TİKA'dan Gazzeli engellilere destek

TİKA'dan Gazzeli engellilere destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Gazzeli 20 engellinin evini yeniledi.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazze'de Filistin İskan ve Kamu İşleri Bakanlığı ile Es Selame Derneğiiş birliğinde, Gazzeli 20 engellinin evlerinin bakım, onarım ve yenileme projesi gerçekleştirildi. Evlerin engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde daha yaşanır bir hale getirilmesi sağlandı.

Bugüne kadar biri Batı Şeria'nın Tubas şehrinde, diğeri Gazze'de olmak üzere Filistin'de iki hastane inşa eden TİKA, Gazze'de İslam Üniversitesine kurduğu fizyoterapi laboratuvarı ile binlerce engelliye umut olmuştu.

TİKA, 2016 yılında Yeryüzü Doktorları ve Es Selame Derneğine; yaşlı, hasta, engelli ve maddi durumu yetersiz olan ve hastanelerde tedavi görme imkanı bulamayan insanlara da evde sağlık hizmeti kapsamında on binlerce ilaç ve tıbbi malzemenin yanında 2 adet araç temin etmişti.

Bunun yanı sıra Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı bir kampanyada toplanan yardımla TİKA, Gazzeli 320 evsiz ailenin ev sahibi olmasını sağlamıştı. Proje kapsamında 20 bloktan oluşan ve her blokta 16 daire bulunan toplam 320 dairede, yaklaşık 2 bin 250 kişi yaşıyor.

TİKA, Filistin'de faaliyetlerine başladığı 2005 yılından beri sağlık, eğitim, tarım, kalkınma ve barınma gibi alanlarda yaklaşık 600 civarında proje gerçekleştirdi. Bu projelerin yanı sıra Başkanlık, saldırılar sonucu yaralanan onlarca hastanın da Türkiye'de tedavisini yaptırarak Filistin halkının yanında yer aldı.

Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu! Bursa'da 'Uyuşturucu kullanma' diye uyaran ağabeyini vurdu!

Bakan Albayrak: Pozitif bir haftayı bitirdik! Bakan Albayrak: Pozitif bir haftayı bitirdik!

Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti! Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti!

Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı

Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı

Sabah ezanı saatleri değişti Sabah ezanı saatleri değişti

Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar

70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!
70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!

Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet

Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı

Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER)

Milli Piyango biletlerinde yeni dönem Milli Piyango biletlerinde yeni dönem