Tatilcilerin yamaç paraşütü ile imtihanı

Tatilcilerin yamaç paraşütü ile imtihanı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ilk defa yamaç paraşütüyle atlayan tatilcilerin gökyüzünde yaşadığı adrenalin ve korku dolu anlar, gülümsetti.

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki dünyaca ünlü Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. 

Babadağ'dan tandem (ikili) uçuş yapan turistler, Ölüdeniz manzarasının yanı sıra pilotların yaptığı akrobasi hareketle adrenalin ve korku dolu anlar yaşıyor. Tatilcilerin gökyüzünde bağırmaları ve yalvarmaları, paraşüt pilotları tarafından aksiyon kamera ile görüntülendi. 

Aşağı bakamayan, paraşütün kemerlerine sımsıkı tutunan tatilci, "Ağabey yeter. Abiiii. Abi öldüm, bayıldım diye bağıran tatilcinin Korkusu bir türlü geçmedi. Pilotun spiral (hızlı dönüş) hareketi sırasında ise tatilci bağırırken kendinden geçti. 

Paraşüt pilotu Hasan Kaval, "Bu sene sezon çok daha iyi geçiyor. Babadağ'da teleferik çalışması var ve herkes onun açılışının bitmesini bekliyor. Turist sayısı çok fazla arttı. Herkesin uçuş yapmaya merakı var ve herkes bu adrenalini tatmak istiyor" dedi. 

Yamaç paraşütü yapan herkesin adrenalin yaşamak istediğini ifade eden paraşüt pilotu Kaval "Adrenalini herkes istiyor. Bizde onlara akrobasi hareketi yapıyoruz. Akrobasi hareketi yaptığımız zaman uçuş yapanlarda bir yerden düşüyormuş gibi boşluk hissi oluşuyor. Bu hareketler hiçbir zaman tehlikeli değildir. Tandem yamaç paraşütü en güvenli sporlardan bir tanesidir. Çünkü yolcu uçuruyoruz ve hiçbir zaman riskli hareketlere girmiyoruz. Ölüdeniz'de bunun için çok uygun bir yer" diye konuştu. 

Gökyüzünde yamaç paraşütü yapıldığı anda kimi vatandaşlar oldukça sakin olurken kimi vatandaşların da çığlık çığlığa kaldığını belirten Kaval "İnsanlar adrenali çok seviyor. Özellikle bunu istiyorlar. İnsanlar akrobasi için uçmak istiyor. Bu hissi daha önce yaşamamış insanlar gözlerini dünyaya yeni açan bir bebek gibi meraklı bakıyorlar. O yüzden ilk zamanlar korkuyor gibiler ama aradan biraz zaman geçtikten sonra adrenali daha çok yaşamak istiyorlar. Bazıları da kendinden olmadan çığlıklar atabiliyor. İnmek istiyor ama indikten sonrada tekrar uçmak istiyor. O adrenali tekrar yaşamak istiyor. Bu bağımlılık gibi bir duygu. Bu adrenali yaşayan insanlar daha sonra tekrar gelip yamaç paraşütüyle uçuyor" şeklinde konuştu. 

Çocuk parkında korkunç görüntü! Çocuk parkında korkunç görüntü!

Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen

Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı

CHP milletvekili hayatını kaybetti CHP milletvekili hayatını kaybetti

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)

Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor

Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar

Altının gramı 6 haftada resmen eridi Altının gramı 6 haftada resmen eridi

Tehlike gittikçe büyüyor! Tehlike gittikçe büyüyor!

14'lük hacker her yerde aranıyor 14'lük hacker her yerde aranıyor

Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek

Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor! Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor!

Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak

Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu