Trump açık açık tehdit etti! 40 yıldır...

Trump açık açık tehdit etti! 40 yıldır...

ABD Başkanı Donald Trump, 40. yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik olarak, "İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran yönetimi için sert  değerlendirmelerde bulundu.

ABD Başkanı Trump, paylaşımında, İran yönetimine atfen, "40 yıllık  yolsuzluk, baskı ve terör. İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık  üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

Bolton'dan açık tehdit

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Beyaz Saray'ın  Twitter hesabından paylaşılan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit  etti.

İran'ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri "terörize" ettiğini  savunan Bolton, "İran, kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için  hala nükleer silahlar elde etme peşinde." değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 1 dakikalık videoda İran'ın Suriye, Irak, Yemen ve Orta  Doğu'da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü" iddia eden  Bolton, Tahran'ın amaçlarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Bolton, "Belki de en kötüsü İran halkı ciddi sıkıntı çekiyor, işsizlik  oranı rekor seviyelerde, enflasyon tüm zamanların en üst seviyesinde ve İran  yerel parası yerlerde sürünüyor. Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl  dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." ifadesini kullandı.

İran karşıtı şahin görüşleriyle bilinen Bolton, önceki mesajlarında da  açık bir şekilde İran yönetimini tehdit etmiş ve bu ülkeye karşı tüm seçeneklerin  masada olduğunu söylemişti.

ABD Başkanı Donald Trump, İran ile 2015'te imzalanan nükleer  anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ülkesini geri çekmiş ve İran'a yönelik çok sayıda  ekonomik yaptırım kararı almıştı.

Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Yeni atanan öğretmen görev yerine giderken trafik kazasında öldü Yeni atanan öğretmen görev yerine giderken trafik kazasında öldü

İşverene yeni teşvik müjdesi! İşverene yeni teşvik müjdesi!

ABD destroyeri Karadeniz'e dönüyor ABD destroyeri Karadeniz'e dönüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da sokaklarda yaşayan yaşlı kadına belediye sahip çıktı Bursa'da sokaklarda yaşayan yaşlı kadına belediye sahip çıktı

Takla atan otomobil metrelerce sürüklendi Takla atan otomobil metrelerce sürüklendi

Ortağı ile arkadaşını vurdu, hastane bahçesinde intihar etti Ortağı ile arkadaşını vurdu, hastane bahçesinde intihar etti

Meteoroloji'den Bursa uyarısı! Meteoroloji'den Bursa uyarısı!

İYİ Parti Mersin'de aday çıkaramıyor İYİ Parti Mersin'de aday çıkaramıyor

Eşini ve sevgilisi olduğu iddia edilen direksiyon hocasını öldüren şahıs hakim karşısına çıktı Eşini ve sevgilisi olduğu iddia edilen direksiyon hocasını öldüren şahıs hakim karşısına çıktı

Eski eşini darp eden kocayı, linç edilmekten polis kurtardı
Eski eşini darp eden kocayı, linç edilmekten polis kurtardı

13'üncü yüzyıla ait 5 milyon TL değerinde Hz. İsa tablosu ele geçirildi 13'üncü yüzyıla ait 5 milyon TL değerinde Hz. İsa tablosu ele geçirildi