Tatilcilerin yamaç paraşütü ile imtihanı

Tatilcilerin yamaç paraşütü ile imtihanı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ilk defa yamaç paraşütüyle atlayan tatilcilerin gökyüzünde yaşadığı adrenalin ve korku dolu anlar, gülümsetti.

Ölüdeniz Mahallesi'ndeki dünyaca ünlü Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. 

Babadağ'dan tandem (ikili) uçuş yapan turistler, Ölüdeniz manzarasının yanı sıra pilotların yaptığı akrobasi hareketle adrenalin ve korku dolu anlar yaşıyor. Tatilcilerin gökyüzünde bağırmaları ve yalvarmaları, paraşüt pilotları tarafından aksiyon kamera ile görüntülendi. 

Aşağı bakamayan, paraşütün kemerlerine sımsıkı tutunan tatilci, "Ağabey yeter. Abiiii. Abi öldüm, bayıldım diye bağıran tatilcinin Korkusu bir türlü geçmedi. Pilotun spiral (hızlı dönüş) hareketi sırasında ise tatilci bağırırken kendinden geçti. 

Paraşüt pilotu Hasan Kaval, "Bu sene sezon çok daha iyi geçiyor. Babadağ'da teleferik çalışması var ve herkes onun açılışının bitmesini bekliyor. Turist sayısı çok fazla arttı. Herkesin uçuş yapmaya merakı var ve herkes bu adrenalini tatmak istiyor" dedi. 

Yamaç paraşütü yapan herkesin adrenalin yaşamak istediğini ifade eden paraşüt pilotu Kaval "Adrenalini herkes istiyor. Bizde onlara akrobasi hareketi yapıyoruz. Akrobasi hareketi yaptığımız zaman uçuş yapanlarda bir yerden düşüyormuş gibi boşluk hissi oluşuyor. Bu hareketler hiçbir zaman tehlikeli değildir. Tandem yamaç paraşütü en güvenli sporlardan bir tanesidir. Çünkü yolcu uçuruyoruz ve hiçbir zaman riskli hareketlere girmiyoruz. Ölüdeniz'de bunun için çok uygun bir yer" diye konuştu. 

Gökyüzünde yamaç paraşütü yapıldığı anda kimi vatandaşlar oldukça sakin olurken kimi vatandaşların da çığlık çığlığa kaldığını belirten Kaval "İnsanlar adrenali çok seviyor. Özellikle bunu istiyorlar. İnsanlar akrobasi için uçmak istiyor. Bu hissi daha önce yaşamamış insanlar gözlerini dünyaya yeni açan bir bebek gibi meraklı bakıyorlar. O yüzden ilk zamanlar korkuyor gibiler ama aradan biraz zaman geçtikten sonra adrenali daha çok yaşamak istiyorlar. Bazıları da kendinden olmadan çığlıklar atabiliyor. İnmek istiyor ama indikten sonrada tekrar uçmak istiyor. O adrenali tekrar yaşamak istiyor. Bu bağımlılık gibi bir duygu. Bu adrenali yaşayan insanlar daha sonra tekrar gelip yamaç paraşütüyle uçuyor" şeklinde konuştu. 

Bursalı öğretmen çifti kaza ayırdı! Bursalı öğretmen çifti kaza ayırdı!

10 yaşındaki çocuktan pompalı tüfekle saldırı 10 yaşındaki çocuktan pompalı tüfekle saldırı

PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı PKK'nın sözde Hollanda sorumlularından kadın yakalandı

ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı ABD'den Rusya'ya yaptırım kararnamesini imzaladı

MGK toplantısı sona erdi MGK toplantısı sona erdi

Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı Enis Berberoğlu, cezaevinden çıktı

İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi İşsiz genç üzerine benzin döküp ateşe verdi

Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı Bursa'da televizyondan uyuşturucu çıktı

Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre Bursa'da T2 hattına 3 aylık süre

Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı Yargıtay'dan Enis Berberoğlu kararı

İngilizler Rus uçaklarını engelledi İngilizler Rus uçaklarını engelledi

90 bin lirasını polis kurtardı 90 bin lirasını polis kurtardı

Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama! Bursa'daki FETÖ operasyonunda 7 tutuklama!

Bursa'da gece güreşleri moda oldu Bursa'da gece güreşleri moda oldu

Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti Trump Ortadoğu ülkelerini tehdit etti

Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar! Mabel Matiz'e FETÖ soruşturmasında karar!

Profesör Sakınç: ''Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak'' Profesör Sakınç: "Marmara'da 7,2 ile 7,4 civarında deprem olacak"

Bursa'da polisi metrelerce sürükledi Bursa'da polisi metrelerce sürükledi