TRT World haber ağını genişletmeye devam ediyor

TRT World haber ağını genişletmeye devam ediyor

TRT World, Washington D.C'nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını, 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtacak.

TRT World, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington D.C'deki yeni stüdyosuyla haber ağını genişletmeye devam ediyor.

Türkiye'nin ilk uluslararası haber ağı olan TRT World, Washington D.C'nin kalbinden gelişmeleri sıcağı sıcağına bildireceği yeni stüdyolarını 6-7 Kasım tarihlerinde yapılacak ABD ara seçimleri için hazırladığı özel programıyla dünyaya tanıtıyor.

Modern stüdyolarıyla ve genişleyen haber ağıyla TRT World, Amerika'nın nabzını tutmaya 2018 ABD yarıyıl seçimleriyle başlayacak. 6-7 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleşecek seçimler sırasında, TRT World'ün uzman muhabirleri Georgia, Florida ve Teksas gibi kilit eyaletlerden yapacakları yayınlarla seçimlere farklı bir mercekten bakacak.

"Bigger Than Five" izleyiciyle buluşacak

TRT World'un Washington Yayın Merkezi, ayrıca "Bigger Than Five" (Beşten Büyük) program içeriğini de haftalık olarak izleyicileriyle buluşturacak.

Uluslararası üne sahip gazeteci Ghida Fakhry tarafından sunulacak olan program, küresel dünya düzeni, süper güçlerin kendi arasında elinde tuttuğu gücü ve uluslararası meselelere geleneksel yaklaşımları sorgulayarak, izleyicilerini farklı bir biçimde yeniden düşünmeye sevk edecek.

Alınan politik aksiyonlardan etkilenen insanların sesini duyurma görevini de üstlenecek olan program, ayrıca Washington D.C'deki ve dünyanın dört bir yanındaki büyük siyasi aktörlerle de mülakatlar gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Washington Yayın Merkezi'nin, TRT World'ün tüm uluslararası konumları için üstlendiği bir dizi güncellemenin ilki olduğunu belirtti.

Yakalandılar! Cinsel ilişkiye girmek vaadiyle kandırıp... Yakalandılar! Cinsel ilişkiye girmek vaadiyle kandırıp...

Kömür kavgasında kan aktı! Kömür kavgasında kan aktı!

İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı

Birlikte çay içti, sonrası korkunç! Birlikte çay içti, sonrası korkunç!

2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı 2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim? Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim?

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde... İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde...

Vitesleri karıştırdı, markete daldı! Vitesleri karıştırdı, markete daldı!

Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı

Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi

Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu