TRT World haber ağını genişletmeye devam ediyor

TRT World haber ağını genişletmeye devam ediyor

TRT World, Washington D.C'nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını, 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtacak.

TRT World, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington D.C'deki yeni stüdyosuyla haber ağını genişletmeye devam ediyor.

Türkiye'nin ilk uluslararası haber ağı olan TRT World, Washington D.C'nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtıyor.

Modern stüdyolarıyla ve genişleyen haber ağıyla TRT World, Amerika'nın nabzını tutmaya 2018 ABD yarıyıl seçimleriyle başlayacak. 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşecek seçimler sırasında, TRT World'ün uzman muhabirleri Georgia, Florida ve Teksas gibi kilit eyaletlerden yapacakları yayınlarla seçimlere farklı bir mercekten bakacak.

"Bigger Than Five" izleyiciyle buluşacak

TRT World'un Washington Yayın Merkezi, ayrıca "Bigger Than Five" (Beşten Büyük) program içeriğini de haftalık olarak izleyicileriyle buluşturacak.

Uluslararası üne sahip gazeteci Ghida Fakhry tarafından sunulacak olan program, küresel dünya düzeni, süper güçlerin kendi arasında elinde tuttuğu gücü ve uluslararası meselelere geleneksel yaklaşımları sorgulayarak, izleyicilerini farklı bir biçimde yeniden düşünmeye sevk edecek.

Alınan politik aksiyonlardan etkilenen insanların sesini duyurma görevini de üstlenecek olan program, ayrıca Washington D.C'deki ve dünyanın dört bir yanındaki büyük siyasi aktörlerle de mülakatlar gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Washington Yayın Merkezi'nin, TRT World'ün tüm uluslararası konumları için üstlendiği bir dizi güncellemenin ilki olduğunu belirtti.

'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası 'Trump, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili talimat verdi' iddiası

İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı İstanbul 6 katlı bina boşaltıldı

Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var Üst geçidin merdivenleri çöktü: Yaralılar var

Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu Türkiye-AB arasında ilk üst düzey toplantı günü belli oldu

Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı Bursa'da otomobil ile motosiklet çarpıştı

FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı FETÖ'nün 'gaybubet evleri' sorumlusu külçe külçe altınlarla yakalandı

Bursa'da cinayet şoku! Bursa'da cinayet şoku!

25 bin kişi Bursa'da festivale katılacak 25 bin kişi Bursa'da festivale katılacak

Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince... Bursa'da icradan kurtulmak için malını akrabasına devredince...

Bursa Nilüfer'de su kesintisi	Bursa Nilüfer'de su kesintisi

Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir Dikkat! Sofranızda tarihi geçmiş ürünler olabilir

Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar! Ünlü işadamının infazında çarpıcı detaylar!

Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler Bursa'da kemer görünümlü bıçakla gasp ettiler

Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER) Bursa'da minibüs kapısında okula yolculuk (ÖZEL HABER)