithalatı konusunda muafiyet tanınmasına ilişkin de  açıklamalar yaptı.

Bir soru üzerine Trump, "ABD tarihindeki en büyük yaptırımları  uyguladık." değerlendirmesinde bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

"Fakat bazı ülkelere süre verdim, çünkü talepte bulundular. Bunu  yaptım, çünkü petrol fiyatlarının varil başına 100 veya 150 dolara çıkmasını  istemiyorum. Çünkü fiyatları aşağı çekiyorum. Eğer bakarsanız, petrol  fiyatlarının aşağı düştüğünü görürsünüz."

Trump petrol fiyatlarının son aylarda düşüşte olduğunu vurgulayarak,  "Yaptırım konusunda çok sert olmak yerine, petrolün bazı ülkelere gitmesinde  sorun görmedik. Petrol fiyatlarının yükselmesini istemiyorum. Çok hassas bir  pazar. Zaman içerisinde belki daha sert bir pozisyon alacaklar. Fakat dünya  genelinde petrol fiyatlarının yükselmesini istemiyorum." diye konuştu.

Türkiye'nin devinden rekor tahmin Türkiye'nin devinden rekor tahmin

Aile faciasını jandarma ortaya çıkardı! Aile faciasını jandarma ortaya çıkardı!

Bursa'da 100 milyonluk vurguna 33 yıl hapis, 677 bin lira para cezası Bursa'da 100 milyonluk vurguna 33 yıl hapis, 677 bin lira para cezası

Bursa'da 22 yıllık tren sevdasından vazgeçmedi Bursa'da 22 yıllık tren sevdasından vazgeçmedi

Bursa'da teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat Bursa'da teleferikle Uludağ'a çıkacaklar dikkat

Bursa  muhtarları sesini sahnede duyurdu Bursa  muhtarları sesini sahnede duyurdu

Aysın Komitgan; <br /> Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanmak üzere.. Aysın Komitgan;
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri kapanmak üzere..

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (23 Ocak 2019 Çarşamba)

Halil Söyletmez doktoru tehdit edip 155 bin lira istedi iddiası Halil Söyletmez doktoru tehdit edip 155 bin lira istedi iddiası

Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi Türkiye'nin deprem haritası güncellendi: 6 ilde risk yükseldi

5 milyon emekliye 300 TL! 5 milyon emekliye 300 TL!

Giyim devi konkordato ilan etti! Giyim devi konkordato ilan etti!