Trump: Artık kadınlara güzel demeyeceğim

Trump: Artık kadınlara güzel demeyeceğim

ABD dün Kongre ara seçimleri için sandığa giderken, Başkan Donald Trump da son ana kadar seçim çalışmasını sürdürdü. Kampanya sırasında Kızı Ivanka'yı takdim eden Trump, kadınlara artık 'güzel' demeyeceğini açıkladı.

ABD'de 2016 yılında Trump'ın başkan seçilmesinin ardından ilk kez sandık başına giden halk, ara seçimlerde 435 Temsilciler Meclisi üyesini ve 35 senato üyesini seçmek için oy kullandı.

Seçim öncesi son gün de kampanyalarını sürdüren Trump, kızı Ivanka ile birlikte kendisini desteklemeye gelenlerin karşısına çıktı.

Ivanka'yı alanda bulunanlara takdim eden Trump "Çok akıllı" yorumunda bulundu ve şöyle devam etti:

"Kadınlarla ilgili konuşurken artık 'güzel' kelimesini kullanmanıza izin verilmiyor, çünkü bu siyaseten doğru değil. Bir daha aslına bir kadına 'güzel' diye hitap etmeyeceğim."

Trump'ın bu sözleriyle cinsel tacizlere karşı yürütülen #MeToo (Ben de tacize uğradım) kampanyasını tiye aldığı yorumu yapıldı.

Harvey Weinstein'in cinsel tacizlerinin ortaya çıkmasının ardından tüm dünyada ünlülerin de aralarında olduğu çok sayıda kişi #MeToo etiketiyle sosyal medyada başından geçen benzer olayları paylaşmaya başlamıştı.

Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği

Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca için yeniden yargılama kararı Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca için yeniden yargılama kararı

Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza

Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 2026 yılına yüksek teknoloji ile ulaşacağız Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 2026 yılına yüksek teknoloji ile ulaşacağız

İlginç olay! İlk önce komşunun elektrik telini kesti sonra... İlginç olay! İlk önce komşunun elektrik telini kesti sonra...

Bursa'da drone ile saniye saniye kurtarma operasyonu Bursa'da drone ile saniye saniye kurtarma operasyonu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'in ilk seçim ziyareti Vali Canbolat'a  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'in ilk seçim ziyareti Vali Canbolat'a 

Bursa'da saçına 8 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı Bursa'da saçına 8 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı