TBMM'ye şikayet etti: Bir torba kömürüm nerede?

TBMM'ye şikayet etti: Bir torba kömürüm nerede?

Manisa Salihli'den U.Y., hane başına 30 torba olarak dağıtılan kömürün kendisine 29 torba olarak verildiğini belirterek TBMM'ye şikayette bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dilekçe Komisyonu'na yazan U.Y., hane başına 30 torba olarak dağıtılan kömürün kendisine 29 torba verildiğini iddia ederek, kömür yardımlarının beş yıl geriye dönük olarak titizlikle incelenmesini talep etti.

Dilekçeyi işleme alan komisyon, konuyu Manisa Valiliği'ne sordu. Valilikten Meclis'e gönderilen yanıtta özetle şunlar kaydedildi:

KİŞİ BAŞI 750 KİLOGRAM

"Salihli Kaymakamlığı'nın 27 Aralık 2017 tarihli yazısı ile U.Y.'nin yardım talepleri Salihli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışına Vakfı mütevelli heyetince değerlendirilmiştir. Mütevelli heyetince alınan kararlar doğrultusunda U.Y.'ye yardımlar yapılmıştır. Salihli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'ndaki dosyalarda yapılan araştırmada, U.Y. adına 2009 yılında dosya açıldığı tespit edilmiştir. Muhtaç ailelere kömür yardımlarının kilogram bazında yapıldığı, 2016 yılında 5 bin 400 aileye 4 bin 50 ton kömür yardımı (kişi başı 750 kilogram) verildiği, yardımın başladığı 2003 yılından itibaren kömürün eksik olduğuna ilişkin (torba kilogram olarak) bugüne kadar kaymakamlığa herhangi bir şikâyet ve müracaatın olmadığı görülmüştür.

"U.Y.'nin eksik verilen kömür torbası konusunda daha önce kaymakamlığa yaptığı herhangi bir müracaatı bulunmamaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı hane karar takip formuna göre U.Y.'ye yapılan toplam yardım tutarının 4 bin 625 TL olduğu belirtilmiştir."

Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar

Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu

Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu

Antalya'yı hortum vurdu Antalya'yı hortum vurdu

Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı! Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı!

15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü 15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız

Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu

Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı