Trafik yoğunluğu yüzde 10'un altına indi

Trafik yoğunluğu yüzde 10'un altına indi

İstanbul'da yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğunun Kurban Bayramı tatili için il dışına çıkması, şehir içindeki trafiği büyük ölçüde azalttı.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen vatandaşlar,  hafta sonundan itibaren il dışına çıkmaya başladı. İstanbul'da yaşayanların en  çok yakındıkları konuların başında gelen trafik yoğunluğu, bayram tatilinde  yerini boş yollara bıraktı.

Bayrama iki gün kala, İstanbul'da yaşayan bazı vatandaşların şehir  dışına çıkışları da devam ediyor.

İstanbul trafiğindeki azalma, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin "İBB  Cep Trafik" uygulamasında da görülüyor. Normal günlerde hafta içi sabah ve akşam  saatlerinde, hafta sonları ise öğle saatlerinde trafik yoğunluğu nedeniyle büyük  ölçüde kırmızı, hatta kimi zaman bordo renk olan yol haritası, Kurban  Bayramı'ndan iki gün önce trafiğin olmadığını belirten "yeşil" renge büründü.  "İBB Cep Trafik" uygulamasına göre, şehir içi trafik yoğunluğu yüzde 10'un altına  indi.

Kurban Bayramı'İstanbul'da geçirmek isteyenler de trafik  yoğunluğunun azalmasının yanında, toplu taşıma araçlarıyla rahat yolculuk  yapmanın keyfine varıyor.

Öte yandan, İstanbul Valiliği'nce kent genelinde alınan bayram  tedbirleri kapsamında, ekiplerin trafik denetim ve uygulamaları çeşitli  noktalarda devam ediyor.

Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı Bursa polisi, Fenerbahçe taraftarlarını didik didik aradı

Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek Bursa'da Üniversite ve Emek metro hatları uzatılacak, yeni hatlar gelecek

Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti Bursa'da abla-kardeşi öldüren zanlı cinayeti itiraf etti

Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor Bursa'da 3 gündür haber alınamayan genç adam her yerde aranıyor

Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi Bursa'da özlenen tablo. İki rakip bir arada dostluk mesajı verdi

Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip... Görenler şaşkına döndü! Kadın kılığına girip...

Seri katil Kayapınar'ın 'akıl sağlığı' raporu ortaya çıktı Seri katil Kayapınar'ın 'akıl sağlığı' raporu ortaya çıktı

Erdoğan'dan önemli açıklamalar Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Suriyeli genç kız herkesi şoke etti! Suriyeli genç kız herkesi şoke etti!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş kuyrukta bekledi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş kuyrukta bekledi

Bursa'da cinayet kurbanı abla-kardeş toprağa verildi Bursa'da cinayet kurbanı abla-kardeş toprağa verildi