Trabzonspor'da transfer politikası değişti

Trabzonspor'da transfer politikası değişti

Trabzonspor'da, göreve gelen yeni yönetim, transferde ve ekonomide izlediği politikalar sonrası UEFA'nın Finansal Fair Play kuralları çerçevesindeki kara listeden çıkarken, yönetim kulübün geleceği için de transfer politikasını tamamen değiştirmiş durumda.

Son 5 yılın transferdeki lider kulüplerinden olan Trabzonspor, yaptığı yatırımların ve ödemelerin karşılığını alamamasının ardından ekonomik dar boğaza girdi. Uygulanan yanlış transfer politikaları bordo-mavili kulübü batma noktasını getirirken, bir taraftan ise TFF, UEFA ve FİFA ile karşı karşıya kalmasına neden oldu. Trabzonspor'da yeni yönetimle birlikte kulübü idare anlayışı da tamamen değişti. Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun yönetiminde yer alan tecrübeli isimler, bordo-mavili kulübü düzlüğe çıkarmak ve yeniden şaşalı günlerine kavuşturmak için el birliği yapmış durumda. Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde yer alan binaların yeniden dizayn edilmesi, idari yapı ve yönetim anlayışındaki değişiklikler göze çarparken, en önemli değişim ise transferde yaşanıyor. 

İLK HEDEF MALİYETİ DÜŞÜK KALİTELİ BİR TAKIM 
Trabzonspor'da göreve gelen yeni yönetim, önceki yönetimlerin aksine maliyeti düşük, kulübü ekonomik olarak zorlamayacak kaliteli bir takım ortaya çıkarmaya hedefliyor. Transferde son 5 yılın ağır faturası ile karşı karşıya kalan Karadeniz ekibi, bu enkazın izlerini silmeye çalışırken bir taraftan ise yarışın içinde olacak takım kurmaya gayret ediyor. 

TRANSFER POLİTİKASI TAMAMEN DEĞİŞTİ 
Trabzonspor, yaptığı transferler ve sözleşmeler nedeniyle TFF, UEFA ve FİFA ile karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz sezon Trabzonspor transfer ettiği Burak, Sosa, Kucka, Novak, Hubocan, Bongonda gibi oyunculara kiralık ve bonservis bedeli olarak 15 Milyon 750 Bin Euro (89 Milyon 252 Bin TL) ödeme garantisi verirken, söz konusu oyunculara ise yıllık 12 Milyon 570 Bin Euro (71 Milyon 231 Bin TL) ödemeyi taahhüt etti. Toplamda ise 28 Milyon 320 Bin Euro (163 Milyon 483 Bin TL) sadece 6 oyuncu için Trabzonspor'un garanti ödeme yapacağını sözleşmelerle bağlanmış durumda olurken, yeni yönetim bu ödemeleri yapmaya devam ediyor. 

BU SEZON GEÇTİĞİMİZ SEZONKİ TRANSFERİ HARCAMASI OLMAYACAK 
Trabzonspor, bu sezon geçtiğimiz sezonlardaki gibi transfer harcaması yapmayacağını izlediği politika ile gösterdi. Kendi öz kaynaklarını kullanmakta kararlı olan Trabzonspor, ihtiyaç duyulan mevkilere ise yüksek bir harcama yapmayacak. Titizlikle oyuncu taraması ve araştırması yapan Karadeniz ekibi bütçesine uygun transferleri dünyanın her yerinde aramaya devam ediyor. Bordo-mavili kulüp, geçtiğimiz sezon 6 oyuncu için bonservis ve yıllık maliyetleriyle birlikte 28 Milyon 320 Bin Euro (163 Milyon 483 Bin TL) ödeme garantisi verirken bu sezon ise şimdiye kadar İranlı Vahid Amir'i için bonservis bedeli olmadan 750 Bin Euro (4 Milyon 250 Bin TL) ödeme garantisi verdi. Trabzonspor, ihtiyaç duyduğu mevkilere ise oyuncu transferi yapmayı bu haftadan itibaren ağırlık verecek. 

OYUNCU ALIMI VE SATIMI KULÜBÜN GELECEĞİNİ DAMGA VURACAK 
Trabzonspor, yönetimi transferde hata yapmamak için işi sıkı tutuyor. Oyuncu alımı ve satımı bordo-mavili kulübün geleceğini yakından etkileyecek. Oyuncu satışı gibi futbolcu alımına da aynı pencereden bakan bordo-mavili kulüp, Bero, Okay, Castillo'nun satışından 10 Milyon Euro (56 Milyon 668 Bin TL) gelir elde edecek. Transfer sezonun devam etmesi nedeniyle bordo-mavili kulüpte gidecek ve gelecek oyuncu sürkülasyonu devam edeceği görülüyor. Oyuncu satışı gibi futbolcu alışı da dikkatle sürdürülen Trabzonspor'da İranlı iki futbolcuyu kadrosuna katan bordo-mavili kulüp Vahid Amiri için bonservis bedeli ödemezken Majed Hosseni içinse çok düşük bir maliyet ödeyecek. 

Bursa'da Makina Mühendisleri Odası'ndan, Doburca'da yaşanan kaza hakkında açıklama Bursa'da Makina Mühendisleri Odası'ndan, Doburca'da yaşanan kaza hakkında açıklama

Adıyaman'da çatışma! 4 şehidimiz var Adıyaman'da çatışma! 4 şehidimiz var

Bursa İnegöl'de iş kazalarında 2 kişi yaralandı Bursa İnegöl'de iş kazalarında 2 kişi yaralandı

Bursa'da freni patlayan iş makinesi 10 aracı hurdaya çevirdi! Bursa'da freni patlayan iş makinesi 10 aracı hurdaya çevirdi!

Otobüs şoförü 'Benden bu kadar' dedi, herkesin hayatını kurtardı Otobüs şoförü 'Benden bu kadar' dedi, herkesin hayatını kurtardı

Bursa'da ulaşıma bayram müjdesi Bursa'da ulaşıma bayram müjdesi

CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Muradiye Su satılamaz! CHP Bursa İl Başkanı Akkuş: Muradiye Su satılamaz!

Kurban seçiminde nelere dikkat edilmeli? (Kimler kurban kesmeli, kurban eti nasıl dağıtılır?) Kurban seçiminde nelere dikkat edilmeli? (Kimler kurban kesmeli, kurban eti nasıl dağıtılır?)

Bursa Acemler Kavşağı'nın yükü Boğaz Köprüsü'nden ağır Bursa Acemler Kavşağı'nın yükü Boğaz Köprüsü'nden ağır

Bursa UÜ Profesörü Tayyar: Kurbanı kesip, hemen etiyle kahvaltı yapmayın Bursa UÜ Profesörü Tayyar: Kurbanı kesip, hemen etiyle kahvaltı yapmayın

Mesut Demir; <br /> Başkan Aktaş'tan Bursalılara çifte müjde Mesut Demir;
Başkan Aktaş'tan Bursalılara çifte müjde

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, ikinci döneme hazırlanıyor Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, ikinci döneme hazırlanıyor

Feribot karaya oturdu! Feribot karaya oturdu!

İçişleri Bakanı Soylu'dan kaçak sigara uyarısı İçişleri Bakanı Soylu'dan kaçak sigara uyarısı

YÖK bedelli askerlik yapacak öğrencileri idari izinli sayacak YÖK bedelli askerlik yapacak öğrencileri idari izinli sayacak

Bursa'da hastane karşısındaki parkta acı son Bursa'da hastane karşısındaki parkta acı son

Çinli YouTuber Qi Huahua'nın makyajla inanılmaz değişimi! Çinli YouTuber Qi Huahua'nın makyajla inanılmaz değişimi!

Instagram'da gizli hacker tehlikesi Instagram'da gizli hacker tehlikesi