TL'ye destek için kumbarasındaki dolarları bozdurdu

TL'ye destek için kumbarasındaki dolarları bozdurdu

Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Ersöz ailesinin 8 yaşındaki çocukları Güneş Ersöz, kumbarasında biriktirdiği dolarları bozdurdu.

Artuklu ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı haberlerde 'elinizdeki döviz ve altınları bozdurun' dediğini duyarak kumbarasındaki dolarları alıp babası Sadettin Ersöz'ü yaz kursu çıkışında döviz bürosuna götürdü. Düğünlerde havaya saçılan dolarları biriktiren 8 yaşındaki Güneş Ersöz, Türkiye güçlensin diye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı ile dolarını bozdurduğunu söyledi. Güneş Ersöz, kumbarasında 23 dolar biriktirdiğini belirterek, "Türkiye'nin güçlenmesi için dolarları bozduruyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haberlerde elinizdeki dövizleri bozdurun sözlerini duydum. Babama söyledim. Bugün de kursumdan sonra gelip dolarları bozdurdum. Paramı Türk Lirası olarak biriktirmeye devam edeceğim" dedi. 

"GURURLUYUM" 
Baba Sadettin Ersöz kızıyla gurur duyduğunu belirterek, "Haberleri izlerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısını dinledik. Kızım kumbarasında dolar olduğunu söyledi. Bende ülkem için bozdurmak istiyorum dedi ve bugün ülkemizin geleceği için bozdurduk. Gururluyum" diye konuştu. 

Baba kız dövizleri bozdurmasının ardından el ele döviz bürosundan ayrılırken, döviz bürosu yetkilileri günlerdir döviz bozduran vatandaş sayısında ciddi bir artış olduğunu belirterek, "Türk parası yetiştiremiyoruz. Tansiyon bayağı düştü" ifadelerini kullandı. 

Bursa'da kalaşnikoflu cinayette keşif kararı Bursa'da kalaşnikoflu cinayette keşif kararı

Bursa'da milyar dolarlık projeye Dubaili yatırımcı ilgisi Bursa'da milyar dolarlık projeye Dubaili yatırımcı ilgisi

Bursa'da önce böyle vurdular, sonra arabaya alıp hastaneye götürdüler Bursa'da önce böyle vurdular, sonra arabaya alıp hastaneye götürdüler

Afrin şehidinin vasiyetini Bursa'daki babası gerçekleştirdi Afrin şehidinin vasiyetini Bursa'daki babası gerçekleştirdi

Bursa'da yolcu otobüsüyle kafa kafaya çarpıştı Bursa'da yolcu otobüsüyle kafa kafaya çarpıştı

Sünnette sterilizasyon ve çocuk psikolojisine dikkat! Sünnette sterilizasyon ve çocuk psikolojisine dikkat!

Bursa'da topraksız tarımla 10 ay boyunca çilek üretiyor Bursa'da topraksız tarımla 10 ay boyunca çilek üretiyor

Bursa'da sokak arasında devrilen kamyonet kamerada Bursa'da sokak arasında devrilen kamyonet kamerada

Bursa'nın kayıp çinileri Londra'da ortaya çıktı: ''588 yıllık çinilerimizi geri verin'' Bursa'nın kayıp çinileri Londra'da ortaya çıktı: "588 yıllık çinilerimizi geri verin"

Bursa'da 3 genç mahsur kaldıkları asansörde yarım saat kurtarılmayı bekledi Bursa'da 3 genç mahsur kaldıkları asansörde yarım saat kurtarılmayı bekledi

Bursa'da iki bacağını kaybetti, azmini kaybetmedi Bursa'da iki bacağını kaybetti, azmini kaybetmedi