Tesla'dan kablosuz şarj cihazı

Tesla'dan kablosuz şarj cihazı

Elektrikli otomobil denilince ilk akla gelen üretici olan Tesla oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor. Elon Musk, 72 milyar dolar değerindeki şirketi borsadan çıkarmayı planlarken, kısa bir süre sonra kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Şirketin ekonomik geleceği hakkında hissedarlar ile tartışmalar devam ederken, Tesla kısıtlı sayıdaki teknolojik aksesuarlarına bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Tesla Qi kablosuz şarj cihazı şirketin internet sitesinde boy gösterdi.

Tesla Qi kablosuz şarj cihazı tanıtıldı!

Ancak, şaşırtıcı bir şekilde kablosuz şarj cihazı kısa bir süre sonra internet sitesinden kaldırıldı. 65 dolar fiyat etiketine sahip olan bu kablosuz şarj cihazı, 6000 mAh'lık bataryası sayesinde bir power bank olarak kullanılabiliyor.

USB-C çıkışı bulunan şarj cihaz, USB-A ( standart USB ) girişi sayesinde farklı cihazlar ile kullanılabilirken, içerisindeki bataryanın şarj edilmesi sağlanabiliyor.

Beyaz ve silah olmak üzere iki farklı renk sunuluyor. Ayrıca, Qi'ın teknik anlamda Kablosuz Güç Konsorsiyumu tarafından 4 cm'ye kadar mesafelerde endüktif şarj için geliştirilen açık bir arabirim standardı olarak tanımlandığını belirmek isteriz.

Ürün Tesla'nın sitesinden kaldırıldığı için cevaplanmayı bekleyen iki soru var. Siteye tekrar eklenecek mi? Ürünün fiyatı rakiplerine göre nasıl? Bunları ilerleyen günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

Muavin şoför, yolcular rezil oldu (ÖZEL HABER) Muavin şoför, yolcular rezil oldu (ÖZEL HABER)

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Bursa'da kiralara zam yapması isyan ettirdi Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Bursa'da kiralara zam yapması isyan ettirdi

Bursa'da feci kaza! Facianın eşiğinden dönüldü Bursa'da feci kaza! Facianın eşiğinden dönüldü

Bursa'da EYT izdihamı! Bursa'da EYT izdihamı!

Denizli'de eğitim uçağı düştü Denizli'de eğitim uçağı düştü

Bursa'da 81 yaşındaki görme engelli, tuhafiye ürünleri satıyor Bursa'da 81 yaşındaki görme engelli, tuhafiye ürünleri satıyor

Kız arkadaşına tecavüz edip çıplak fotoğraflarını... Kız arkadaşına tecavüz edip çıplak fotoğraflarını...

Bursa'da doğumundan 11 yıl öncesine ait evlilik kaydı çıktı Bursa'da doğumundan 11 yıl öncesine ait evlilik kaydı çıktı

Hamburger yiyen hamile kadının hayatı kabusa döndü Hamburger yiyen hamile kadının hayatı kabusa döndü

Yunan taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı yaktı Yunan taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı yaktı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı