Tek isteği torununun gözünün kurtarılması

Tek isteği torununun gözünün kurtarılması

Şanlıurfa'da yaşayan Emine Muşluoğlu, oğlu Samet'in cezaevine girmesi, gelininin de Muhammed Samet henüz 4 aylıkken evi terk etmesi üzerine torununun bakımını üstlendi.

Şanlıurfa'da yaşayan Emine Muşluoğlu, kist nedeniyle sol gözü adeta yuvasından çıkan 4 yaşındaki torununun sağlığına kavuşması için mücadele ediyor.

Yaklaşık 10 yıl önce eşinden boşanan 55 yaşındaki Muşluoğlu, oğlu, gelini ve torunu Muhammed Samet Özbebek ile birlikte merkez Haliliye ilçesinin Atatürk Mahallesi'nde babasından kalan gecekonduda yaşamaya başladı.

Muşluoğlu, oğlu Samet'in karıştığı bir olay nedeniyle cezaevine girmesi, gelininin de Muhammed Samet henüz 4 aylıkken evi terk etmesi üzerine torununun bakımını üstlendi.

Babasından kalan yetim maaşı ile geçinmeye çalışan Muşluoğlu, kist nedeniyle sol gözünü kaybetme tehlikesi yaşayan torununun sağlığına kavuşması için yardım bekliyor.

Muşluoğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 yıl önce torunu Samed'in sol gözünün arkasında oluşan kitlenin zamanla büyüdüğünü söyledi.

Sol gözü adeta yuvasından çıkan Muhammed Samet'in büyük acılar çektiğini belirten Muşluoğlu, torununun tedavisi için İstanbul, Gaziantep ve Adana'daki birçok hastaneye başvurduğunu ancak sonuç alamadığını anlattı.

Torununun gözüne biyopsi yapıldığını dile getiren Muşluoğlu, "Oğlum cezaevine girince gelinim çocuğunu bırakıp gitti. Torunuma yaklaşık 3 yıldır ben bakıyorum. Bir yaşındayken gözü şişmeye başladı. Doktorlar 'gözünün arkasında kitle oluştuğunu, bu nedenle gözünü kaybetmek üzere olduğunu' söylediler. Çok acı çekiyor. Onun bir an önce iyileşmesini istiyorum." diye konuştu.

"Bize ulaşacak yardım eline bekliyoruz"

Babasından kalan maaşla geçimini sağladığını ve torununun tedavisi nedeniyle maddi ve manevi yönden büyük sıkıntı yaşadığını ifade eden Muşluoğlu, şöyle devam etti:

"İki ay önce gittiğimiz Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde torunumun hastalığına 'Langerhans hücreli histiositoz' teşhisi konuldu. Sonra bir parça alındı, onu inceleyecekler. Bekliyoruz ama ne yapacağımı şaşırdım. Bu hastalığın çok nadir görüldüğü söylendi. Bin kişiden birinde görülüyormuş. Tedavisi mümkünse, torunum bir an önce sağlığına kavuşsun istiyorum. Gözündeki kitle her geçen gün büyüyor, gözü dışarı çıkmak üzere. Ağrıları nedeniyle çok ağlıyor ve asabi oldu. Zaman zaman kardeşlerim yardım ediyor ama o da yol masraflarımıza yetmiyor. Bize ulaşacak yardım eline bekliyoruz."

Sağlık: "Hastaya daha geniş ve derin bir biyopsi yapılmalı"

Harran Üniversitesi (HRÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Sağlık da küçük çocuğa "Langerhans hücreli histiositoz" teşhisi konulduğunu söyledi.

Muhammed Samet'in sol gözünde ileri derecede tümör teşhis edildiğini belirten Sağlık, şöyle devam etti:

"Hastanın mevcut raporlarını inceledik. Raporlarından gördüğümüz kadarıyla birçok defa biyopsi yapılmış ve kemoterapi görmüş. Ancak kemoterapiden yanıt alınamamış, aksine hastanın şikayetleri artmış. Hastaya daha geniş ve derin bir biyopsi yapılmalı. Bunun ardından tanı ortaya çıkabilir. Bu çocukluk tümörleri zor bir hastalık. Yapılacak biyopsinin ardından tümörün hangi çeşit olduğu ortaya çıkacak. Bununla birlikte ne yapılması gerektiğine karar verilecek."

Aç bırakıp öldürdükten sonra çukura atıp yaktılar! Aç bırakıp öldürdükten sonra çukura atıp yaktılar!

Bursa Keles bebeklerine destek! Bursa Keles bebeklerine destek!

Karatay: 'Bol bol yiyin diyemem çünkü...' Karatay: 'Bol bol yiyin diyemem çünkü...'

Bursa Görükle'deki hasarlı apartman yıkılıyor Bursa Görükle'deki hasarlı apartman yıkılıyor

Suudi Arabistan'dan açıklama: ''Bir kişi Kaşıkçı için İstanbul'a gitti'' Suudi Arabistan'dan açıklama: "Bir kişi Kaşıkçı için İstanbul'a gitti"

Cemal Kaşıkçı'nın son görüntüleri ortaya çıktı Cemal Kaşıkçı'nın son görüntüleri ortaya çıktı

Güney Marmara'nın en büyük canlı hayvan pazarı Bursa'da açıldı Güney Marmara'nın en büyük canlı hayvan pazarı Bursa'da açıldı

Bursa'da tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık kamerada Bursa'da tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık kamerada

Ara Güler son yolculuğuna uğurlanıyor Ara Güler son yolculuğuna uğurlanıyor

Bursa İznik'te bulunan mozaikli lahit, 'Kraliçe Nikaia' heyecanı yarattı Bursa İznik'te bulunan mozaikli lahit, 'Kraliçe Nikaia' heyecanı yarattı

Türkiye'yi ağlatan Bursalı yaşlı kadına ziyaret Türkiye'yi ağlatan Bursalı yaşlı kadına ziyaret

Bursa Şehir Hastanesi'ne raylı ulaşım hattı! Bursa Şehir Hastanesi'ne raylı ulaşım hattı!

Bursa'da kestanede üretimi düşüren 'Gal Arısı'na karşı biyolojik mücadele	Bursa'da kestanede üretimi düşüren 'Gal Arısı'na karşı biyolojik mücadele

Bursa Orhaneli Belediye Başkanı Tatlıoğlu'ndan kültür turizmi vurgusu Bursa Orhaneli Belediye Başkanı Tatlıoğlu'ndan kültür turizmi vurgusu

Ayı mantarı köylünün gelir kapısı oldu Ayı mantarı köylünün gelir kapısı oldu

Milyonlarca memurun fazla mesai ücreti yeni yılda artıyor Milyonlarca memurun fazla mesai ücreti yeni yılda artıyor

Türkiye'nin tek bıçak müzesini, Bursa'da ilk yıl 31 bin 640 gezdi Türkiye'nin tek bıçak müzesini, Bursa'da ilk yıl 31 bin 640 gezdi

Bursa'da 12 yaşındaki çocuğu köpeğin ısırmasında yeni gelişme Bursa'da 12 yaşındaki çocuğu köpeğin ısırmasında yeni gelişme