Tokyo'daki Ueno Parkı doğal güzellikleriyle ziyaretçileri büyülüyor

Tokyo'daki Ueno Parkı doğal güzellikleriyle ziyaretçileri büyülüyor

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki parklar arasında en çok rağbet gören Ueno Parkı, tarihi ve içinde bulundurduğu doğal güzellikleriyle şehri ziyaret edenlerin uğrak noktalarından birisi.

Japonya'nın başkenti Tokyo'daki parklar arasında en çok rağbet gören Ueno Parkı, tarihi ve içinde bulundurduğu doğal güzellikleriyle şehri ziyaret edenlerin uğrak noktalarından birisi.

Başkentin merkezinde 538 bin metrekarelik bir alanı kaplayan park, Tokyo'nun en önemli yapılarından olan Kaneji Tapınağı'na ait bahçenin 1873'te genişletilmesi üzerine inşa edilmiş.

Bugüne kadar altından çok sayıda tarihi eserin çıkmasıyla da tanınan Ueno Parkı, aynı zamanda Japon tarihinde Batı tarzındaki ilk park olma özelliğini taşıyor.

Park alanında çıkan tarihi eserler, zaman içinde parkın etrafında Tokyo Metropolitan Sanat Müzesi, Ulusal Bilim Müzesi ve Tokyo Ulusal Müzesi'nin inşa edilmesine vesile olmuş.

Batı bölgesinde büyük bir hayvanat bahçesinin bulunduğu Ueno Parkı, Japonya'nın ilk hayvanat bahçesini bünyesinde barındıran park olma niteliğine de sahip.

Japonya'nın "sakura" isimli meşhur kiraz çiçeklerinin açma mevsiminin en renkli ve coşkulu geçtiği bölgelerden birisinin de bu park olduğu belirtiliyor.

8 bin ağacı barındırıyor

Toplamda 8 bin 800 ağacı içinde barındıran Ueno Parkında geniş bir gölet, çalılık alan, bataklık arazisi ve çok sayıda kuş türü bulunuyor.

Parkta bulunan Shinobazu isimli göleti dolaşmak isteyenler, ördek şeklindeki botları saatlik kiralayıp, gölette geziye çıkabiliyor.

Ueno Parkı'nı kendine özgü kılan bir diğer çekici yanı ise parkın belirli bölgelerinde ziyaretçiler için tahsis edilmiş piknik alanları.

Genellikle gençlerin yoğunlukla rağbet gösterdiği piknik alanları, havanın yağmursuz ve güneşli olduğu vakitlerde dolup taşıyor.

Piknik için ayrılmış kare şeklindeki alanların içinde Tokyo halkı, sigara içilen özel bölgelerin dışında tütün mamulleri tüketmemek ve gürültülü müzik çalmamak koşuluyla diledikleri gibi eğlenebiliyor.

Ulaşımın çok kolay olduğu Ueno Parkı'na, Tokyo genelindeki 12 ayrı metro istasyonundan yürüyerek rahatça gidilebiliyor.

Bursa'da seyir halindeki kamyona arkadan çarptı Bursa'da seyir halindeki kamyona arkadan çarptı

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Nasıl olacak? Serkan Yetişmişoğlu;
Nasıl olacak?

Boeing'in 787 Dreamliner uçağının ''gelişigüzel'' üretildiği iddiası! Boeing'in 787 Dreamliner uçağının "gelişigüzel" üretildiği iddiası!

''Hazreti İsa olduğunu'' iddia eden öğretmene soruşturma "Hazreti İsa olduğunu" iddia eden öğretmene soruşturma

103 kovandaki arıların tamamı öldü 103 kovandaki arıların tamamı öldü

Van'da korkutan deprem! Van'da korkutan deprem!

Kayınpeder gelinini vurdu Kayınpeder gelinini vurdu

Bursa-Ankara yolunda feci kaza Bursa-Ankara yolunda feci kaza

Bursa-Ankara yolunda TIR kazası trafiği kitledi Bursa-Ankara yolunda TIR kazası trafiği kitledi

AK Parti'den YSK'ya ek dilekçe AK Parti'den YSK'ya ek dilekçe

Oto yıkamacıya silahlı saldırı Oto yıkamacıya silahlı saldırı

Genç kadın, evinde tabancayla vurularak öldürüldü Genç kadın, evinde tabancayla vurularak öldürüldü

''Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak'' "Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak"

Otelin balkonundan düşen Alman turist hayatını kaybetti Otelin balkonundan düşen Alman turist hayatını kaybetti

Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği

Türkiye, 210 büyük deprem yaşadı, 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi Türkiye, 210 büyük deprem yaşadı, 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi