Toyota RAV4 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösterdi

Toyota RAV4 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösterdi

Japon otomotiv devinin 1994 yılından bu yana ürettiği kompakt crossover SUV modeli Toyota RAV4, beşinci nesil hibrid versiyonu ile 2018 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösterdi. İşte detaylar.

Geçtiğimiz gün kapılarını ziyaretçilere açan 2018 Paris Otomobil Fuarı markalar ve otomobil tutkunları için oldukça hareketli geçiyor. Dünyanın her yerinden katılım sağlayan otomotiv üreticileri birbirinden yeni modelleri ile adeta gövde gösterisi yapıyor.

Japon otomotiv devi Toyota, SUV çılgınlığının giderek arttığı Avrupa'da, SUV segmentindeki amiral gemisi olan RAV4'ün beşinci nesil hibrid modelini görücüye çıkardı. Üstelik bir ilk ile. Yeni Toyota RAV4 ilk kez sadece hibrid olarak gözler önüne çıktı.

Melez hibrid güç üniteleri otomotiv endüstrisinde artık sürpriz bir durum değil. Zaten Japon otomotiv devi Toyota, dünyanın ilk seri üretim hibrid otomobili olan Prius'u 1997 yılından beri üreterek bu teknolojinin öncülerinden biri haline geldi. Ancak bu teknolojiyi crossover / SUV segmentine taşımakta biraz gecikti gibi. Bildiğiniz üzere Toyota CH-R sadece sadece iki yıldır üretiyor. Toyota RAV4 Hybrid'in ise önümüzdeki yıl satışa çıkarılması planlanıyor.

Öte yandan dizel güç üniteleri Toyota için Avrupa'da büyük bir sorun. Şirket, 2020 yılında AB'nin otomobil üreticilerine getireceği 95 gram / km olan ortalama filo emisyon standartlarını karşılayabilmek için otomobil segmentleri arasında belki de en yüksek CO2 emisyon değerlerine sahip olan SUV modellerinde hibrid teknolojilere geçiyor.

Toyota RAV4 Hybrid küçük kardeşi Toyota CH-R'yi Honda CR-V Hybrid ve Subaru Forester e-Boxer gibi rakipleri karşısında destekleyecek!

Toyota'nın en yeni küresel mimarisi olan TNGA platformu kullanacak olan yeni RAV4, iki ya da dört tekerlekten çekişli olarak satılacak. 2.0 litrelik benzinli güç ünitesi ile iki elektrik motorunun mükemmel uyumu ile kombine 222 beygir güç çıkışını yakalayan RAV4, 0-100 km / s hıza sadece 8.1 saniye ulaşıyor. Bu yüksek güç RAV4 piyasaya çıktığında onun rakipleri karşısındaki en büyük kozu olacak.

Son olarak ortalama 4.5 litre / 100 km yakıt değeri ölçülen RAV4 Hybrid, 102g / km gibi mütevazi bir CO2 emisyon değeri ile rakiplerinden çok daha çevreci diyebiliriz.

Bursa'da deprem oldu! Bursa'da deprem oldu!

Bursa'da inşaatta 9'uncu kattan düşüp ölen Erkan'ın ailesinden 283 bin liralık dava Bursa'da inşaatta 9'uncu kattan düşüp ölen Erkan'ın ailesinden 283 bin liralık dava

Bursa İnegöl'de göz gözü görmüyor Bursa İnegöl'de göz gözü görmüyor

Bursa'da 'Cağ pizza' ile Erzurum ve İtalyan yemek kültürlerini harmanladı Bursa'da 'Cağ pizza' ile Erzurum ve İtalyan yemek kültürlerini harmanladı

Bursa'da 2 bin 500 yıllık Roma dönemi mezar odaları talan ediliyor Bursa'da 2 bin 500 yıllık Roma dönemi mezar odaları talan ediliyor

Bursa'da öğrenciler kale direği üretip okullara gönderiyor Bursa'da öğrenciler kale direği üretip okullara gönderiyor

Mesut Demir; <br /> Gündemimiz neden turizm değil çöpler! Mesut Demir;
Gündemimiz neden turizm değil çöpler!

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'nın lobisi yok diyenler kimdi? Aysın Komitgan;
Bursa'nın lobisi yok diyenler kimdi?

Bursa'da siste zincirleme kaza: 7 yaralı var... Bursa'da siste zincirleme kaza: 7 yaralı var...

Bursa'da narkotikçilerden uyarı: 'Benim çocuğum uyuşturucu kullanmaz' demeyin! Bursa'da narkotikçilerden uyarı: 'Benim çocuğum uyuşturucu kullanmaz' demeyin!

Bursa'da zam oranlarını ifşa etti, işinden oldu Bursa'da zam oranlarını ifşa etti, işinden oldu

Bursa'da mühendisliği bırakıp hayallerinin peşinden gitti, 2 altın madalya kazandı Bursa'da mühendisliği bırakıp hayallerinin peşinden gitti, 2 altın madalya kazandı

Bursa Uludağ'da pistlerdeki kar kalınlığı suni kar ile yükseltildi Bursa Uludağ'da pistlerdeki kar kalınlığı suni kar ile yükseltildi

İşte hacklenen hesapları kurtarma yolları! İşte hacklenen hesapları kurtarma yolları!

Bursa'da kayıp alarmı! 4 gündür haber yok... Bursa'da kayıp alarmı! 4 gündür haber yok...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık 2018 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık 2018 Cumartesi)