Tek isteği torununun gözünün kurtarılması

Tek isteği torununun gözünün kurtarılması

Şanlıurfa'da yaşayan Emine Muşluoğlu, oğlu Samet'in cezaevine girmesi, gelininin de Muhammed Samet henüz 4 aylıkken evi terk etmesi üzerine torununun bakımını üstlendi.

Şanlıurfa'da yaşayan Emine Muşluoğlu, kist nedeniyle sol gözü adeta yuvasından çıkan 4 yaşındaki torununun sağlığına kavuşması için mücadele ediyor.

Yaklaşık 10 yıl önce eşinden boşanan 55 yaşındaki Muşluoğlu, oğlu, gelini ve torunu Muhammed Samet Özbebek ile birlikte merkez Haliliye ilçesinin Atatürk Mahallesi'nde babasından kalan gecekonduda yaşamaya başladı.

Muşluoğlu, oğlu Samet'in karıştığı bir olay nedeniyle cezaevine girmesi, gelininin de Muhammed Samet henüz 4 aylıkken evi terk etmesi üzerine torununun bakımını üstlendi.

Babasından kalan yetim maaşı ile geçinmeye çalışan Muşluoğlu, kist nedeniyle sol gözünü kaybetme tehlikesi yaşayan torununun sağlığına kavuşması için yardım bekliyor.

Muşluoğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 yıl önce torunu Samed'in sol gözünün arkasında oluşan kitlenin zamanla büyüdüğünü söyledi.

Sol gözü adeta yuvasından çıkan Muhammed Samet'in büyük acılar çektiğini belirten Muşluoğlu, torununun tedavisi için İstanbul, Gaziantep ve Adana'daki birçok hastaneye başvurduğunu ancak sonuç alamadığını anlattı.

Torununun gözüne biyopsi yapıldığını dile getiren Muşluoğlu, "Oğlum cezaevine girince gelinim çocuğunu bırakıp gitti. Torunuma yaklaşık 3 yıldır ben bakıyorum. Bir yaşındayken gözü şişmeye başladı. Doktorlar 'gözünün arkasında kitle oluştuğunu, bu nedenle gözünü kaybetmek üzere olduğunu' söylediler. Çok acı çekiyor. Onun bir an önce iyileşmesini istiyorum." diye konuştu.

"Bize ulaşacak yardım eline bekliyoruz"

Babasından kalan maaşla geçimini sağladığını ve torununun tedavisi nedeniyle maddi ve manevi yönden büyük sıkıntı yaşadığını ifade eden Muşluoğlu, şöyle devam etti:

"İki ay önce gittiğimiz Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde torunumun hastalığına 'Langerhans hücreli histiositoz' teşhisi konuldu. Sonra bir parça alındı, onu inceleyecekler. Bekliyoruz ama ne yapacağımı şaşırdım. Bu hastalığın çok nadir görüldüğü söylendi. Bin kişiden birinde görülüyormuş. Tedavisi mümkünse, torunum bir an önce sağlığına kavuşsun istiyorum. Gözündeki kitle her geçen gün büyüyor, gözü dışarı çıkmak üzere. Ağrıları nedeniyle çok ağlıyor ve asabi oldu. Zaman zaman kardeşlerim yardım ediyor ama o da yol masraflarımıza yetmiyor. Bize ulaşacak yardım eline bekliyoruz."

Sağlık: "Hastaya daha geniş ve derin bir biyopsi yapılmalı"

Harran Üniversitesi (HRÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Sağlık da küçük çocuğa "Langerhans hücreli histiositoz" teşhisi konulduğunu söyledi.

Muhammed Samet'in sol gözünde ileri derecede tümör teşhis edildiğini belirten Sağlık, şöyle devam etti:

"Hastanın mevcut raporlarını inceledik. Raporlarından gördüğümüz kadarıyla birçok defa biyopsi yapılmış ve kemoterapi görmüş. Ancak kemoterapiden yanıt alınamamış, aksine hastanın şikayetleri artmış. Hastaya daha geniş ve derin bir biyopsi yapılmalı. Bunun ardından tanı ortaya çıkabilir. Bu çocukluk tümörleri zor bir hastalık. Yapılacak biyopsinin ardından tümörün hangi çeşit olduğu ortaya çıkacak. Bununla birlikte ne yapılması gerektiğine karar verilecek."

Yasin Öztekin, Bursaspor'la anlaştı Yasin Öztekin, Bursaspor'la anlaştı

Dakikalarca acı içinde kıvrandı! Böyle kurtarıldı Dakikalarca acı içinde kıvrandı! Böyle kurtarıldı

Lahitin içindeki sıvı lağım suyu çıktı Lahitin içindeki sıvı lağım suyu çıktı

O anları gözyaşlarıyla izlediler O anları gözyaşlarıyla izlediler

Spor kulübünde cinsel istismar iddiası: Antrenör tutuklandı Spor kulübünde cinsel istismar iddiası: Antrenör tutuklandı

Zincirleme kazayı saniye saniye kaydetti Zincirleme kazayı saniye saniye kaydetti

Sahile vurdu... Ekipler harekete geçti Sahile vurdu... Ekipler harekete geçti

Almanya'dan Türkiye hamlesi! Almanya'dan Türkiye hamlesi!

Uçakta korku dolu anlar! Yolcular tahliye edildi Uçakta korku dolu anlar! Yolcular tahliye edildi

Katliamda ölen anne ve babası için gözyaşı döktü Katliamda ölen anne ve babası için gözyaşı döktü

Bursa'nın ilk su oyunları parkı açıldı Bursa'nın ilk su oyunları parkı açıldı

Otel ve restoranlara operasyon: 15 gözaltı Otel ve restoranlara operasyon: 15 gözaltı

Şehit edilmişti: Dikkat çeken detay Şehit edilmişti: Dikkat çeken detay

Otel odasında ölü bulundu Otel odasında ölü bulundu

Bursa'da otobüs alev alev yandı Bursa'da otobüs alev alev yandı

Şüpheli ölümde soruşturma başlatıldı! Şüpheli ölümde soruşturma başlatıldı!

4 yaşındaki Muhammed feci şekilde can verdi 4 yaşındaki Muhammed feci şekilde can verdi

Lüks cipiyle gelip saksı çaldı! Lüks cipiyle gelip saksı çaldı!