TEM Otoyolu'nda 'yabani köpek' operasyonu

TEM Otoyolu'nda 'yabani köpek' operasyonu

TEM Otoyolu'nda dolaşan yabani bir köpek, sürücüleri ve itfaiye ekiplerini seferber etti. Önce bir sürücünün elini ısıran yabani köpek, ardından bir minibüsün motor kısmına girdi. Yabani köpek, itfaiyenin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Köpeğin ısırması sonucu elinden yaralanan sürücünün de kurtarma çalışmalarına katıldığı görüldü.

Olay, TEM Otoyolu Okmeydanı bağlantı yolunda meydana geldi. Öğle saatlerinde seyir halinde olan bir minibüs sürücüsü, yol üzerinde köpek olduğunu düşündüğü bir hayvanı görerek durdu. Araçların çarpmaması için hayvanı almak isteyen sürücü ilk teşebbüsünde başarılı olamadı. Bunu gören bir başka otomobil sürücüsü ise durarak yardımcı olmak için aracından indi. İki sürücü hayvanı sakinleştirmek için bir süre uğraştı. Ancak korkan hayvan bu çalışmalar esnasında sürücülerden birinin elini ısırarak minibüsün motoruna girdi. Bunu gören sürücüler durumu itfaiyeye bildirerek yardım istedi. 

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri minibüsün motoruna sıkışan hayvanı kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye tarafından yapılan çalışmalara hayvanın elini ısırdığı sürücü de destek verdi. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından motor kısmına giren hayvan çıkartıldı. Motor kısmından çıkarılan hayvanın yabani bir köpek olduğu anlaşıldı. Yaralı olduğu görülen yabani köpek, tedavisi yapılmak üzere veterinere götürüldü. 

Tilki tarafından ısırılan sürücü, ''Ben yoldan geçiyordum, trafik yoğunlaştı. Yolda köpeği görünce durdum. Isırıyor dediler ancak ben yakalayabileceğimi düşündüm ancak elimi ısırdı. Şimdi çıkarmalarını bekliyorum ardından hastaneye gideceğim'' ifadelerini kullandı. 

KURTARMA ÇALIŞMASI SIRASINDA TRAFİK DURDU

İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında TEM Otoyolu Okmeydanı bağlantı yolu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından trafik akışı normale döndü. 
 

YARALI KÖPEK AMELİYAT EDİLECEK

Şişli İtfaiye Amirliğine bağlı ekipler tarafından kurtarılan yaralı tilki muhafaza altına alınarak veteriner hekime teslim edildi. Burada muayenesi yapılan tilkinin ameliyat edileceği ardından doğaya salınacağı belirtildi. 

Yerli İHA Bayraktar test edildi Yerli İHA Bayraktar test edildi

Havada panik... İniş sırasında alev aldı Havada panik... İniş sırasında alev aldı

Hurda deposu alev alev yandı Hurda deposu alev alev yandı

''Çamaşır suyu bile içmiş. Artık ölmek istiyorum yeter diye'' "Çamaşır suyu bile içmiş. Artık ölmek istiyorum yeter diye"

Sabah satın almıştı... Alev topuna döndü Sabah satın almıştı... Alev topuna döndü

Lisede vahşet: Kız arkadaşını vurdu Lisede vahşet: Kız arkadaşını vurdu

Ticaret Bakanı Pekcan açıkladı: Marketlerde yöresel ürünler için... Ticaret Bakanı Pekcan açıkladı: Marketlerde yöresel ürünler için...

Korkunç kaza! 3 ölü, 3 yaralı... Korkunç kaza! 3 ölü, 3 yaralı...

Torunu o halde gördü! Dehşet olay Torunu o halde gördü! Dehşet olay

BMW'den 'Türkçe yasağı' iddialara açıklama geldi BMW'den 'Türkçe yasağı' iddialara açıklama geldi

İki dev köprü birbirine bağlandı İki dev köprü birbirine bağlandı

Bursa'da komşu aileler park yüzünden kavga etti Bursa'da komşu aileler park yüzünden kavga etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da insanlık dışı olay Bursa'da insanlık dışı olay