Toyota RAV4 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösterdi

Toyota RAV4 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösterdi

Japon otomotiv devinin 1994 yılından bu yana ürettiği kompakt crossover SUV modeli Toyota RAV4, beşinci nesil hibrid versiyonu ile 2018 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösterdi. İşte detaylar.

Geçtiğimiz gün kapılarını ziyaretçilere açan 2018 Paris Otomobil Fuarı markalar ve otomobil tutkunları için oldukça hareketli geçiyor. Dünyanın her yerinden katılım sağlayan otomotiv üreticileri birbirinden yeni modelleri ile adeta gövde gösterisi yapıyor.

Japon otomotiv devi Toyota, SUV çılgınlığının giderek arttığı Avrupa'da, SUV segmentindeki amiral gemisi olan RAV4'ün beşinci nesil hibrid modelini görücüye çıkardı. Üstelik bir ilk ile. Yeni Toyota RAV4 ilk kez sadece hibrid olarak gözler önüne çıktı.

Melez hibrid güç üniteleri otomotiv endüstrisinde artık sürpriz bir durum değil. Zaten Japon otomotiv devi Toyota, dünyanın ilk seri üretim hibrid otomobili olan Prius'u 1997 yılından beri üreterek bu teknolojinin öncülerinden biri haline geldi. Ancak bu teknolojiyi crossover / SUV segmentine taşımakta biraz gecikti gibi. Bildiğiniz üzere Toyota CH-R sadece sadece iki yıldır üretiyor. Toyota RAV4 Hybrid'in ise önümüzdeki yıl satışa çıkarılması planlanıyor.

Öte yandan dizel güç üniteleri Toyota için Avrupa'da büyük bir sorun. Şirket, 2020 yılında AB'nin otomobil üreticilerine getireceği 95 gram / km olan ortalama filo emisyon standartlarını karşılayabilmek için otomobil segmentleri arasında belki de en yüksek CO2 emisyon değerlerine sahip olan SUV modellerinde hibrid teknolojilere geçiyor.

Toyota RAV4 Hybrid küçük kardeşi Toyota CH-R'yi Honda CR-V Hybrid ve Subaru Forester e-Boxer gibi rakipleri karşısında destekleyecek!

Toyota'nın en yeni küresel mimarisi olan TNGA platformu kullanacak olan yeni RAV4, iki ya da dört tekerlekten çekişli olarak satılacak. 2.0 litrelik benzinli güç ünitesi ile iki elektrik motorunun mükemmel uyumu ile kombine 222 beygir güç çıkışını yakalayan RAV4, 0-100 km / s hıza sadece 8.1 saniye ulaşıyor. Bu yüksek güç RAV4 piyasaya çıktığında onun rakipleri karşısındaki en büyük kozu olacak.

Son olarak ortalama 4.5 litre / 100 km yakıt değeri ölçülen RAV4 Hybrid, 102g / km gibi mütevazi bir CO2 emisyon değeri ile rakiplerinden çok daha çevreci diyebiliriz.

Bursa'da yüksek gerilim hattına değerek ağır yaralanan inşaat işçisi kurtarılamadı Bursa'da yüksek gerilim hattına değerek ağır yaralanan inşaat işçisi kurtarılamadı

Bursa'da 4 yılda tamamladığı teknesiyle dünya turuna çıkacak Bursa'da 4 yılda tamamladığı teknesiyle dünya turuna çıkacak

Bursa'da PKK/KCK operasyonunda 15 kişiye gözaltı! Bursa'da PKK/KCK operasyonunda 15 kişiye gözaltı!

Safranın kilosu 30 ile 70 bin TL arasında satılıyor Safranın kilosu 30 ile 70 bin TL arasında satılıyor

Bursa'da sular kesilecek!	Bursa'da sular kesilecek!

Bursa'da denetimli serbestlikle cezaevinden çıktı, yine uyuşturucu ticaretinden tutuklandı Bursa'da denetimli serbestlikle cezaevinden çıktı, yine uyuşturucu ticaretinden tutuklandı

Bursa'da kedi ve köpek maması getirene portre çizim bedava Bursa'da kedi ve köpek maması getirene portre çizim bedava

Mesut Demir; <br /> Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi.. Mesut Demir;
Söz konusu 'vatanın bekası' ise gerisi..

Bursa'da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan TIR şoförüne 15 yıl hapis istemi Bursa'da 4 kişinin öldüğü kazaya neden olan TIR şoförüne 15 yıl hapis istemi

Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber Bursa'da motor sürerken küp çözen sürücüye şok haber

Yaşlı adam çocuktan düşen 100 lirayı alıp kaçtı Yaşlı adam çocuktan düşen 100 lirayı alıp kaçtı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Mart 2019 Salı)

5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek 5 yıldan sonra nafakayı devlet üstlenecek

67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü 67 yıl istismar cezası, 30 yıla düştü

Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı Bursa'da engelli gibi davranan dilencileri zabıta ekipleri yakaladı