Tebrik kartı gönderme oranı iki kat arttı

Tebrik kartı gönderme oranı iki kat arttı

Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Demirörs, yeni yılla birlikte yılbaşı tebrik kartı gönderme oranının geçen yıla göre iki kat artışın olduğunu belirterek, "Bu senede bizim aynı şekilde yılbaşı nedeniyle 5-6 bin civarında bir kart kabulümüz oldu. Daha önceden bin 500-2 bin civarında bir kart kabulümüz oluyordu" dedi.

Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü özellikle çocukların mektup ve tebrik kartı gönderme alışkanlığının yeniden kazandırılmasına yönelik yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz yıl 1500-2 bin civarında yılbaşı tebrik kartı gönderilirken, bu yıl 5-6 bin civarında tebrik kartı gönderildiği bildirildi.

2018 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Demirörs,178 yıllık köklü bir kuruluş olan PTT'nin 2018 yılı içerisinde çok başarılı ve güçlü çalışmalara imza attığı kaydetti. Başmüdür Demirörs, "Posta, kargo, lojistik alanında yıllardır hizmet veren PTT'miz e-ticaret alanında da atılımlara başlamış olup, Antalya'da uluslar arası düzenlenen E-Ticaret Çalıştayında gayet başarılı çıkmış ve bunun yansımalarını da tüm ülke olarak şuan yaşamaktayız. Afyonkarahisar PTT başmüdürlüğü olarak biz de aynı dönemlerde; Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer Dinar ile Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası birlikte gayet güzel çalışmalara imza attık. İnşallah Afyonumuzda e-ticaret olayını gündeme aldık ve başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz" dedi.

"Tebrik kartı yazma iki kat arttı"

Normal posta anlamında yeni yıldan kaynaklanan ve diğer milli ve dini bayramlarda da güzel kampanyalar düzenlediklerini belirten Demirörs, tebrik kartı yazma alışkanlığının iki kat arttığını söyledi. Demirörs, "Tebrik kartının, mektup yazma alışkanlığının çocuklarımızdan başlayarak tekrar canlandırılması adına çalışmalarımız oldu. Zafer Haftası'nda pul sergisi düzenledik. Bunları artık unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi gün yüzene çıkarmak adına ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. Bu senede bizim aynı şekilde yılbaşı nedeniyle 5-6 bin civarında bir kart kabulümüz oldu. Daha önceden bin 500-2 bin civarında bir kart kabulümüz oluyordu ama bu sene yapmış olduğumuz çalışmaların semerelerini almaya başladık inşallah. İki katının biraz daha üzerine çıktı seneye inşallah daha fazla bu kartlarımız göndereceğiz. Biz genelde çocuklarımızı bu kampanyaya dahil ederek, alışkanlık kazandırma aşamasındayız" diye konuştu.

"Okumaya yeni başlamış öğrenciler mektup yazıyor"

Okuma ve yazmaya yeni başlamış öğrenciler üzerinde ciddi çalışmalar olduğunu ifade eden Demirörs şu ifadelere yer verdi:

"Onlarında bu güzel yansımaları bize son derece mutluluk veriyor. Onların bir postaneye gelip de kartları teslim ederken heyecanları bizleri gayet mutlu ediyor.
Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü olarak da kişisel pul çalışmalarımız devam ediyor. Afyonkarahisar ekonomisine katkıda bulunmak için bu sene özellikle termal otellerimiz üzerinde çalışmak istiyoruz. İnşallah onları da önümüzdeki dönemde kişisel pul anlamında doyuracağız. 2018 yılında 6 tane daha şube ilavemiz oldu. Toplam işyeri sayımız 101'e çıktı, 6 tane PTT Matik ilevemiz oldu, PTT Matik sayımız 45'e çıktı. şuanda halen daha hazır ve devreye alınmayı bekleyen 3 tane daha PTT Matiğimiz var."

Elazığ 3.2 ile sallandı Elazığ 3.2 ile sallandı

Tartıştığı yaşıtlarına döner bıçağı ile saldırdı Tartıştığı yaşıtlarına döner bıçağı ile saldırdı

Polis şüphelinin aracına camdan atladı; nefes kesen operasyon kamerada Polis şüphelinin aracına camdan atladı; nefes kesen operasyon kamerada

Yargıtay, 'Emrah Serbes' kararını 23 Mayıs'ta verecek Yargıtay, 'Emrah Serbes' kararını 23 Mayıs'ta verecek

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan önemli açıklama: Doğru olmayan içerikler dolaşıyor Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan önemli açıklama: Doğru olmayan içerikler dolaşıyor

3 kuyumcudan 1 milyon liralık soygun yapan çete çökertildi 3 kuyumcudan 1 milyon liralık soygun yapan çete çökertildi

Suriyeli 2 aile arasında döner bıçaklı kavga Suriyeli 2 aile arasında döner bıçaklı kavga

Bera Holding dev arazisini satışa çıkardı Bera Holding dev arazisini satışa çıkardı

Tacizciyi terlikle döven kadın konuştu! Tacizciyi terlikle döven kadın konuştu!

Traktör ile ağaç arasında can verdi Traktör ile ağaç arasında can verdi

Sultanahmet Camii'nde tartışma yaratan restorasyon Sultanahmet Camii'nde tartışma yaratan restorasyon

Bekçiyi rehin aldı, polis operasyona başlayınca intihar etti Bekçiyi rehin aldı, polis operasyona başlayınca intihar etti

Meyve suyu ölüm riskini artırıyor! Meyve suyu ölüm riskini artırıyor!

Bursa'da 4 yaşındaki Yasin otobüsün altında böyle kaldı Bursa'da 4 yaşındaki Yasin otobüsün altında böyle kaldı

Yargıtay cezayı az buldu Bursa'da tacizci müdürün cezası 3 yıl arttı Yargıtay cezayı az buldu Bursa'da tacizci müdürün cezası 3 yıl arttı