Tesla'dan kablosuz şarj cihazı

Tesla'dan kablosuz şarj cihazı

Elektrikli otomobil denilince ilk akla gelen üretici olan Tesla oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor. Elon Musk, 72 milyar dolar değerindeki şirketi borsadan çıkarmayı planlarken, kısa bir süre sonra kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Şirketin ekonomik geleceği hakkında hissedarlar ile tartışmalar devam ederken, Tesla kısıtlı sayıdaki teknolojik aksesuarlarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Tesla Qi kablosuz şarj cihazı şirketin internet sitesinde boy gösterdi.

Tesla Qi kablosuz şarj cihazı tanıtıldı!

Ancak, şaşırtıcı bir şekilde kablosuz şarj cihazı kısa bir süre sonra internet sitesinden kaldırıldı. 65 dolar fiyat etiketine sahip olan bu kablosuz şarj cihazı, 6000 mAh'lık bataryası sayesinde bir power bank olarak kullanılabiliyor.

USB-C çıkışı bulunan şarj cihaz, USB-A ( standart USB ) girişi sayesinde farklı cihazlar ile kullanılabilirken, içerisindeki bataryanın şarj edilmesi sağlanabiliyor.

Beyaz ve silah olmak üzere iki farklı renk sunuluyor. Ayrıca, Qi'ın teknik anlamda Kablosuz Güç Konsorsiyumu tarafından 4 cm'ye kadar mesafelerde endüktif şarj için geliştirilen açık bir arabirim standardı olarak tanımlandığını belirmek isteriz.

Ürün Tesla'nın sitesinden kaldırıldığı için cevaplanmayı bekleyen iki soru var. Siteye tekrar eklenecek mi? Ürünün fiyatı rakiplerine göre nasıl? Bunları ilerleyen günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı  Bursa'da Kalaşnikoflu cinayette keşif yapıldı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan EYT açıklaması

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Dağ yöresine 12 tane eko turizm tesisi daha geliyor"

MHP Bursa'dan Dündar'a destek! MHP Bursa'dan Dündar'a destek!

Ahmet Kural'a takipsizlik kararı! Ahmet Kural'a takipsizlik kararı!

Bekâretini 14 milyon liraya sattı! Bekâretini 14 milyon liraya sattı!

Bursa'da köpek ile kuzunun görüntüsü görenleri şaşırtıyor Bursa'da köpek ile kuzunun görüntüsü görenleri şaşırtıyor

Bursa'daki saat kulesinin şalteri yanmış Bursa'daki saat kulesinin şalteri yanmış

Bursa'da bekçi adayları yemin etti Bursa'da bekçi adayları yemin etti

Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı

Bursa Uludağ'ı hiç böyle görmediniz Bursa Uludağ'ı hiç böyle görmediniz

Bursa'da gözaltındaki DEAŞ'lı 2 kadın terörist adliyede Bursa'da gözaltındaki DEAŞ'lı 2 kadın terörist adliyede

Bursa'da Burak'ın ölümünde sanık polisler hakim karşısında Bursa'da Burak'ın ölümünde sanık polisler hakim karşısında